2018 model araçta akü değişimi

mapiper

Üye
İsim
hüseyin
Merhaba arkadaşlar bu formu epeydir aradım çünkü Opel aracımı satıp 1.6 tdi 2017 üstü bir golf arıyorum ve yaklaşık bir aydır alamıyorum malum sitede dönen işler herkesin malumu. Aslında soru ve sorunum çok ancak son baktığım araçla ilgili bir soru sorarak giriş yapmak istiyorum. 
1-2018 comfortline bir araç baktım 27 binde ancak motor kaputunh açtığımda akünün değişmiş olduğunu fark ettim tramerde sadeve ayna değişimiyle ilgili hasar kaydı var. Şimdi garantili bir aracın aküsü bu kadar erken biter mi bitse de yetkili serviste garanti kapsamında değişmez. Mi? Mutlu akü takılmış araca. Yani bunun garanti kapsamıyla ilgili sorun oluşturabilecek bir şey olmasından şüpheleniyorum. Ayrıca aracın şase ve ruhsatı var bende. Yani bu bilgilerle ben aracın garantisini öğrenebilir miyim? 

Araç sahibinin dediği dışında bir şey yoksa yetkili servisi arayıp aracın servis geçmişini öğrenebilirsiniz. 

Telefonda plaka şasi vererek Araca ait en ufak bilgi alamazsınız servisten !!! Ruhsatla başvuru yapmadan olmuyor....

@AhmetCakmak bu bağlantıyı ben keşfettim aslında daha önce ama şahsiyi yazdığımda kayıt bulanamadı diyor. Hayır satıcı arkadaşlar da sağılsınlar öğretmen olduğum için galiba güvenip ruhsatı falan veriyorlar rahatlıkla ama diğer bi şaseyi yazdığımda da Bilgi çıkmıyor. @Savatage

Klavyenin azizliği bazı kelimeler yanlış çıkıyor kusura bakmayın arkadaşlar. 

Merhaba arkadaşlar bu formu epeydir aradım çünkü Opel aracımı satıp 1.6 tdi 2017 üstü bir golf arıyorum ve yaklaşık bir aydır alamıyorum malum sitede dönen işler herkesin malumu. Aslında soru ve sorunum çok ancak son baktığım araçla ilgili bir soru sorarak giriş yapmak istiyorum. 
1-2018 comfortline bir araç baktım 27 binde ancak motor kaputunh açtığımda akünün değişmiş olduğunu fark ettim tramerde sadeve ayna değişimiyle ilgili hasar kaydı var. Şimdi garantili bir aracın aküsü bu kadar erken biter mi bitse de yetkili serviste garanti kapsamında değişmez. Mi? Mutlu akü takılmış araca. Yani bunun garanti kapsamıyla ilgili sorun oluşturabilecek bir şey olmasından şüpheleniyorum. Ayrıca aracın şase ve ruhsatı var bende. Yani bu bilgilerle ben aracın garantisini öğrenebilir miyim? 

Ben olsam o araca yaklaşmam piyasa golf kaynıyor başka bulun, o aracı da müge Anlı'ya havale edin geçin.

Elinizde ruhsat vs bilgiler varsa yarın arayın yetkili servisi. Garanti durumu ve servis aksiyonlarını öğrenirsiniz.

Ayrıca baktığınız araç DSG ise mutlaka servis bakımlı olmasına dikkat edin. 

Bunların hepsinde sorun yok ama yinede içinize sinmediyse başka araçlara bakmaya devam edin. :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Piyasa golf kaynamıyor arkadaşlar malesef 145-150 lere kadar çıkıyorum ancak istediğim standartlarda bir araç bulamıyorum. O kadar sıkı takip ediyor ki al-sat yapanlar temiz arabayı bize koklatmıyorlar bile. Bir de ben comfortline olanların sürüş konfor paketi ve ışık paketi olabinlarına takmış vaziyetteyim onlar da bi çoğunda olmuyor malesef olanlarda da muhakkak bir sorun buluyorum. Aslında extrasız çok temiz 2018 servis bakımlı bi tane buldum sanırım şu takıntımı yenip onu alacağım. 

Piyasa golf kaynamıyor arkadaşlar malesef 145-150 lere kadar çıkıyorum ancak istediğim standartlarda bir araç bulamıyorum. O kadar sıkı takip ediyor ki al-sat yapanlar temiz arabayı bize koklatmıyorlar bile. Bir de ben comfortline olanların sürüş konfor paketi ve ışık paketi olabinlarına takmış vaziyetteyim onlar da bi çoğunda olmuyor malesef olanlarda da muhakkak bir sorun buluyorum. Aslında extrasız çok temiz 2018 servis bakımlı bi tane buldum sanırım şu takıntımı yenip onu alacağım. 
Fiyatı uygunsa ışık ve sürüş paket sonradan da fabrikasyon şekilde yapılır hocam sorun olmaz lakin şu sıralar sıfır araç satışları arttığı için 2.elde durgunluk var ve iyi araç sayısı az dediğiniz gibi. O kadar absürt fiyatlar yazılıyorki şaşırıyor insan. Aceleniz yoksa yavaş yavaş bakın, gönlünüze göre denk gelecektir mutlaka. Ayrıca farklı bayilerden de araç sorgulamanızı tavsiye ederim. Bir telefonla farklı fiyatlar alabilirsiniz. Belki uygun fiyatlı sıfır denk gelir. Ayrıca Dod'a da bakabilirsiniz, Dod kafasına göre fiyat belirlemediği için bazen ilan sitelerinden daha uyguna araçlar denk geliyor. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@AhmetCakmak öncelikle ilginize teşekkür ederim ancak dediğiniz şeyleri zaten yapıyorum. Benim fiyat aralığımda 1.0 motor seçeneklerini sıfır alabiliyorum ancak şehir içinde ve biraz da yatırım amaçlı düşündüğüm için dizel almam gerekiyor. 2017 2018 (2017 Highline da olabilir) comforline bakıyorum artık kısmetimiz mi kapandı nedir anlamadım. Bulacağız elbet temiz bir araç. İyi geceler herkese

Geri
Üst Alt