0 arac iade edilir mi

Ben45

Yeni Üye
İsim
Emine
Aracını alalı 1.5 ay oldu  marş sorunu var.geri iade edebilir miyim

Mümkün değil hocam hele doğuş mümkün değil ama dava Açarsanız delinin birine denk gelir edebilirsiniz de yalnız servisin marş arızasını yapamadığını kanıtlamanız gerekir 

Güleryüz’le he diyeceklerini zannetmeyin. Durumu mahkemeye taşımanız gerekir. Uzun bir süreç sizi bekler. Karar aleyhe çıkarsa temyize gidilir. Yeni süreç başlar. Ve tüm bunlar birkaç yılı bulur. Bu arada temyizi de kazanırsanız siz araç sahibi olarak kalacağınız için amortisman bedeli çıkacaktır. 

Ben ettim etmistim 2017 de sifir aldigim Jetta da sorun yasadim 2018 de bir yil kullandiktan sonra sorunu fark ettim alin aracinizi dedim tabi ugrastim baya yazismalar vs.Sonra anlastik ben Jettayi 85 e almistim 1.2 man.comf.Golf 1.0 7.5 Dsg comf.isik sürüş paket sifir 2018 modeli 109 a biraktilar istersem 85 yada arabada anlasalim dediler.Bende Golf mantikli geldi uzerine ekleyip almistim.Sizde bastirin isterseniz paranizi yada baska bir model alabilirsiniz ama ben 1ay ugrasmistim...

Aracını alalı 1.5 ay oldu  marş sorunu var.geri iade edebilir miyim
Marş sorunu dediğiniz şey önemli bir sorun değil iade etmek için gereken çabanın %1'ini tamir için uğraşsanız çözersiniz, az önce bir konuda okumuştum araç sıcaklık sensörü arızası yüzünden ısıtma bujlerine hava sıcakmış gibi algılanıp marş geç alıyor değiştirtin düzelme ihtimali var, aracınız dizel mi? 

• Beğen
Tepkiler: SCC
Ben ettim etmistim 2017 de sifir aldigim Jetta da sorun yasadim 2018 de bir yil kullandiktan sonra sorunu fark ettim alin aracinizi dedim tabi ugrastim baya yazismalar vs.Sonra anlastik ben Jettayi 85 e almistim 1.2 man.comf.Golf 1.0 7.5 Dsg comf.isik sürüş paket sifir 2018 modeli 109 a biraktilar istersem 85 yada arabada anlasalim dediler.Bende Golf mantikli geldi uzerine ekleyip almistim.Sizde bastirin isterseniz paranizi yada baska bir model alabilirsiniz ama ben 1ay ugrasmistim...
Hojam sizinkisi doğuştan aldığınız aracı doğuşa (doda) geri satmak olmuş ...yani iadeyle falan illiyeti yok!

Yada 2017 de 85 e alınan aracı 2018 de 85 e saydırıp üzerine para verdim sıfır golf aldım demek ;

Bildiğimiz eski süpürgeni getir yenisini götür kampanyası gibi bisey sonucuna varıyor (arçelik)

Aracın arızasını bilmiyorum ama 85 e jetta alıp 1 yıl sonra yine 85 e saydırmak ? Vw kanunlarına aykırı tabi ama onlar sizden aracı alırken evet araç arızalıymış kabul deyip size ayıp etmişiz abartının ultrasından  28 bin masrafı var safsatasıyla  bu aracı centilmenlik gösterip 85 e sayalım demislerdir!

Kendileri sizden alıp kaça yaptılar ?

Bedavaya yaptılar tabi ! (Araca sizin üzerinizden garanti göstererek) almanya noter satışına bakacak değil..(ayrıca o aracı 1000 liraya bile adam etmiş olabilirler)

DOD  o aracı 95 ten yeni sahibine vermiştir 1 haftada

@Savatage Hayir hocam süreç öyle işlemedi.Aracin üst podye tüfek sacinca yarik vardi.Sari sitede o tarihte de fiyati 85 idi.Araci 80 e sattılar.Yasadiğim magduriyetten ötürü Golfude o fiyata indirdiler.O tarihte o paket Golf 120 den aşağı satilmiyordu sifiri.Sunulan teklif bana mantıklı geldi.Benimde demem o ki anlasma yoluna gidilebilyorsa gidilmedi.Yoksa mahkeme vs.surec çok uzun ve meşakkatli.Mahkeme kazanilsa bile yine aracin o anki satilan bedeli uzerinden işlem yapılıyor değer kaybi falan ekstra süreç uzuyor.Yanlis biliyorda olabilirim.Ben hem jettanin ülkemize gelmemesi hemde aracin model yenilenmesi hemde Golf Dsg vs.olmasindan ötürü mantıklı bir tercih yaptigimi düşünüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: SCC

Geri
Üst Alt