golf 7 LASTİK yardımı

obicer

Yeni Üye
İsim
onur
2015 GOLF 7  (205/55/16  91V) LASTİK ÖNERİLERİNİZ NELERDİR ARKADAŞLAR 

her lastiğin ömrü 3 yıl ben sırasıyla yokohama blueart, falken ze310, debika presto uh2 ve şuan ki aracımda bridgestone turanza t001 var. içinde en memnun kaldığım konforda falken, yol tutuşu ve performans bridgestone turanza t001 dir.

Kardeş michelin primacy 4 ve continental premium eco contact 6 hakkında bilgin var mıdır ?

Kardeş, ikisi arasında kaldım ama ,  ama daha verimli  mantıklı olan  neyse onada açığım yani , birde michelini öneren kadar önermeyende var onu anlamadım , şu an aracın ayağında michelin enerj saver var

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kardeş, ikisi arasında kaldım ama ,  ama daha verimli  mantıklı olan  neyse onada açığım yani , birde michelini öneren kadar önermeyende var onu anlamadım , şu an aracın ayağında michelin enerj saver var
Şuan aracımda continental var 6 sene oldu sadece yazın kullandım kışın kış lastiği var

yanakta balon vs olmadı,

michelin de çukur vs yerlerde özelliklr ince yanakta balon yaptığını ben de okumuştum. 

Yeni lastik alırsam fiyat farkı çok yoksa continental tercih edeceğim. Eşimin aracına michelin almıştım 7 ay falan oluyor bir olumsuzluk görmedim şimdiye kadar. Yalnız lastik çok yumuşak idi takılmadan önce elimle çok kolay esniyordu bu kadar yumuşak olması iyi mi kötü mü bilemedim. Çok performanslı kullanmadığımız için de adının cazibesinin dışında artısını hissetmedim şimdiye kadar. 

Kardeş michelin primacy 4 ve continental premium eco contact 6 hakkında bilgin var mıdır ?
premium eco contact diye bir lastik yok., eco contact ve premium contact diye 2 farklı seri var., eco contact serisi öyle ahım şahım bir lastik değil giriş seviyesi bir lastik., üreticilerin “yakıt ekonomisi” adı altında ürettiği eco contact veya energy saver gibi lastik serilerden pek bir beklentin olmasın.,

E etiket değerinde yakıt ekonomisine sahip bir lastikle A değerinde etikete sahip lastik arasında yakıt tasarrufu 0,001 litre anca olur.,  

Premium Contact 6 bakmanız daha doğru olur., PC6 piyasadaki en iyi lastiklerden biridir..

Michelin Primacy 3 sıkıntılarınolan bir lastikti yeni çıkan serisi 4 için de olumlu geri dönüşerler almıyor., Primacy 4 veya Eco Contact bakmanızı önermem paranızla rezil olursunuz.. 

14” veya 15” ebat olsaydı yine Eco Contact bakmazdım., Aile aracımız olan Corsa D aracımızın 185/65 R15 ebatta bile eco contact tercih etmedik., Premium Contact 5 aldık geçen sene., Aynı rakamı ödedikten sonra eco contact almak saçmalık olur.. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Araya bende bir soru sıkıştırayım, çıkma lastik almak ne kadar mantıklı, neredeyse yarı fiyatına gelen bir lastik buldum 4417 üretimi(nokian) ama çıkma almak ne kadar mantıklı bilemedim

@biycash kesinlikle önermem çıkma lastik hocam, aracınızın yolla tek bağlantısı lastiklerdir. Nolursa olsun sıfır alınması taraftarıyım. 

@Kysr038 teşekkür ederim kardeşim sizin aldığınız michelin lastik de primacy 4 müydü
Merhaba

Ben Michelin Primacy 4 aldım yaz başından beri kullanıyorum, tavsiye etmiyorum kesinlikle lastikler ciddi miktarda kayıyorlar bir daha almayacağım kesin. Bence o lastikler satılmamalı hatta o derece sıkıntı var. 3 yıldır kullandığım lastiklerin kaymadığı yerde bunlar buz pistindeymiş gibi kayıyorlar, bir an dikkat etmezseniz arabanın kafası sağa sola kayıyor. Hele bir de hızlı şoför iseniz kısa zamanda kaza bence kesin...

@Holigan Doğru diyosun da bu artan fiyatlar insanı bu tip şeyleri düşünmeye sevk ediyor. Teşekkürler tavsiyen için

Geri
Üst Alt