Motorlu Taşıtlar Vergisi yeniden değerleme oranı yüzde 22.58 olarak belirlendi

2015  1.6.tdi 

1377 mtv 

2 bin kasko

1000 sigorta

5 bin mazot

1000 bakım

Toplam 10 bin 

Senin neyine golf git şahine bin doğana bin toros 12sw var taş gibi, al lpg yi 50 liralık indir camı püfür püfür gez.

EĞLENİYOR MUYUZ? BU SORUNUN MUHATTAPLARI...
Hadi lüks harcamalardan, arabadan vazgeçelim.

Markete girince keyfi kaçan bir ben miyim?

almanyabizi kıskanıyor.jpg

2015  1.6.tdi 

1377 mtv 

2 bin kasko

1000 sigorta

5 bin mazot

1000 bakım

Toplam 10 bin 

Senin neyine golf git şahine bin doğana bin toros 12sw var taş gibi, al lpg yi 50 liralık indir camı püfür püfür gez.

EĞLENİYOR MUYUZ? BU SORUNUN MUHATTAPLARI...
e birileri mercedese lüks değil ki bunlar diyordu, golf (vw) lüks sınıfına mı girdi nooldu

@bf417 Aracın yaptığı primi masraflara sayıp alacağınız aracın fiyat artışına göre sattığınız aracın fiyatında oluşan gerilemeyi de amortismana amortismana sayabilirsiniz, c sınıfı araçların yıllık sözleşme ile aylık kirası 3500-4000 arasında bunun yarısını aracın anaparasının faiz geliri olarak düşünürseniz yıllık bazda 15-20 bin masraf değer düşüklüğü sermaye aşınımı normal, hep kar edecek değiliz ya gençler😊
Doğru demişsin de olay araç alıp kar etme mevzusu değil, vergi dağılımındaki adaletsizlik, trilyonları olan vergiden muaf olur vergiden düşer lüks araç alır, milyarlarca vergi, af diyerek silinir, gelir gider dengesinde açık olur sabit gelirliden hatta ve hatta asgari ücretliden almaya çalışırlar. Teşvik adı altında zengine peşkeş çekmeyle bu işler olmaz eğer yatırım çekemiyorsa devlet yatırım yapsın, kimse bana para yok demesin köprüye ona buna yap işlet yaptırıp peşkeşe para var fabrikaya yok. Fabrikayla argeyle yatırımla kim upraşacak 10 yıl sonra kar etmeye başlayacak. İki yılda dik inşaatı cukkala geç, yazıklar olsun.Noldu bir barış pınarı yaptık alman fabrika kurmadan vazgeçti, bu iş böyle gitmez bunun sonu felakettir. O felaket de yaklaşıyor. Bunu görmezden gelen herkesin de ta ....

Ülkemizde gelirde de vergide de adalet aramyı bıraktım artık ben. Patronum son model bmw alır vergisini giderden düşen benim golften ucuza mal eder mazotu vs... herşeyi giderden düşer. Zannedersin patron ihtiyaç sahibi biz çalışanlar ise zengin iş adamı. Parayı en çok alanla genelde vergiyi en az ödeyen, hatta vergiden muaf olan aynı. Bu işte terslik yok mu diye sormuyorum bile çünkü kime sorsam herkes bu durumdan şikayetçi ama sonuç aynı. Hani Rahmetli Ecevit bu düzen değişecek deyince halktan birinin verdiği "Düzen hayatından memnun, düz..len ne zaman değişecek?" cevabı günümüzü özetle anlatıyor. Çoğunluk tepki vermedikçe düzende düz..lende aynı kalmaya devam eder.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aklımızla dalga geçer gibi MTV zammına yeniden değerleme diye saçma sapan fiyat artışı anlamında olmayan bir isim vermişler.

değerleme

1. isim Değerlemek işi.

2. isim Değer biçme, bir malın değerini belirleme, valüasyon.

Bari biz bu yanlış ismi kullanmayalım. Bunun adı MTV Zammı MTV Artışı dır.

ne komiktir ki, bir gazetede de bakanlığın bu haberi yalanladığı, böyle bir değerlendirmenin kesin olmadığını belirtmiş. ne komik değil mi. vatandaşı kandıran dolandıran resmi bir kurumun olması. :(  

@snoppy

Zannedersinki Laboratuvar ortamında 1,2 volttan 220 volta deney faresine elektrik verip tepki ölçüyorlar

Yüce Millet/bu toprağın insanı  tepki ölçerek şerbet verilecek hallere düştü yani

Tepki  falan hikaye %22,5 dan açıp %15 e  mecbur ettirmektir bu .. 

Newton yasaları?

1- Etki tepki kuralı ?

Milletin tepki verecek gücü / dili /kuvveti mi kaldı?

2- eylemsizlik kuralı ?

Duran bir cisim ahirete kadar durur..!!

Bu kural çok iyi ....(tam bizlik)

Durup bekleyeceksin 

Durakta otobüs bekler gibi!

Giden sevgiliyi 15 yıl oturup bekler gibi!!

7,4 lük depremi bekler gibi...!!

Moderatör tarafında düzenlendi:
Şimdi 300 bin liralık bir Mercedes lüks sayılabilir mi soruyorum size diyen muhterem için bu MTV artışlarının sözü olmaz. Olan bize oluyor 

DEVLET Avm esnafı ayağına yatıyor yaaa!

Ayakkabı 899 yazıp sonra  üzerine çarpı atarak 399 yazmak !!! 

Vayyy be vatandaş için / kul hakkı için/ yukarda ALLAHIN her şeye şahit olduğu bir evrende 500 lira indirmiş ayakkabıyı zararına satıyor...

tezgahtar ordan sesleniyor!

"Abi o ayakkabı 899 dan indi ? 

Benden cevap : hadi yaa çok iyi inmiş bu indirim kaçmaz ! 

Buna inananlar var ???? 

Yavvv yurrdumun insaf katsayısı yüksek şu esnaflarıda olmasa?

Mtv de %22,5 dan %15 e damping olacakmış

Valla bu indirimlere 1 degil 5 mtv ödenir 5 ayakkabı alınır

Ya herşeyi boş verin ÖTV nin KDV si var bu ülkede verginin vergisi var ülke Almanya bizi kiskanmazmi tabikide kıskanır üzülüyorum ve Sabri abi uzuluyorum 

@eriklivotkaBu kıskanma olayı ?

2013 de almanyaya gittim 

Tipim ekspertiz raporlu orta anadolu sivas/merkez kasa ....500 metreden türk olduğum belli yani

Resmen Anadolu kokuyorum 

Hep bekledim 

Metro istasyonunda / şehir meydanlarında Bi alman gelecek 

Bana sarılacak selfie çektirmek isteyecek imza isteyecek ....sizi kıskanıyoruz diyecek diye?

Kimse gelmedi ....yüzüme bile bakmadılar! 

Bozuldum yani ! 15 gün ilgisizlik muhatapsızlık

İlla jüpitere türk bayrağı dikmemiz mi lazım.?

Geri
Üst Alt