Jant Temizliği için öneri

typhoons

Katılımcı Üye

İsim
A
Aracımın jantlarında siyah boya akıntısı ve siyah lekeler var ne yaptıysam çıkaramadım. Önerisi olan varsa jant temizliği için teşekkür ederim.

Aracımın jantlarında siyah boya akıntısı ve siyah lekeler var ne yaptıysam çıkaramadım. Önerisi olan varsa jant temizliği için teşekkür ederim.
Tiner veya gazyağı ile silerek temizlemeyi denediniz mi,

Tinerli bezle  deneyin  hocam. 

Arkadaşlar tiner hiç boyalı yüzeye sürülür mü?

boyayı mahveder bütün parlaklığı gider kesinlikle tiner sürmeyin. Gaz yağı ve jant temizleyici spreyler var onlarınkullanın.

Ben zamanında sol çamurluk ve kaputa zift + boya sıçradığında Sikkens m600 yüzey temizlik tineri ile temizlemiştim. Beze sıkıp o şekilde uyguladım. Pırıl pırıl oldu. Jantta da etkisi olacaktır.  

Moderatör tarafında düzenlendi:
@AhmetCakmak  hocamın da dediği gibi m600 çıkaracaktır diye tahmin ediyorum. Hatta bulabilirseniz m700 de alabilirsiniz. M700 plastiklere de kullanılabiliyor 😊

İlk en kolay tiner ya da gaz yağı çıkmaz ise m600  m700 deneyeyim. Çok teşekkür ederim.

@yusufasinmaz hocam direk tiner diye yazmışlar açıklama yoktu bende sürülmez dedim. Biz denedik boya mat oldu. Sizinki de eksik bilgi olmuş.

Hocam yıkamacılar da gördüğüm tuz ruhu ile temizledikleri. Yalnız bir kaba koyup bir sünger yardımıyla sürün sonra bol suyla yıkayın. 

Hocam yıkamacılar da gördüğüm tuz ruhu ile temizledikleri. Yalnız bir kaba koyup bir sünger yardımıyla sürün sonra bol suyla yıkayın. 
Aman hocam tuz ruhu filan. Bu sebeplerdendir kesinlikle aracımı yıkamacılarda yıkatmam. 

Sikkens M600 ve M700 temizlik tineridir. Araca wax(cila) uygulanmadan önce boyayı son kez temizlemek için de kullanılır.

M700 plastiklere de kullanılabiliyor 😊
Burda da belirttiğim gibi M700 plastige de zarar vermez, güvenle kullanılabilir. Bu yüzden tercih sebebidir.

@KaiZeN yıkamacılarda yıkatmam dediğiniz 3 M ve yıkayan kişide 10 yılı ziebartta olmak üzere sektörde 20 yıl çalışmış kişidir. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt