Fren sertleşmesi

Nadir_mk7

Yeni Üye
İsim
Nadir
Uzun süre aracın park halinde beklemesi sonrasında aracı çalıştırma için frene basarken neredeyse bütün gücünüzle basmak gerekiyor bu sorun mudur, eğer bir sorunsa kaynağı nedir nasıl çözebiliriz. 

Uzun süre aracın park halinde beklemesi sonrasında aracı çalıştırma için frene basarken neredeyse bütün gücünüzle basmak gerekiyor bu sorun mudur, eğer bir sorunsa kaynağı nedir nasıl çözebiliriz. 
Tüm güç ile basmak gerekmez aracı çalıştırmak için. Ekranda kırmızı fren ışığı sönenene kadar basılması yeterli. Çalışınca yumuşar.

Upvote 0
Evet bunu biliyorum ama şıığın sönmesi için bile epeyce güç uygulama gerekiyor. Bu sizlerin aracında benzer bir sorun var mıdır diye merak ettiğimde buraya yazdım. 

Upvote 0
Evet bunu biliyorum ama şıığın sönmesi için bile epeyce güç uygulama gerekiyor. Bu sizlerin aracında benzer bir sorun var mıdır diye merak ettiğimde buraya yazdım. 
günlük kullanımda olmuyorsa, sorun olduğunu düşünmüyorum. şunu deneyin. araca binin, çalıştırmadan birkaç defa freni pompalayın sertleşir. sizin dediğiniz bunun gibi ise normaldir. hergün oluyorsa hidrolik yağını kontrol ettirin.

Upvote 0
Havasi bitmistir. Calisinca eski haline doner. Hatta calisirken de arka arkaya basin, havasi bitince sertlestigini gorursunuz.. Bu olabilir yani..

Upvote 0
Havasi bitmistir. Calisinca eski haline doner. Hatta calisirken de arka arkaya basin, havasi bitince sertlestigini gorursunuz.. Bu olabilir yani..
yanlış bilmiyorsam sistem hidrolik olarak çalışıyor ve kaliperler hidrolik olarak aç kapa yapıyor havalı fren sistemleri genelde otobus vs de var sertleşme belki hidrolik azalması sistemin hava yapması şeklşnde açıklanabilir ama benim bildigim sistem hidrolik

Upvote 0
yanlış bilmiyorsam sistem hidrolik olarak çalışıyor ve kaliperler hidrolik olarak aç kapa yapıyor havalı fren sistemleri genelde otobus vs de var sertleşme belki hidrolik azalması sistemin hava yapması şeklşnde açıklanabilir ama benim bildigim sistem hidrolik
Bizim Broadway de de ayni sey vardi eskiden. Hatta ben denerdim frene bas cek yapinca arka arkaya havasi biter ve fren sertlesirdi..

Upvote 0
İyi günler arkadaşlar. Arabamı çalıştırmadan önce fren sertleştiği için çalıştıramıyorum. Bu normal mi sizce. Ne yapmam gerekiyor 

Upvote 0

Geri
Üst Alt