Lastiğin kaldırıma sürtmesi

İsim
Sinan
Selamlar değerli forum üyeleri,

Bugün golf aracımın sol ön lastiğini çok dar bir yerden geçerken kaldırıma sürttüm ve fotoğraftaki gibi bir kalkma söz konusu oldu. Hemen farklı lastikçilerle koşup konuştum ve sıkıntı olmayacağını,  yapıştırıp sorunsuz kullanabileceğimi söyledi 2 yer. Ben bu konuda benim için değerli olan fikirlerinizi merak ediyorum.20191102_165958.jpg

20191102_170001.jpg

@SinanSuveren daha once başıma geldi , aracta asiri yuklenme olmadigi surece sorun olmaz . 5 kisi arti valizler ile yola cikacam dersen uzun yolda top atma dedigimiz olay olabilir ister istemez mukavvemeti dusurur o nokta . 

Sehir icinde kullanacaksaniz ve bu sekilde bir planiniz yok ise sorun yaratmaz .

Hocam ortalama hızlarda bile lastiğin aldığı hali videolarda yavaşlatılmış görünce insan güvenemiyor. Şahsen ben çıkma ile değiştirirdim, kafam rahat olur.

Bagajda ki stepne ile degistirseniz hocam , benimde jantin birinde ufak bir hasar var yazın degistirirken stepne ile degistirmeyi dusunuyorum

Bugün bende sürttüm gitti güzelim jant lastik mecbur degistircez lastik bu başka birşeye benzemez araba neyse marka model farketmez sonuçta 4 lastik üzerinde gidiyor....

Geçmiş olsun hocam biran önce değiştirmekte fayda var...

Saygılarimla...

selamlar herkese yorumlarınız için teşekkürler,

evet bende bu halini görünce lastikçiye koştum sorup değiştirmek için,

ama 3 lastikçi de hiçbir problem olmaz deyince kafam karıştı açıkçası,

sanırım ön ikiliden vazgeçme vakti gelmiş

Yapıştırma teklif eden lastiçiye bir daha uğramamanızı önererim.. 

Yapıştırma teklif eden lastiçiye bir daha uğramamanızı önererim.. 
Hocam bende tam güvenemediğimden 3 yerle konuştum ama 3 yerden de aynı cevabı aldıktan sonra sizlerin de fikirlerini merak ettim.

Durduk yerde kafamı karıştırdılar değişelim deseler değiştirecektim halbuki..

Selamlar değerli forum üyeleri,

Bugün golf aracımın sol ön lastiğini çok dar bir yerden geçerken kaldırıma sürttüm ve fotoğraftaki gibi bir kalkma söz konusu oldu. Hemen farklı lastikçilerle koşup konuştum ve sıkıntı olmayacağını,  yapıştırıp sorunsuz kullanabileceğimi söyledi 2 yer. Ben bu konuda benim için değerli olan fikirlerinizi merak ediyorum.Ekli dosyayı görüntüle 24891

Ekli dosyayı görüntüle 24890
genel olarak dişler iyiyse, sadece iki tekeri değişmeniz gerekecek. sonuçta 4 teker üzerinde gidiyorsunuz.

Benzer bi durum başıma gelmişti. Ancak benim lastik maalesef patlamıştı.

Size önerim, stepne lastiğiniz aynı ebat ve lastik ise, bir tane aynı lastik alabilir ve öndeki sağlam lastiği stepne lastiği ile değiştirip az bi masraf ve kafanızdaki soru işaretlerini silebilirsiniz.

Lastiğiniz 2017 üretimi gözüküyor. Çıkma değil de beklemiş lastik olabilir.

Ben bu şekilde yapmıştım. Lastikler iyi durumdaydı. 3 sene bu şekilde kullandım bi sorun olmadı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benzer bi durum başıma gelmişti. Ancak benim lastik maalesef patlamıştı.

Size önerim, stepne lastiğiniz aynı ebat ve lastik ise, bir tane aynı lastik alabilir ve öndeki sağlam lastiği stepne lastiği ile değiştirip az bi masraf ve kafanızdaki soru işaretlerini silebilirsiniz.

Lastiğiniz 2017 üretimi gözüküyor. Çıkma değil de beklemiş lastik de olabilir.

Ben bu şekilde yapmıştım. Lastikler iyi durumdaydı. 3 sene bu şekilde kullandım bi sorun olmadı.
Tavsiyeniz için teşekkürler. 

Geri
Üst Alt