Fren kaliperi erimesi

thebigboss_306

Yeni Üye
İsim
Ferhat
Arkadaşlar merhaba yeni 2014 golf 7 aldım, arka sağ ve sol fren kaliperlerinde resimdeki gibi bir erime söz konusu başına gelen varmı ciddi birşeymidir, acaba diyorum benden önce kullanan kaliper kapağı taktırdıda onlarmı eridi ama kaliperle bir olmuş sökemiyorum dahi bilgilerinizi bekliyorum.

https://hizliresim.com/jqDlkm

Aman Allahım bu ne ilk defa hayatımda görüyorum 

Geçmiş olsun

Fren sistemi en önemli organ acilen yenilemeniz gerek

Neden nasıl erir bende merak ediyorum ustadlar bilgilendirecektir.

Kalitesiz balata kullanıp aşırı ısınmasından olabilir mi acaba

Ilk defa gordum hocam onceki sahibi kaliper kapagi taktirmis olabilir  dediginiz gibi

Eski sahibi kaliper kapağı takmış ve muhtemelen sonradan çıkartırken o montelediği/yapıştırdığı yer çıkmayınca üstünde bırakmış olabilir bir kısmını. Bu da zamanla eriyip bu hali almış gibi gözüküyor. Bu durum nasıl düzeltilebilir bilgisi olan arkadaşlar yazacaktır. Zira bu durum sorun yaratacaksa eski sahibine bunu söyleyip yarı yarıya felan karşılaması teklif edilebilir sanırım. Arabayı henüz alalı çok olmadıysa kusur sayılabilir bu durum diye düşünüyorum.

Hocam muhtemelen orada kalan kismi daysondur , kaliper kapaklarini vida ile yapilmadiginda kullanilir muhtemelen de odur . Mekanik bir bolgede degil frende bir sorun yaratacagini sanmam. Tiner ile cikarmayi deneyin cikarsa kesinlikle daysondur yalniz tineri seyrelterek kullanin

Banada slikon gibi geldi çünkü bastırdığımda içe çöküyor ama aşırı sertleşmiş

geçmiş olsun

bende ilk defa gördüm böyle birşeyi

aracıma sırf süs olsun diye bu tarz yapıştırıcıları ve türevlerini

asla ve asla, damla bile kullanmam

aracımı aldığımda plakaları sökerken her darbede baya bir kulak çınlatmıştım

çünkü her ne olursa olsun sonradan takılan bir kaide illaki bir gün çıkarılacaktır

ama asıl sorun araca zarar verecek kalıntı bırakması 

(özellikle boya üzerinde)

Söküp dışarda güzelce zımparalayıp boyayayın 

Geri
Üst Alt