GOLF 7.5 1.4 TSi aracıma filtre önerisi.

Az önce servisten Karter tapası ve contası aldım. 25 tl tuttu.

@forzaGilles Teşekkürler hocam, karbonlu filtre alacağım. LiquiMoly bütçemi biraz aşıyor. Motul yağı hepsiburada nın kendisi satıyor. Başka bir satıcı değil yani sahte çıkacağını düşünmüyorum.
Hangi marka yağ alırsanız alın yağın üretim tarihine dikkat edin., çok değil daha 2-3gün önce forumdan bir arkadaşımız fiyatı uygun diye aldığı yağ (sitede 2019 üretimi) yazmasına rağmen., kargo geldiğinde 2017 üretimi çıktı.. Kâr marjı zaten belli olan bir üründe satıcıdan satıcıya max. 15-20tl. fark eder., daha uyguna satıyorsa mutlaka bişey vardır.. Hepsiburada nın satması bir nebze daha güven verecektir ancak hb’de tıpki diğer satıcılar gibi en uygun fiyatı veren toptancıların birinden tedarik ediyor.. 

@Alpostros

Hayırlı olsun .. 

Kendin pişir kendin ye kavramı yaygınlaşıyor forumda..

Ben filtreleri değiştirken bagajda kavun vardı...bide onu kestim yarım saat piknikli bakım  oldu

@Alpostros

Kendim filtreleri değiştircem dediğiniz için hatırlatayım dedim.

Hava filtresi için kapak üzerinde 8 adet vidası var.. bunları yıldız tornavidayla falan açmayın  açmaz zaten  (biliyorsunuzdur)

TORX alyen yada TORX tornavida ile söküp takılmalı 

İyi niyet 2016 sonrası araçlar için kalktığını da söyleyen var, kalkmadığını da söyleyen var. Yani iyi niyetin varlığını başına gelen bilir durumu söz konusu.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yağ ve filtrelerin de siparişini verdim. Salı günü ulaşacak. Yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum.
https://urun.n11.com/filtre-setleri/vw-golf-7-12-14-tsi-benzinli-mann-filtre-bakim-seti-2013-2019-P368069251
Aldığınız mann filtrelerin sahte olup olmadığına dikkat edin. Geçen hafta aracıma yağ bakımı yaptırdım. Yağ olarak Motul x clean+ kullandık. Buji ve mann yağ filtresini kendim Bmw parçacısından aldım. Bakımı yapan servis Sahibi arkadaşım. Filtreyi eline alır almaz çakma olduğunu söyledi. Contası resmen kayış gibi esnek değildi, filtrenin üstünde yazılar aynı ama filtrede orijinallik hissi yok, kutunun sarı ve yeşili soluk. Aldığım yeri aradım hiç itiraz etmediler, biz İstanbul’da toptancıdan alıyoruz deyip bilmiyoruz ayaklarına yattılar. Götürüp iade ettim özür dilediler, aldığımız yere söyleyeceğiz dediler. Başka yerden hengst alıp kullandık.
3b7196ec05443a39ea1e2e2331eaa2b6.jpg

Ankarada mısınız hocam? Ankaradaysanız Aydelen Teknik servis var. Mann filtre ve Liqui Moly yağ kullanıyorlar. Fiyatlarının da uygun olduğunu duydum. Vw servislerinden ayrılma çalışanlar. Yağ olarak kesinlikle Liqui Moly top tech 4200 5w30 öneririm. Filtre içinde Mann.   (Hengst, mahle de olabilir.)

@Savatage Hocam benim arabada hava filtresi alttan vidalı yanlar da klipsli. Önce alttaki vidaları sökmek gerekiyor. Şu videodaki gibi :

Arkadaşlar acil desteğe ihtiyacım var. Araç kitapçığında esnek servis ve sabit servis için farklı yağlar yazıyor. ben VW 504 yağ aldım fakat motor kaputunu açınca hava girişinde VW 502 diye bir sticker var. Bu ne demek oluyor? Aldığım yağı iade edeyim mi? Kitapçığı ve hava girşindeki fotoları ekliyorum. Benim aracım 1.4 tsi, Partikül filtresi yok yani ikinci seçenek. 

resimag.com/p1/e1f6be7d4e3.jpeg

resimag.com/p1/3b14b9a42a2.jpeg

@gkhn  Anladım hocam ben de anlarım diye düşünüyorum sahte mi gerçek mi diye. Satıcı baya güvenilir geldi hayırlısı. Teşekkürler yorum için, daha dikkatli olacağım.

Arkadaşlar acil desteğe ihtiyacım var. Araç kitapçığında esnek servis ve sabit servis için farklı yağlar yazıyor. ben VW 504 yağ aldım fakat motor kaputunu açınca hava girişinde VW 502 diye bir sticker var. Bu ne demek oluyor? Aldığım yağı iade edeyim mi? Kitapçığı ve hava girşindeki fotoları ekliyorum. Benim aracım 1.4 tsi, Partikül filtresi yok yani ikinci seçenek. 

resimag.com/p1/e1f6be7d4e3.jpeg

resimag.com/p1/3b14b9a42a2.jpeg
Aldığınız yağ nedir.?

@Alpostros

1 ay içinde hem 2012 passat tdi hemde benim 2017 tdi golf hava filtresi değiştirdim... Bu ikisinin hava filtresini değiştirmek sizinkinin yanında çok basit kaldı bana

2017 golfte 8 torx vida gevşet kapak çıkart değiştir.

Sizde hava hortumu kelepçeden kurtarma falan daha zahmetli

Geri
Üst Alt