GOLF 7.5 1.4 TSi aracıma filtre önerisi.

Alpostros

Üye
İsim
Alp
Arkadaşlar merhaba, 

Arabamın 2.yılbakımını serviste yaptıracaktım fakat iyi niyet garantisinin kalktığını öğrendim. 2 ayrı vw çalışanına sordum ikisi de kalktı fakat ek garanti alabilirsiniz dediler. Aracım 2017 1.4 TSi DSG ve 19.500 kmde. İlk bakımı VW servisinde 8500kmde yapılmıştı. Bu seferki bakımı kendim yapmak , arabamla kendim uğraşmak istiyorum. Yağ,yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi ve karter contası alacağım. Filtrelerin hepsini uyumlu MANN filter almayı düşünüyorum. Contayı servise gidip alacağım eğer satıyorlarsa. Yağ olarak da Castrol Edge 5-30W LL almayı düşünüyorum, internette uygun fiyatlara bulunabiliyor. Dediğim herşey toplam 400küsür liraya mal oluyor, servisteki fiyatın neredeyse 3 te 1 i. Siz bana hangi filtreleri önerirsiniz? Teşekkürler.

@Alpostros hocam yağın sertifikasına uyuyormu iyi bakın. X-clean+ ‘ın iki farklı yapı var. Biri 502-505 diğeri ise 504-507 olanı. İkisini karıştırmayın.

@Alpostros Hocam aracınızın kullanma klavuzunda yazar. Yoksada internetten tsi motorların ya sertifikası bulabilirsiniz. Bulduğunuz yağın fiyat oldukça uygunmuş. 

İyi niyet garantisi kalkmadı, geçen ay bir tanıdığımın dsg arızası iyi niyetten karşılandı.

@tuncer_2632 Yardım için teşekkür ederim hocam, kullanım kılavuzundan bakıp sipariş vereceğim. İyi günler.

@tuncer_2632 O zaman Motul 8100 X-CLEAN+ yağından alacağım hocam, teşekkürler.
Liqui Moly öneririm çünkü Motul 'ün piyasada çok fazla sahtesi satılmakta., Liqui Moly'de böyle bir sıkıntı yok çünkü TR distribütörü kendi resmi sitesinden satış yapıyor.,

Uygun yağ; Liqui Moly Top Tec 4200 LongLife III 5w-30 https://www.liquimolyturkey.com/5w30-motor-yagi-tam-sentetik-top-tec-4200-5-litre-8973

Not: 1.4 TSI motorun yağ kapasitesi 4 litre bilginiz olsun

Filtrelerde Mann, Mahle, Hengst en kaliteli filtreler bunlar., aracın üzerindeki orjinal polen filtresi "karbonlu" dur., yanlışlıkla standart kağıt filtre almayın paranız boşuna gider..

@salcek Filtre değişiyorsa 1.4 tsi golf 7 için 4 litre yağ konulmalı.

@gokberks Hocam bugün Doğuş oto çankaya ya gittim ve servis konusunu bir daha konuştum bu yazdığınız yorum üzerine. Servis danışmanı 2016 sonrası yapılan satışlarda iyi niyet garantisinin kalktığını, bazı durumlarda aracın o zamana kadarki bakımları serviste yapıldıysa parça konusunda yardımcı olacaklarını söyledi. Nasıl yardımcı oluyorsunuz dediğimde mekatronik(şanzıman/motor) aksamda indirimli veya ücretsiz parça verebilceklerinden bahsetti, parçadan parçaya göre değişiyormuş. Ben de tam anlamadım doğrusu. İyi niyet var la yok arası bişey.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles Teşekkürler hocam, karbonlu filtre alacağım. LiquiMoly bütçemi biraz aşıyor. Motul yağı hepsiburada nın kendisi satıyor. Başka bir satıcı değil yani sahte çıkacağını düşünmüyorum.

@tuncer_2632 508 veya 504 konulabilir diyor hocam ama alt kısımda da yıldızla 504 konulursa egzoz emisyonları kötüleşebilir diyor. Herhalde bir şey olmaz.

Geri
Üst Alt