1.2 tsi yazilim

@bf417 yazilim attirip cilginlar gibi makas atmak yada dipgaz arac kullanmak degil amacimiz 😊 amac biraz daha gaz tepkimelerini canlandirmak biraz daha keyifli surus yapabilmek masum bir yazilim bu oyle canavarlardan degil 😊
O dediğiniz vag com ile sport moda geçilip yapılmıyor mu yazılım ekstra ne sağlıyor.

@bf417 yazilim araca uretilirken ureticinin ulke sartlarina gore yaptigi kisitlandirmayi kaldiriyor denilebilir basit olarak 105 bg olan bir araci 130 bg ve 50N/tork gibi bir avantaj sagliyor hocam yani sakin kullanimda aracin daha cabuk hizlanmasi daha keyifli bir surus ve yakit ekonomisi sagladigi iddia edilen , ben kullanmadin kullaninca gorucem artik

1.4 125 kullanıcısyım şehir için de ilk 2 vites tutunamıyor zaten . Yağmurlu havada ve yokuşta 3 ün sonuna kadar sarıyor . Acayip bir torque steer var hangi lastiği kullanıyorsunuzda bu araçları şehir içinde yürütebiliyorsunuz şaşırıyorum .

@mbonat vw scirocco 1.4 160 - astra 1.4 140opc pedal box ile kullandim yazilimla gelecek 25 beygir veya 50 N/M Golfu bu araclardan daha hizli yada daha guclu yapmayacaktir yillardir bu araclar nasil kullaniliyorsa oyle kullaniriz sanirim. Yazdiklarimda tekrar etmek istiyorum sanirim anlasilmadi o kisim amacimiz ilk 3 vitesde dip gaz yapmak patinaj yada teker sardirmak degil , sadece ara hizlanmalar 

@Mserbet drecu ya yaptır sorunsuz kullan aldığım bütün araçlara yaptırıyorum sorun yok rahat olabilirsin kulaktan dolma fikirleri boş ver mantıklı düşün ama yine karar senin

2cr bu konuda son derece başarılı.

Ben de fabrikasyon yazılımcılardan uzak duruyorum ve Ankara'da yaşadığım için 2cr Ankara'yı tavsiye ediyorum.Yerleri Şaşmaz'da. 

Hem genel bakım işlerinde çok iyiler hem de yazılım işinde basmakalıp yazılım yapmak yerine önce arabanın genel kondiyonuna, yaşına, durumuna bakıp ona göre tavsiye veriyorlar. 

Malesef yazılım konusu pek doğru algılanmıyor, amaç kuru sıkı performans ise zaten yazılım çok sınırlı. Fiziki değişiklikler olmadan belli düzeyde güç alabiliyorsunuz.

Ancak doğru optimize edilmiş bir yazılım ile hem gaz tepkisi artıyor, hem ara hızlanmalar düzeliyor hem de sakin kullanımda eski tüketimin altına dahi düşebiliyorsunuz.

Ortalık sadece turbo basıncını artırıp güç alan yazılımla dolu, sorun bakalım atmosferik araçlara bişey yazabiliryorlar mı :)  

Wastegate zamanlaması, enejktör basıncı vb. bir sürü parametre eş zamanlı olarak doğru ayarlanırsa yakıt tüketimi anlamsız yere artmadan ciddi performans alabilirsiniz.

Bilinçsizce sıkıştırdığınız sürece, yazılım olsa da olmasa da her aracın mekaniğine zarar verme ihtimaliniz var. Düzenli bakım, doğru yağ kullanımı, kullandğınız şanzımanı iyi tanıma (DSG için) gibi konulara dikkat ediyorsanız doğru yazılım seçtiğiniz sürece sıkıntı olmaz. Malesef VW ve OPEL servislerinin %90'ının alt devirlerde yüksek tork veren düşük hacimli ve turbolu motroların korkulu rüyası LSPI sorunundan haberi yok, kullanıcıyı da uyarmıyorlar. Ondan sonra düşük devirde gazı kökleyip sollamaya çıkan arkadaşlar bir bakıyorlar ki motordan tuhaf sesler geliyor. Servis faturayı uzattığında da "yazılım yüzünden patladı" sanıyorlar.

0 507 510 52 59 - Mert Bey, doğrudan benim adımı (Türker YANIK) vererek arayabilirsiniz. 

@karakuyu32 patikada değişiklik yok yine yapıyor ama ara hızlanmalar daha seri tabiki araç 

1.4 125 kullanıcısyım şehir için de ilk 2 vites tutunamıyor zaten . Yağmurlu havada ve yokuşta 3 ün sonuna kadar sarıyor . Acayip bir torque steer var hangi lastiği kullanıyorsunuzda bu araçları şehir içinde yürütebiliyorsunuz şaşırıyorum .
Rolling Resistance'ı biraz yüksek lastikler daha iy iş görüyor. Örneğin Continental Premium Contact 6... Üzerinde gelen (benimkinde) Michelin Energy Saver+'lar yerinde durmuyordu, hem patinaj hem uzun fren mesafesi hem de düşük yol tutuş. Ancak yuvarlanma katsayıları düşük olduğundan az yakma konusunda baya iyilerdi. 

bizim golfede geçen düşündük fiyat aldım bana yüksek gibi geldi 4500tl dediler 20-30 hp için değermi bilemedim..

Rsa Ankara’da 1.2tsi aracımı yazdırdım. Tavsiye ederim ciddi fark oldu öncesi ve sonrası arasında.

Ben Avrupa yakasında olandan fiyat aldım 2cr di sanırım 9.000 fiyat çekti
4k - 4500k nerden aldınız fiyati

Uzun dönemdir kullananlar tecrübelerini paylaşabilir mi, yağ eksiltme konusunda bir artış yaşadılar mı?

Geri
Üst Alt