Lastik tercihi yardim!!

Erman

Üye
İsim
Erman
Arkadaslar 2015  aracimin  205/55 R16  ebatindaki on lastikleri yiprandi artik degistirmem gerekiyor.iki lastik modelinde kararsiz kaldim continental conti premium contac 6 91v ve goodyear efficient grip performance 91v.

Aslinda forumdaki onerilerden conti almaya karar vermistim ama etiket degerlerine ve fiyat karsilastirmasina baktigimda goodyear daha mantikli geldi goodyear 2 ad 633tl

Continental 2 ad 685tl

Ama reelde nasildir hicbir bilgim yok.Gorus bildirirseniz sevinirim.

20191101_093353.jpg

20191101_093354.jpg

Hocam ben bi onceki lastigi test sonuclari vs bakarak Goodyear aldim, bi daha Goodyear felan almam.

Lastik NŞA'da iyi sadece, biraz sogusun hava islansin performans felan kalmiyo, bide baya erken gitti lastik, 35-40K civarinda değiştirmek zorunda kaldim. Yiprandikca da performansı kotuye gidiyor, 15-20K yapmisken ilk gunki halinden farkedilir sekilde gerilemisti performansı.

Onceki Continental Lastik 50K da her kosulda halen guven veriyordu, 60-65K civari degistirmistim.

Aradaki 50TL farki gani gani hak eder bence.

Michelin diyen'de çok olacaktır ama bence Michelin Islak ve Soğuk'da Continental kadar iyi değil ve omru az bi miktar daha dusuk sanki.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@CemK bu yuzden deneyim benim icin cok onemli.Test degerleri ile kullanim deneyimleme cok  farkli olabiliyor.Verdiginiz bilgi icin tesekkur edrim

@Erman kardeşim aldığınız lastiği 4 mevsim kullanacaksınız Türkiye şartları/yolları için Continental'den şaşmayın derim : yaz-kış ayrı kullanıyorsanız kış lastiği için kesinlikle Nokian öneririm... 

@yavuz_1108 ustadim ben  karda araci cikartmadigim icin yaz kis ayni lastik kullaniyorum  :)   o zman conti daha mantikli o zman tesekkurler

225 45 r17 ölçülerde "pirelli cinturato p7",  "goodyear asymmetric 5", "continental premium contact 6" kullandım. 

Hepsini kıyasladığımda continental tam bir rezalet !  (pirelli  2 yıllıktı ona rağmen continental'den daha konforluydu)
Diğer lastiklere göre belki iyi olabilir ama konfor, ses, yol tutuşu (hele hele ıslakta) continental,  goodyear asymmetric 5'e göre, gözümde 5 para etmez. 

@Erman hankook ventus prime 3 aldım memnunum

@Tracy299 hocam ne kadar odediniz ve kac km kullandiniz (deneyimleme adina soruyorum) eski lastiklerinize gore fark hissettiniz mi?

@Erman Orjinal lastikler hankook ventus prime 2 idi. Çok araştırdım conti michelin vs fakat çok aşırı bir fark yok. Conti ve michelin 1. Sınıf lastik ama bizim yollarımız sert bu lastikler hemen aşınacaktır. Lastik bir aracın en önemli noktası hankook ventus prime 3 adac testlerinde kötü değil  tanesini 300 tlye aldım 1200 tlye geldi 2 ay önce aldım. Ben memnunum 

Lastiklerin iyi veya kötü olduğunu 2 ayda değilde bence 1 sezon kullanımı sonrası değerlendirin.. Lastiğin ülke şartlarında yıpranması ne kadar yollarımıza uygun olduğunu gösterecektir kanısındayım.. 

225 45 r17 ölçülerde "pirelli cinturato p7",  "goodyear asymmetric 5", "continental premium contact 6" kullandım. 

Hepsini kıyasladığımda continental tam bir rezalet !  (pirelli  2 yıllıktı ona rağmen continental'den daha konforluydu)
Diğer lastiklere göre belki iyi olabilir ama konfor, ses, yol tutuşu (hele hele ıslakta) continental,  goodyear asymmetric 5'e göre, gözümde 5 para etmez. 
Arkadaş 16” ebatta lastik bakıyor., bu ebatta Asymmetric serisi üretilmiyor..

@Erman hocam good year alırken dikkat etmen gereken konu bir ithal var birde yerli. yerli 3 kanallı ithal 4 kanallı. yerli alma..

selamlar, eski golf'umde 16 inç yazlık conti cpc5 kışlık nokian wrd4 kullanıyordum. cpc5 nin performansından hiç memnun değildim, nokian ondan daha güvenli hissettiriyordu, özellikle dönüşlerde ve kalkışlarda cpc5 hemen yolu bırakıyordu. yeni golfumde 17 cpc6 aldım. boyut farkı mıdır yoksa gerçekten düzeltmişler midir bilmiyorum ama ne abs devreye sokabildim ne de patinaj yapabildim ne de virajlarda dağılma savrulma var. tek kusuru konforu biraz düşük bence çok ses var araç içinde. yeni aracımda eski 16 kışlıklarımı kullanıcam 16 jant aldım orada anlarım boyut farkını bir nebze. 

cpc6 nın 16inc tercih edebilirsiniz kesinlikle güvende hissettiriyor, yoksa da conti eco6  serisini öneriyorlar A A etiket değeri vardı galiba.

Arkadaş 16” ebatta lastik bakıyor., bu ebatta Asymmetric serisi üretilmiyor..
Evet farkındayım. Ben özellikle 17" olacak şekilde lastik ölçülerini yazdım. Olur da bu ebatlarda da lastik bakan varsa bilgi vermek amacıyla ;)  

Geri
Üst Alt