Volkswagen kampanyası

@tuncer_2632 Öyle bir anlattınız ki bmw ve mercedesi, gören duyanda golf focus megane passat jetta gibi araçların hiç kronik sorunu olmadığını zannedecek, en az bmw ve mercedes kadar kronik sorunları var bu araçların ama bir fark var sadece o da premium hissi.

@Serkanasn hocam diğer araçlarında var tabi. Ama siz şu konuyu atlıyorsunuz; örneğin 2015 sonrası bmw 1 serisi araçların hepsi 3 silindir oldu. Emme manifoldu yüksek sıcaklık değişimlerinden çatlama yapıyor. Bu bir kronik sorun mu evet. Ancak bu kronik sorununum maliyeti 5 bin 10 bin civarında olmamalı. Başka bir örnek bmw nin turbo borularını ve turbo bağlantı orinklerinin yağ kaçırması gibi bunun maliyeti de 3 bin 5 bin olmamamlı. Bu araçları alıpta sıfır sıkıntıyla binenler yok mu tabiki var. Bu seferde servis ücretleri gözüme battı. Çok uçuk.  Siz şimdi diyecekseniz ee golft bu sorunlar yokmu var. dsg saatli bomba evet kardeşim onunda var aşağı yukarı 2 bin ile 7 bin tl arası bir maliyeti var. Onun dışında pek rastlayamadım. Rastladıklarımda üç beş kuruşluk şeyler burda anlatmaya bile değmez. O yüzden de gittim manuel aldım. Öncekide manueldi. Sıfır sıkıntı. Bu arada yakın çevremde aşağı yukarı 10 golf kullanıcısı var. Bunları yazarken deniyimli olduğum için söylüyorum. Ama kimseye diğer araçları almayın demem. Ben tamirci tamirci dolaşıp en sonunda boynu bükük servise gidip aracı yaptıramam. Vaktim yok. Bu araçların tamirinden anlayan ustalarda malesef sanayide yok desem yeridir. Gidersin bir ustaya yaparım der senin aracında deneyim kazanır. Ben şunu anladım paran varsa al sıkıntı çıkarsa götürür servise öttürürsün borunu, yoksada sıkıntısız premiyuma yakın araçlar almak.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@tuncer_2632 Dostum biraz konu dışı olacak ama milletimizde Mercedes ve Bmw de kalite algısı ve hissiyatı cok yüksek.Tamam iyidir hoştur bir şey diyemem.Fakat 150 bin vs bütçesi olan kim sıfır araba alirsa oooo neden Bmw almadinda neden C bilmem kaç almadin da...Banada bu muamele hep yapilir.Tercihimi her zaman sifir araçtan yana kullandim.Tek bildiğim sifir Bmw Mercedes alan adam eğer aracini ikinci ele cikariyorsa muhakkak ters giden bir sey vardir.Adam alirken 300 vercek satarken 200 e saticak...Tabi kismet bu işler...

baba  1.5 ACT   Highline, dsg, geri görüş kameralı ,app connect li bir golf al 

@tuncer_2632 Öncelikle şunu beliteyim kimsenin 300 e alıp 200 e verdiği yok, şuan 200 e satılan 2015-2016 3.20 40.yıl büyük ihtimalle 130-140 arasında bir rakama alınmıştır, değeri düşen tek modeller tek kapı coupe gibi genele hitap etmeyen modeller, diğer bir kısım ise tamamen para cokomel ilişkisinden kaynaklanıyor sizin bu dediğinizi golf alan birine de neden gidip clio yada egea almıyorsun bak golf 7 bir dsg de 25.000 yiyor diyebilir bir başkası bu süreç böyle devam eder gider.

Saglamlik açısından tüm dünyanın kabul ettiği kronik sorunu arızası nerdeyse yok kabul edilen iki araç var birisi volvo diğeri mazda, bu iki aracında tutulmadığını biliyoruz demekki mesele arıza kronik sorun vs değil tamamiyle ikinciel değeri😊

Arkadaşım geçen gün 2012 model 5 serisi aldı sıfır araba al dedim almadı bugün baktığımda motoru elinde kalmış 20 bine yakın masraf var diyor. Her bmw veya mercedes alınmaz dikkatli olun derim

27 ağustos 2019 tarihinde 1.0 comfortline dsg golf ü 155 bin tl ye aldım sıfır faiz kampanyası vardı 50 bin tl de bayi verdi araçtan çok memnunum motoruyla alakalı kafanızda bir sıkıntı oluşmasın yetersiz felan diye yakıttan tasarrufuda düşünün derim 1.5 almayın derim kronik bir sorunu olduğu konusunda birşeyler duydum ama ne kadar doğrudur bilmiyorum konu hakkında bir bilgim yok tabi gönlünüzden ne geçiyorsa onu alın ilk aracım sıfır aldım içimde gram pişmanlık yok 

@Wyt23 hayır yok kardeşim cam tavan golf de çok güzel duruyor ama gel gelelimki arıza yada sızdırmaya başladımmı önüne geçilmiyor 
ışık sürüş paket var sıradan comfortline paket 

27 ağustos 2019 tarihinde 1.0 comfortline dsg golf ü 155 bin tl ye aldım sıfır faiz kampanyası vardı 50 bin tl de bayi verdi araçtan çok memnunum motoruyla alakalı kafanızda bir sıkıntı oluşmasın yetersiz felan diye yakıttan tasarrufuda düşünün derim 1.5 almayın derim kronik bir sorunu olduğu konusunda birşeyler duydum ama ne kadar doğrudur bilmiyorum konu hakkında bir bilgim yok tabi gönlünüzden ne geçiyorsa onu alın ilk aracım sıfır aldım içimde gram pişmanlık yok 
1.0 tsi comfort dsg camtavan metalik 158 bin dedigimde bazilari bana kafandan uyduruyorsun diye ima etmisti,  sanirim yukaridaki ileti bunun güzel bir cevabi oldu, bu fiyatlara yilbasindan itibaren 8 bin lira daha ekleyin (hurda indirimi bitiyor).

Edit: Arkadasinki camtavansiz 155 bin lira

Edit 2: Bu fiyatlardan anlasiliyorki dogus otomotivin sifir faiz kampanyasi hikaye, adamlar 5 bin lira faiz giderini önden ekleyip, uydurma kampanya yapiyor

@krym abi sen Bi ilana koysana aracını acaba kaç para verilecek. Beyefendinin aldığı araç geçen hafta avekte 147 bin dediler nakit alıcı olunursa 145 e verilen bir araçtı.

@krym 1.5 150 beygir 2300 kmde metalik comfortlıne 2019 model bir golf var 150 bin dedi. 2-3 bin illa ki pazarlık payı vardır. Bak istersen ilanda var 

Aracım Yunus hocama satılmıştır. Bayağı uzun bir günün ardından işlemleri tamamladık, Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin 🙂
Tesekkur ederim Emre hocam, tum badirelere ragmen sonu guzel oldu. :)  Musait bir zamanda fotograflariyla ilk deneyimlerimi paylasmayi dusunuyorum...

Geri
Üst Alt