Galerici nasıl araba satmamalı?

AhmetCakmak

Yönetici
İsim
Ahmet Çakmak
İlan sitelerinde sıkça gördüğümüz bir şeyi en sonunda paylaşmak istedim. Şahıs araçları satılırken herkes arabadan anlamadığı için özelliklerini, opsiyonlarını vs bilmeden satışa koyabiliyor. Bence normal sayılabilecek bir durum. Ama iş galericilere gelince sattığı arabanın ne olduğunu kesinlikle bilmeli ve aracının özelliklerini düzgün şekilde yazmalı. Aksi taktirde o satıcının lafına da, malına da güven olmaz.

Rline nedir, Golf'ün opsiyonları nelerdir bilmeden "ne de olsa Golf satılıyor" zihniyetiyle araba alıp satanlar gün geçtikçe artıyor. Bu da bunlara örnek. İşin bir diğer komik kısmı da 11 yıllık üye gözüken bir galeri. Üstüne basa basa Rline yazmış. Buna benzer her gün ilanlar görüyoruz. Bazılarını uyarınca da cevap bile vermiyorlar, bazıları da tersliyor. 

Piyasada tanınmaya başlamış kaliteli ve işini düzgün yapan bir ekspertiz firması için "o ekspertiz firmasında ekspertiz yaptırmayız" diyen galericiler de niyetlerini belli ediyor. Hakkıyla, helaliyle işini yapan galerici arkadaşlara saygımız sonsuz.

rlinee.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Güzel bi konuya değinmişsiniz.Ama bizler yanlış biliyoruz satan arkadaş doğru yazmış çamurluklarda rline logolar var ya bide 19 jant takmış tamam işte Rline modeli bu 😀 ilanlarda bu ve buna benzer okadar çok ilan var ki bi logo yapıştıran Rline diye ilan açıp geçiyor.Ben ne sattığını bilmeyen satıcıdan arkama bakmadan uzaklaşırım.

@driver_can Can dua et halojen farlı araca Highline yazmamış, arabayı alırken habire ilan bakıyordum bir baktım sport astraya cosmo yazanımı ararsın midline golf 7 ye fiber glass yaptırıp egzozt kafası ile birlikte r line diyen mi ararsın edition astraya sport full diye ilan açanı mı ararsın, 1000 liraya suni deri koltuk kılıfı yaptırıp daha dolusu yok diyenmi ararsın, arabayı tanımıyorsan dolandırılman an meselesi.

@driver_can Can dua et halojen farlı araca Highline yazmamış, arabayı alırken habire ilan bakıyordum bir baktım sport astraya cosmo yazanımı ararsın midline golf 7 ye fiber glass yaptırıp egzozt kafası ile birlikte r line diyen mi ararsın edition astraya sport full diye ilan açanı mı ararsın, 1000 liraya suni deri koltuk kılıfı yaptırıp daha dolusu yok diyenmi ararsın, arabayı tanımıyorsan dolandırılman an meselesi.
Halojen farlı highline golf 7 var yalnız😀 2012/13 yılında bazı golfler highline fakat bixenon olmayan farlı olarak geldi.Ben bireysel satıcıya çok ayıplamam herkes bizler gibi forumda vakit geçirip yada arabasıyla ilgili özelliklere bu kadar hakim olmayabilir.Ama bu işin ticaretini yapan satıcı da ne sattığını a dan z ye bilmesi lazım ki hem alırken kandırılmasın hemde satarken insanları kazıklamaya çalışmasın.

Satıcı taktiği şudur. Arabadan anlamayanın yanında çok bilmiş, arabadan anlayanın yanında "vallahi ben de bilmiyodum iki gözüm önüme aksın.." tarzında satıcılar vardır. Yani herşeyin yoluna ve yordamına göre cevap hazır. Sonra da buna ekmek parası diyip farklı bi boyut kazandırılır. Adı ticaret..

Ben bu galericiye kızmam, çünkü ülke insanımız R-Line konusunu yanlış anladı. Highline bir üstü sanılıyor.

Bu abimize aracın sipariş formunu çıkartıp fabrikasyon R-Line olmadığını belgelesek bile gerçek R-Lİne da öyle bir marşpiyel olmadığını bilmiyordur zaten.

Midline plustan R-Lİne çevirmeci zihniyet öne R-Line tampon takıp arkaya Gti difüzör takıyor. Birde pretoria jant takınca tam akraba evliliği.

Golf 7 araca 7.5 çift J far takanı da gördük.

Galericiye kızmayalım bizim Golf kulanıcıları daha beter.

Sonuç R-Lİne bir ruhtur. Dış ve iç paket seçeneğidir. Halojen farlı orijinal R-Line araçlara selam olsun.

0111.jpg

0111f.jpg

Millet uyanık olamadıktan sonra ? Galerici /alsatçı alemi 5 dakkada adamı ayaküstü yaşam destek ünitesine bağlayıp uyutur (ticari geçici beyin ölümlü pazarlık /satış)

Satarkende uyutur

Alırkende uyutur

Herkes uyanık olabilir mi?

2017 ekimde 657 devlet memuru bir arkadaşım 35 yaşında ilk aldığı aracı  ford  fiesta) bir pazar sabahı ankara gimat otopazarına götürmüş (benden habersiz tabi)

Yavvvv sırtlanlar / çakallar /  kurtlar seni orda yerler! 

Sahibinden coma bile ilan verme yeteneği olmayan benim bu toy arkadaşı sabah 08 den 11:30 a çembere almışlar

Yok aracın boş olan

Yok 2 parca boyan var 

Yok tamponun değişmis

(Tiplemeler düz müsteri kılığında elde çekirdek çitleyen alsat erbabları)

Satıştan 2 hafta önce 32500 en son gideri var dediğimiz fiyat son

Sabah cama  33 yazdığı aracı saat 11 buçukta 29,5 düşürüp anlaşmış 

Pazartesi expertiz !

Alıcı zat kendi kanka  expertizine götürüyor tabi.

Bide orda baskı balata çok iyi değil deyince 1000 daha düşüp 28500 e veriyor aracı

1 hafta sonra araç 34 binden ilandaydı..

Herşey bir yana, dikkatimi çeken, aracı yapan arkadaş Leon marşpiyeline yeni bi boyut getirip farklı yönde takmış. Böylece R-Line + bile olabilir.

Millet uyanık olamadıktan sonra ? Galerici /alsatçı alemi 5 dakkada adamı ayaküstü yaşam destek ünitesine bağlayıp uyutur (ticari geçici beyin ölümlü pazarlık /satış)
Satarkende uyutur
Alırkende uyutur
Herkes uyanık olabilir mi?
2017 ekimde 657 devlet memuru bir arkadaşım 35 yaşında ilk aldığı aracı  ford  fiesta) bir pazar sabahı ankara gimat otopazarına götürmüş (benden habersiz tabi)
Yavvvv sırtlanlar / çakallar /  kurtlar seni orda yerler! 
Sahibinden coma bile ilan verme yeteneği olmayan benim bu toy arkadaşı sabah 08 den 11:30 a çembere almışlar
Yok aracın boş olan
Yok 2 parca boyan var 
Yok tamponun değişmis
(Tiplemeler düz müsteri kılığında elde çekirdek çitleyen alsat erbabları)
Satıştan 2 hafta önce 32500 en son gideri var dediğimiz fiyat son
Sabah cama  33 yazdığı aracı saat 11 buçukta 29,5 düşürüp anlaşmış 
Pazartesi expertiz !
Alıcı zat kendi kanka  expertizine götürüyor tabi.
Bide orda baskı balata çok iyi değil deyince 1000 daha düşüp 28500 e veriyor aracı
1 hafta sonra araç 34 binden ilandaydı..

bazen alınan derslerin paha biçilmez olduğunun kanıtı olduğunu düşünüyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İlginç bir ilan daha... Arabayı Rline’a çevirmiş, panjur bile takmamış. Bir de Rline ile karıştırmayın, bu araba R diyor. 1.6 Tdi’yi R sanıyor sanırım. :)  Bomboş arabaya yazdığı fiyat da ayrı komiklik...

5EF87941-4C32-438F-9981-7FB547BAC856.jpeg

İlginç bir ilan daha... Arabayı Rline’a çevirmiş, panjur bile takmamış. Bir de Rline ile karıştırmayın, bu araba R diyor. 1.6 Tdi’yi R sanıyor sanırım. :)  Bomboş arabaya yazdığı fiyat da ayrı komiklik...

Ekli dosyayı görüntüle 25593
Bu bildiğin dolandırıcılık. He bu ilanı açanda dolandırılmış  olabilir.

Geri
Üst Alt