Sürüş profili seçme Özelliği (PDA)

silvershadow dedi:
@silvershadow Murat hocam düğme dışında nasıl bir donanıma ihtiyaç oluyor acaba ?
Değerli Muhammed Hocam;

Teknik/mühendislik altyapısını bilmemekle birlikte

Kesin olarak bildiğim seçtiğiniz profile göre direksiyon tepkilerini ve DSG'nin devirini ve de motorun gaza verdiği tepki hızını kontrol edebilen bir tür düzenleyici ünite var. Bu Chip Tuning yapanların kullandığı ünitenin benzeri olmalı.

Bu ünitenin herkeste olduğunu sanmam. Çünkü maliyettir bu. tek bir vidanın dahi maliyetinin hesaplandığı devasa sayılarda üretimde böylesi bir masrafa girilmez.
Anladım hocam. Bu sorunun tam yanıtını bulabilirsek ve herhangi bir ekstra donanıma gerek olmadığı anlaşılırsa vag.com ile açılabileceğini düşünüyorum. Direksiyon ve motor ayarları kısmında drive select ile ilgili ayarlar mevcut.

Direksiyon sertliği için 5-6 tane seçenek mevcut ama benim araçta "drive select ...." olarak seçili. Bu da bana sürüş profili seçme özelliğim yok ama neden direksiyon ayarı "normal"de değil de "drive select"de sorusunu sorduruyor. Aklımda deli sorular. En yakın zamanda kurcalamalara başlarım :)

MSE dedi:
@silvershadow Murat hocam düğme dışında nasıl bir donanıma ihtiyaç oluyor acaba ?
Değerli Muhammed Hocam;

Kesin olarak bildiğim seçtiğiniz profile göre direksiyon tepkilerini ve DSG'nin devirini ve de motorun gaza verdiği tepki hızını kontrol edebilen bir tür düzenleyici ünite var. Bu Chip Tuning yapanların kullandığı ünitenin benzeri olmalı.

Bu ünitenin herkeste olduğunu sanmam. Çünkü maliyettir bu. tek bir vidanın dahi maliyetinin hesaplandığı devasa sayılarda üretimde böylesi bir masrafa girilmez.
Anladım hocam. Bu sorunun tam yanıtını bulabilirsek ve herhangi bir ekstra donanıma gerek olmadığı anlaşılırsa vag.com ile açılabileceğini düşünüyorum. Direksiyon ve motor ayarları kısmında drive select ile ilgili ayarlar mevcut.

Direksiyon sertliği için 5-6 tane seçenek mevcut ama benim araçta "drive select ...." olarak seçili. Bu da bana sürüş profili seçme özelliğim yok ama neden direksiyon ayarı "normal"de değil de "drive select"de sorusunu sorduruyor. Aklımda deli sorular. En yakın zamanda kurcalamalara başlarım :)
Ben ümitliyim Abi, opsiyonun fiyatı vergiler dahil 393TL, çok pahalı olmayan bi parçayı belki vw koymuştur araçlara, belki de aslında zaten araçta olupta kodlamayla açtıkları birşeyi opsiyon olarak sunuyorlar, Orhan Abimin otomatik uzun far alıp aynı zamanda şeritte kalma yardımcısına da kodlamayla sahip olabildiği gibi olabilir :)

fcsrn dedi:
Değerli Muhammed Hocam;

Ben ümitliyim Abi, opsiyonun fiyatı vergiler dahil 393TL, çok pahalı olmayan bi parçayı belki vw koymuştur araçlara, belki de aslında zaten araçta olupta kodlamayla açtıkları birşeyi opsiyon olarak sunuyorlar, Orhan Abimin otomatik uzun far alıp aynı zamanda şeritte kalma yardımcısına da kodlamayla sahip olabildiği gibi olabilir :)
Dun ilk defa kullandim. Dsg sahibi arkadaşlar muhakkak almali. Eco modu sectiginiz zaman. Vites degisim araliklari da degisiyor daha cok ekonomi yapmak icin. D vites gostergesi e oluyor. Ayrica eskisi gibi artik eğim degil rampa olmayan bir duzluk bile farkettiginde arac kendini suzulme moduna aliyor. Motor devri 900 civarina dusuyor. Vitesi bosa alip arac resmen yolda suzulerek gidiyor. Suzulerek gittigi mesafe de gercekten beni sasirtti eski 2012 model aracimda vitesi bosa alip arada denerdim ne kadar gidebilir diye cok gitmezdi. 2015 golf dsg muazzam mesafeler gidebiliyor(bir an acaba kendi gaz vermiyordur degilmi dedim icimden)[emoji2] . Frene veya gaza basarsaniz bu moddan cikiyor. Hafif gaz verip ayaginizi cekince duz yolda bile hemen suzulme moduna geciyor.

Bu moda serbest surus modu diyor ve eco ibaresi olusuyor gostergede.viteslerde dedigim gibi e1 e2 şeklinde gösteriyor. Sanzimani rahatlattigi kesin. Eco modunda hiz sabitleyici de yavas yavas hizlandigini farkettim. Ayarlarinda da var zaten. Sport modu zaten hem vites gecislerini hem direksiyonu hem hiz sabitleyiciyi spor moda aliyor. Resimleri aksam eklemeye calisacagim. 393 tl vererek alinabilecek cok kullanisli bir opsiyon.

20cb426db7091af1163a0e5676828677.jpg

34dbf9977dc95d192723a424cb732161.jpg

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Konfor sürüş paketi olan 2016 sonu Comfortline 1.4 Tsi Dsg araç için sürüş profili desteği sonradan eklenebiliyor mu?

Tuş montajı ve beyine kablo çekiliyor. Ardından online aktivasyon. Apo ustaya danışmak lazım. En son uğraşıyordu ucuza maletmek için.

Sonradan takılıyorsa bende taktırmak isterim garanti bittikten sonra tabii :)  

Arkadaşlar bende sürüş profili ekleyeceğim aracıma. Araştırdığım kadarı ile şu şekilde. 

Tuş takımını alarak Gateway'a kablo çekiliyor daha sonra servisten mod yazılım siparişi verilerek satın alınacak. (tıpkı full link gibi) servis yazılımı olan online odis ile aracınıza kurulacak. Benimde yakında gelecek olan projelerim arasındadır. Bu arada geçen ay sorduğumda 630tl fiyat vermişlerdi sürüş profillerine.

Arkadaşlar bende sürüş profili ekleyeceğim aracıma. Araştırdığım kadarı ile şu şekilde. 

Tuş takımını alarak Gateway'a kablo çekiliyor daha sonra servisten mod yazılım siparişi verilerek satın alınacak. (tıpkı full link gibi) servis yazılımı olan online odis ile aracınıza kurulacak. Benimde yakında gelecek olan projelerim arasındadır. Bu arada geçen ay sorduğumda 630tl fiyat vermişlerdi sürüş profillerine.
Bende bir ara çok düşündüm sürüş profili yapmayı ancak bana artısı sadece yelken modu olacağı için vazgeçtim. Onun yerine biraz daha ekleyip katlanır ayna aldım. :)

Bende bir ara çok düşündüm sürüş profili yapmayı ancak bana artısı sadece yelken modu olacağı için vazgeçtim. Onun yerine biraz daha ekleyip katlanır ayna aldım. [emoji4]
Katlanır ayna şart. Benim fazla bir opsiyonum yok yani arabam Hingline zaten ve extra Acc Lane assist Pla Dynamic light assist (çift U led) olduğundan ne yapabilirim diye düşününce fazla bir seçeneğim yok.

Lastik basınç sensörleri veya sürüş profilleri aklımda ama galiba sürüş profili yapacağım ilk önce.

Katlanır ayna şart. Benim fazla bir opsiyonum yok yani arabam Hingline zaten ve extra Acc Lane assist Pla Dynamic light assist (çift U led) olduğundan ne yapabilirim diye düşününce fazla bir seçeneğim yok.

Lastik basınç sensörleri veya sürüş profilleri aklımda ama galiba sürüş profili yapacağım ilk önce.
O zaman doğru tercih :) Comfortline düşünmüştüm aracınızı. :)

O zaman doğru tercih [emoji4] Comfortline düşünmüştüm aracınızı. [emoji4]
Lastik basınç sensörleri de kışlık yazlık jantlar için toplamda 8 tane almam gerekecek o yüzden birazdaha bekletiyorum [emoji4]

1.2 tsi comfortlineda yapabilen olsa şu dakika marşa basar gider yaptirirm ?

Geri
Üst Alt