Anahtar kontakta DEĞİL ama MEDIA EKRAN aktif !

niclayt

Üye
İsim
Yalcin
Merhabalar.  Dün akşam yaşadığım bir sorunun nedenini ve çözümünü arıyorum.

Araçtan indim kapıları kapatıyordum ki... hanım; müziği neden kapatmıyorsun dedi :D   Elimi cebime attım anahtar cebimde :D  

Bindim araca bir kaç kez kontağı açtım kapattım ama anahtarı aldığımda media ekran kapanmıyordu. Müzik açık ve diğer ayarlar vs. bölümlere giriş yapabiliyorum. Yorgun halime, başladım araçla dolaşmaya...  Bir kaç kez durdum tekrar kapattım kontağı aldım anahtarı ama yine kapanmadı media...

Kontakta anahtar yokken; Müzik ses açma belirli bir seviyeye kadar açılabiliyor, yüksek seviyelerde açamadım. Media kapatma tuşuna uzun süre basılı tuttum yine kapatamadım. Bir kaç kez denedim baktım olmuyor Yol yardımını aradım...   Görüşme esnasında kontağı açtım sorunu anlatıyordum... Telefon araç bluetootha bağlandı kontağı kapattım ve Media ekranı kapandı. Yol yardımla görüşürken bunu bir kaç kez denedim,  bir taraftan aracı çalıştırıp yola devam ettim 3-5 kez tekrar durdum kontağı kapattım tamamında sorun çıkmadı ve media ekranıda beraberinde kapandı.  Sorun kendiliğinden çözüldü AMA SORUN NEDEN OLABİLİR ACABA ? 

Yol yardımı her zamanki gibi servise davet etti yazılım/mazılım bir şeyler zırvaladı... Bakımların 1 ay önce yapıldığını, tüm yazılımların SÖZDE kontrol edildiğini, Dsg yazılım güncellemesi yapıldığını, Mikro şalterin kısa süre önce serviste değiştiğini  vs. vs.  söyledim ama başka türlü yardımcı olamadılar.  (bu arada sorun kendiliğinden çözülmeseydi; akü kutup başını sökmeden o media ekranını kapatma şansınız yok dediler.)

Sorundan önce benim fark ettiğim anormallik: 
Araçla gidiyorum, telefon cebimde çaldı. Bluetooth'a bağlanmadı. Sanırım telefonun bluetoothu kapattım dedim kendi kendime...  Hastane işlerim ve acelem vardı o nedenle telefona da o an bakamadım. Ta ki eve dönüp aracı park ettiğimde media ekranının kapanmadığını görene kadar sorunun farkında değildim...

Yine aynı şekilde Yol yardımı ile görüşürken, kontağı açtığımda telefon her zamanki gibi bluetoothla araca bağlandı ve kontağı kapattığımda sorun düzeldi DAHADA TEKRARLAMADI.  
bluetooth mu bir sıkıntı çıkartıyor bir şeyleri kesiyor anlayamadığım için değerli forum üyelerine sormak istedim...

Geri
Üst Alt