Motor temizliği hastası olanın heyecanlı hobisi 🙂

İsim
fatih
29 Ekim'de iş yerimi actim gelen yok giden yok derken arabanın silecek suyu bittikti dedim şunu doldurayim aman Allahım.nasil.pis ama pis halini çekmek aklıma gelmedi dedim su motoru yikatayim 100 lira istediler daha öncede yikattim ama içime sinmedi istediğim gibi olmadi gittim bim e güldallar yağ sökücü aldim zaten aractada kullanılabilir diyordu işim gereği tazikli su pompası tamiri yapıyorum müşterinin de malzemesi vardı dedim bu fırsat kaçmaz bim den bulaşık süngeri yağ sökücü aldım geldim kaputtaki siyah izalasyonu soktukten sonra tazikli su pompası ile motoru ve kaputu güzelce ıslattım bir şişe yağ sökücü siktim üstüne güzelce fırçaladım elimin ulaştığı her yere daha sonra verdim tazikli suyuyu ancak aracın beyni ve sigorta kutusunu havlu ile kapattım durulama bittikten sonra kompresör ile soketlere ve şu olan her yere hava tuttum sonra motoru caliştırdım herhangi bir uyarı ışığı vs yanmadı şükür dedim silmeye başladım en son kuruduktan sonra würtun o şişelerde motor yikama sıvısının yarısınida plastik ve borulara sıktim bez ile sildim umarım sonucu beğenir ve kendi temizligini yapmak isteyenler için yardımcı olmuş olurum not araç 157 bin km de ikinci defa yıkandı motoru 

IMG_20191030_084735.jpg

harika olmuş, ellerinize sağlık, yalnız bu güldallar markasını 2 nci kez duydum. mr. muscle ile eş değer ürünler üretiyormuş. gayet kaliteli dediklerini duydum.

benim araba 4 yıllık , içine su değmedi . halini hayalgücünüze bırakıyorum. ful servis bakımlı ama kendisi.

yıkatmasak ne olur fikrim yok.

@Rust yıkamanın motora hiç bir faydası yok sadece insanın hoşuna gidiyo okadar yani paspaslari bile biri inip binince nemli bezle siliyorum bende hastalık haftada 3 defa kendim dışını içini yıkıyorum 

@eriklivotka Ellerinize sağlık çok güzel görünüyor, ama ya oraya buraya su kaçarsa diye hiçbir arabama yapmaya/yaptırmaya cesaret edemediğim bir işlem.

@eriklivotka

Hocam merhaba,

Güzel temizlik olmuş, elinize sağlık. Motor temizliğinde orange degreaser (ben chemical guys kullanıyorum, 3d veya başka bir markada olabilir) kullanabilirsiniz, güzel temizlik yapar. Yıkamadan önce sıkarak birkaç dakika üzerinde etki etmesini bekleyip uygulayabilirsiniz. Fırçalayıp yıkadıktan ve kuruladıktan sonra plastik aksamı koruma ve yeni görünüm sağlama amacıyla herhangi bir plastic sealant (valet pro black to the future, dr beasley s plastic sealant, koch chemie motorplast gibi ) kullanabilirsiniz. Daha az toz tutar ve temizlenirken daha kolay temizlenir.

@Rust yıkamanın motora hiç bir faydası yok sadece insanın hoşuna gidiyo okadar yani paspaslari bile biri inip binince nemli bezle siliyorum bende hastalık haftada 3 defa kendim dışını içini yıkıyorum 
Biri binecekse 2-3 kat gazete seriyorum., ondan sonra tepinir mi napıcaksa yapsın çünkü bizim insanımız paspas harici açıkta kalan yeri bulur oraya basmayı çok sever., 

En uyuz olduğum araba 4 kapılı ama arkaya binecekler tek bir kapıdan sürü gibi binmeye alışmışlar., sonra efendim arka havalandırma menfezleri kırıldı diye şikayetler okuyorum., bunu bi kaç kere yapmaya tesebbüs eden oldu çok fena bozdum., minibüs mü bu kardeşim tek kapıdan binmek nedir..

Bizim insanımız arabayı statü sembolü görür, hava atmayı çok sever ama arabaya inip-binmekten aciz.. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Valla ben motoru bu kadar temizlesem bi daha marşa basmam herhalde😄 maşallah yeni gibi olmuş. 

• Beğen
Tepkiler: SCC
@forzaGilles hay ağzına sağlık ya o tek kapıdan binmeye çalışanlara bende ifrit oluyorum hayır bunu yapan insan evladı 4 kapı yapmış ayrı bir pres yapmış kafa yormu elektrik tesisatı çekmiş yani yapmış adam ne sorunuz var anlamıyorum bide hoplaya zıplaya biniyolar evli değilim ailemlede bir yerden bir yere düğüne nişana gitmeye biniyolar içi her zaman temiz benim pas pastada 2 günde bir ayak izi olur onuda ya dışını yıkamaya gittiğimde yada iş yerimde benli bezle silerim hastalık ne bilim normal değil ama ne yapalım kumara mi vuralım kendimizi eylencemiz bu 🤗

@Serkanasn Sakınan göze çöp batar derler dizel arabada hiç bişey olmaz gerçi benim.lpg li Kia Rio aracım vardı ondada yılda 2 defa yıkıyorum ondada sorun olmadı ama LPG enjektirlerine ECU ya sigorta kutusuna hava akismetreye dikkat ederdim onda onuda 6 7 defa yıkandım bunda bende tedirgin oluyorum ama yinede duramiyorum

Maşallah Güzel iş çıkarmışsınız Hocam.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok güzel olmuş hocam.Rica etsem kapattığınız yerleri kırmızıyla belirtebilirmisiniz.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt