Yeni Golf'um

Bravo iyi farketmişsiniz hocam, estetik önemli!

Bence açıdan değil hocam çok yandan çekilmemiş foto, bir ayarsızlık var gibi. 
@Golftdi  fotoğraf ışık yansıma krom parçanın yanıltması var evet. Logonun altından tam oturduğunu düşünürseniz, düzeltilecek bişey olmadığını anlarsınız. Uzaktan ve yukarıdan zoom yapılarak çekilen fotoğraf ışığın gelmesiyle sizi de yanıltmış.

Merhaba,

Geçen hafta aldığım ve ilk aracım olan Golf 7.5 ile foruma aranıza katılmış bulunmaktayım. Araç Golf 2019 model 1.6 TDI DSG şanzıman Comfortline(sunroof+8inç multimedya ekranı)

İki sorum var siz değerli abi ve arkadaşlara;

Aracı memlekette aldılar. Ben istanbulda öğrenci olduğumdan dolayı aracı lojistik ile yolladılar. Yollarken babam bagaja peynir(teneke içinde) yollamış. Maalesef sonradan öğrendim bunu. Aracın bagajını açtığımızda peynir suyu az bişey dökülmüş altında gazete olmasına rağmen döşemeye az birşey gelmişti. İlk başta koku olmamasına rağmen ben yinede yıkamaya götürdüm. Koku daha fazla oldu. Araç daha 0 olduğu için yazık oldu arabaya. Sizce ne yapmam gerekir?

İkinci sorum ise;

Araç motorunu açmak için ne yapabilirim? Gaza bastığımda 2000 devirde takılı kalıyor sonradan vites yükseltiyor. Bazende 1000 devire geliyor vites halen küçültme yapmıyor araba itekleme titreme arası birşey yapıyor.

bu iki konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. 🙏🏻

Ekli dosyayı görüntüle 24756
öncelikle aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın. peynir / süt kokusu gerçekten berbat bir koku ve gün geçtikçe artan bir koku. başımıza geldiğinden dolayı biliyorum. bagaj tablasını çıkartıp evde temizlemeyi sonrasında güneşte bolca havalandırmanızı öneririm. bende aracın içine 2 litre süt döküldü halı yıkama makinesi ile defalarca yıkadım olmadı su koydum beklettim ardından çektirdim ve tekrar halı yılama ile yıkadım, güneşte havalandırdım ama kokudan aracı satarak kurtuldum. sizinki az bir şey dökülmüş, sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

Merhabalar,

Hayırlı olsun.

Yokuş çıkarken/inerken dsg sapıtıyor. F1 ile üst devire kendimiz almaya alıştık :)

@Culture33  Ben butik detailing yapan bir yeri aradım, süt/peynir dökülen yere asla su değmemesi ve nemli bezle silinmemesi gerektiğini söylediler çünkü oraya dökülen sıvının kokusunun asıl sebebi bakterilerdir. Siz su ile temizlediğinizde bakterilerin çoğalıp yayılmasına yardımcı olup kokuyu dahada arttırırsınız. Bizde ondan dolayı oraya götürüp dezenfekte ilaçlarla temizlik yaptıracağız bagaj kısmına.

@stfrantic Maalesef, bende farkettim bu durumu. Yokuş çıkarken araba 2000 devirde takılı kalıyor. F1 ile üst vitese attıktan sonra hızlanıyor araç. Ben aracın yeni olmasından dolayı kaynaklandığını sanmıştım. Sizin araç kaç km hocam?

@IBS6134 @ogzogz Aracın volkswagen amblemi dışarıda duruyor. 2D gibi düşünün , logonun yan tarafları siyah renkli olduğu için sağdan baktığınızda sola, soldan baktığınızda ise sağa üstten baktığınızda alta yakın gözüküyor kısacası volkswagenin bir göz yanıltmaca oyunu diyebiliriz. Bir problem yok. Fotoğraflardan daha iyi anlarsınız hocam

3C26FD04-A7AA-4D0B-A1F3-C5543B69ECA4.png

C866B0D3-F4AD-4212-9754-BAC7B97CF5B8.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar,

Hayırlı olsun.

Yokuş çıkarken/inerken dsg sapıtıyor. F1 ile üst devire kendimiz almaya alıştık :)
yokuş çok dik mi. bende 2018 1.4 tsi var, arkadaşta da 2016 - 1.6 tdi ama her ikimizde de böyle bir sıkıntı yok. 7,5 lara özel mi acaba, D pozisyonunda aracı stop ettiğinizde anahtarın çıkması, emniyet kemeri takılı olmadan el firenini otomatik olarak indirmesi. 2015 golfümde emniyet kemerini takmadan d pozisyonunda gaza bassam bile el frenini otomatik olarak bırakmıyordu. doğrusu buydu bence. ama şimdi her halükarda aracı bırakıyor.

@IBS6134 @ogzogz Aracın volkswagen amblemi dışarıda duruyor. 2D gibi düşünün , logonun yan tarafları siyah renkli olduğu için sağdan baktığınızda sola, soldan baktığınızda ise sağa üstten baktığınızda alta yakın gözüküyor kısacası volkswagenin bir göz yanıltmaca oyunu diyebiliriz. Bir problem yok. Fotoğraflardan daha iyi anlarsınız hocam

Ekli dosyayı görüntüle 24869

Ekli dosyayı görüntüle 24870
logo dairesel ama montajı açılı olduğu için elips şeklinde görünüyor ve bu da asimetrikmiş gibi algılanıyor. kadranın fotoğrafını çektiğimizde de durum böyle,

Aracınız hayırlı olsun

Rodaj önemli, motor açmak için çabanız olmasın.

Süt yüzünden aracını satan insanlar vardı, sanırım artık çözüldü bu garip hadiseler.

Açı önemli logoda sorun yok, arka kapı açma kollarına bakınız sağ ve sol farkına.

@Negatiwe  Öncelikle teşekkür ederim.

Rodaja dikkat ediyorum. Ayrıca arka kapı kollarına ve sağ sol farkına demişsiniz bunu anlayamadım tam olarak hocam

@Culture33 Yokuş fazla dik değil fakat yinede 2000 devirlerde bekliyor gibi oluyor, motoru fazla boğmakta istemiyorum. Dediğiniz gibi D vitesteyken anahtarın çıkması, emniyet kemeri bağlı değilken gaza basınca el frenini indirmesi gibi özelliklerle yeni modelde güvenliği biraz aşağı seviyelere çekmişler gibi düşünüyorum

@Negatiwe  Öncelikle teşekkür ederim.

Rodaja dikkat ediyorum. Ayrıca arka kapı kollarına ve sağ sol farkına demişsiniz bunu anlayamadım tam olarak hocam
Sizin amblemde sorun olmadığını, açıdan sebep öyle gözüktüğünü örneklemek için söyledim.

Aman süt ve süt ürünlerine dikkat! Ben golfünü süt yüzünden satanlardanım.

Abiler, arkadaşlar aracımın bagaj temizliğini yönlendirdiğiniz gibi Heroic Detailing'te Bora beye yaptırdım. Aracı birkaç gündür kullanıyorum araç ilk günkü gibi kokuyor. Peynire dair hiçbir koku kalmadı. Yardımlarınız ve fikirleriniz için teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Abiler, arkadaşlar aracımın bagaj temizliğini yönlendirdiğiniz gibi Heroic Detailing'te Bora beye yaptırdım. Aracı birkaç gündür kullanıyorum araç ilk günkü gibi kokuyor. Peynire dair hiçbir koku kalmadı. Yardımlarınız ve fikirleriniz için teşekkür ederim.
geçmiş olsun aracınızı güzel günlerde kullanın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt