Yeni Golf'um

sefabucak

Üye
İsim
Sefa
Merhaba,

Geçen hafta aldığım ve ilk aracım olan Golf 7.5 ile foruma aranıza katılmış bulunmaktayım. Araç Golf 2019 model 1.6 TDI DSG şanzıman Comfortline(sunroof+8inç multimedya ekranı)

İki sorum var siz değerli abi ve arkadaşlara;

Aracı memlekette aldılar. Ben istanbulda öğrenci olduğumdan dolayı aracı lojistik ile yolladılar. Yollarken babam bagaja peynir(teneke içinde) yollamış. Maalesef sonradan öğrendim bunu. Aracın bagajını açtığımızda peynir suyu az bişey dökülmüş altında gazete olmasına rağmen döşemeye az birşey gelmişti. İlk başta koku olmamasına rağmen ben yinede yıkamaya götürdüm. Koku daha fazla oldu. Araç daha 0 olduğu için yazık oldu arabaya. Sizce ne yapmam gerekir?

İkinci sorum ise;

Araç motorunu açmak için ne yapabilirim? Gaza bastığımda 2000 devirde takılı kalıyor sonradan vites yükseltiyor. Bazende 1000 devire geliyor vites halen küçültme yapmıyor araba itekleme titreme arası birşey yapıyor.

bu iki konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. 🙏🏻

6C81D79C-6998-468D-93D4-ABF9B119DA22.jpeg

Merhaba,

Geçen hafta aldığım ve ilk aracım olan Golf 7.5 ile foruma aranıza katılmış bulunmaktayım. Araç Golf 2019 model 1.6 TDI DSG şanzıman Comfortline(sunroof+8inç multimedya ekranı)

İki sorum var siz değerli abi ve arkadaşlara;

Aracı memlekette aldılar. Ben istanbulda öğrenci olduğumdan dolayı aracı lojistik ile yolladılar. Yollarken babam bagaja peynir(teneke içinde) yollamış. Maalesef sonradan öğrendim bunu. Aracın bagajını açtığımızda peynir suyu az bişey dökülmüş altında gazete olmasına rağmen döşemeye az birşey gelmişti. İlk başta koku olmamasına rağmen ben yinede yıkamaya götürdüm. Koku daha fazla oldu. Araç daha 0 olduğu için yazık oldu arabaya. Sizce ne yapmam gerekir?

İkinci sorum ise;

Araç motorunu açmak için ne yapabilirim? Gaza bastığımda 2000 devirde takılı kalıyor sonradan vites yükseltiyor. Bazende 1000 devire geliyor vites halen küçültme yapmıyor araba itekleme titreme arası birşey yapıyor.

bu iki konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. 🙏🏻

Ekli dosyayı görüntüle 24756
Butik detailing ile uğraşan bir yere götürürseniz., sorunu çözecektir., peynir süt gibi ürünlerin kokusu çok zor çıkar.. Halı yıkama makinasıyla vakumlama yapılmadığı sürece o koku çıkmaz., 10 defa temizlense yine çıkmaz., Çünkü peynir-süt gibi ürünler bakteri yapar.. Mutlaka halı yıkıma makinası ile yıkanıp vakum ile peynir suyunu çekmek lazım., + sprey tarzı dezenfektan ile bakterileri ödürüyorlar., 

Sonax, Meguiars gibi ticarethanelerde yaptırmaya kalkarsanız paranız boşuna gider baştan söyliyim.., Yalnızca sizin aracınızla ilgilenecek butik detailing yapan yerler var.. tek seferde kesin çözüm olur.. 

Araç daha yeni ilk 1500-2000km motora yüklenmeyin., rodajı tamamlansın ondan sonra yavaş yavaş kademeli olarak bunu yaparsınız.. Ayrıca o araç DSG olduğu için biraz nazik bir şanzımandır biraz dikkatli kullanmanızı öneririm..

Aracı S yani sport moduna alıp bir de öyle deneyin bakalım aynı sorunu yine yapıyor mu.!! Tekrar ediyorum ilk 1500-2000km aracı zorlamayın, yüksek devir çevirmeyin, yüksek hızlara çıkmayın., o motor şuan yeni doğan bebekten farksızdır., birden motora yüklenmeyin., metallerin birbirine alışması lazım., motor yağının sağlıklı şekilde film ve kurum tabası oluşturmasına izin vermeniz gerek.. Aksi halde motora zarar verirsiniz..

Yaşadığınız ilçeye göre işini düzgün yapan bir yer önere biliriz.. Geçmiş olsun.. ve Aracınız hayırlı olsun.. 

Rodaj nasıl yapılır şu video’yu izlemenizi öneririm; video’da bahsedilenlerin hepsini yapmanıza belki bütçeniz yetmeye bilir ancak işin mantığını anlamamıza yardımcı olacaktır., en azından elinizden gelen kadarını yapmanız bilee sizin için kâr dır; 

Yazdığınız bu güzel bilgiler için çok teşekkür ederim. İstanbul Ataşehir'deyim. Bahsettiğiniz butik detailing yapan yer var mı Anadolu yakasında acaba?

Yazdığınız bu güzel bilgiler için çok teşekkür ederim. İstanbul Ataşehir'deyim. Bahsettiğiniz butik detailing yapan yer var mı Anadolu yakasında acaba?
Heroic detailing bora bey işini düzgün yapan bir insan, kendisi ne yapılaması gerekli neyin doğru neyin yanlış olduğu  yardımcı olacaktır..

Hocam vw armasinin on kisimdan bakildiginda sola yakin olduğu gorunuyor kaput acin ikitane vida var az gevşetip saga cekin cok sinir bozucu duruyor saygılar kazasiz belasiz binin insallah.

Öncelikle hayırlı olsun hocam, güzel günlerde kullanın.Talihsiz bir olay olmuş, peynir, süt, turşu suyu, sirke vs. arabada çok dikkat edilmesi gereken ürünler.Bu ürünlerin döküldüğü yer temizlensede en ufak bir partikülü tekrar bakteri üremesine sebep olup aynı koku tekrar yayılıyor.Şanslı olduğunuz durum bagaj.Bir nebze daha kolay.Bagajın alt tabanı çıkarılabiliniyor.Çıkarıp detaylı temizlik yapılabilinir.

Hocam vw armasinin on kisimdan bakildiginda sola yakin olduğu gorunuyor kaput acin ikitane vida var az gevşetip saga cekin cok sinir bozucu duruyor saygılar kazasiz belasiz binin insallah.
@IBS6134 uzaktan ve hafif yan açıdan çekildiği için öyle gözükür. Tam karşısından olsaydı fotoğraf öyle gözükmezdi.

Allah güle güle kullanmayı nasip etsin ben de bu yıl tdi dsg sıfır aldım. rodaj a dikkat ettim hem o süre boyunca araca alıştım. Kullanma kılavuzunda da rodajla ilgili bölüm vardı ona uymanı tavsiye ederim. Koku işini de hemen hallet iyi bir yerde sıfır araçta sinir bozucu olur kışın çok cam da açamazsın soğuktan bir an önce hallet derim

Bravo iyi farketmişsiniz hocam, estetik önemli!

@IBS6134 uzaktan ve hafif yan açıdan çekildiği için öyle gözükür. Tam karşısından olsaydı fotoğraf öyle gözükmezdi.
Bence açıdan değil hocam çok yandan çekilmemiş foto, bir ayarsızlık var gibi. 

Geri
Üst Alt