Act 150 ilk hafta gözlemlerim ve ilk modifiye

Inter61

Üye
İsim
ERKAN YILMAZ
Arkadaslar merhaba aracı 1 haftadır kullanıyorum yapmak istediğim bir kaç ufak sey var ama arkası çok boş geldı gozume 4 parca spoıler yaptırdım 

Surusle ilgili ise aslında bilinen seyler eskı aracım 1.2 105 hp dsg ye gore uzun yolda daha tasarruflu az yakıyor ıstanbul corlu 110 km 5.7

Şehir içi cok aman aman bir değişiklik

Hissetmedim performans tabıkı cok iyi

Motor hem guclu hıssettırıyor hem koltuga yapıstırıyor hıc patınaja kalmadım daha ama ozellıkle ılk kalkıslarda gaza cok nazık davranmassanız silkeliyor hissi veriyor:) 

IMG_20191028_162326.jpg

IMG_20191028_162338.jpg

Ortalama hız ne idi hocam. Ona göre kıyaslama yapacam. Bende 150 bg ACT düşünüyorum ama yakıt konusu ne alemde pek emin değilim. Bende de 1.6 tdı 105 dsg hıghlıne var.

Bugün yağmurlu havada Adana Osmaniye otoban da 130 km hız civarında gidip geldim yaklaşık 30 dk lık şehiriçi trafikte de kullandım ortalama tüketim 5.0 lt idi.

Ara ara 150 km hızlara çıkmama rağmen. bu şartlarda bindiğimde ortalama 6 lt ye bile razıyım 1.5 ACT motor da. 

@celikomerfaruk bende 1.4 125hp manuel golf var. 5.7 leri şehir dışında 120 - 130 giderek yakalıyorum. Araçta ecufast yazılım var. Bende merak ediyorum. Aslında 1.4 motor ile 1.5 motor fabrika verileri aynı. Kararsız kaldım 1.5 act motorlu bir araca geçeyim mi diye 

Ortalama hız ne idi hocam. Ona göre kıyaslama yapacam. Bende 150 bg ACT düşünüyorum ama yakıt konusu ne alemde pek emin değilim. Bende de 1.6 tdı 105 dsg hıghlıne var.

Bugün yağmurlu havada Adana Osmaniye otoban da 130 km hız civarında gidip geldim yaklaşık 30 dk lık şehiriçi trafikte de kullandım ortalama tüketim 5.0 lt idi.

Ara ara 150 km hızlara çıkmama rağmen. bu şartlarda bindiğimde ortalama 6 lt ye bile razıyım 1.5 ACT motor da. 
Hocam bilen bilir o guzergahda cok radar var sureklı 130 150 ler gidemıyorsun oyuzden kesın bırsey dıyemem  ama tahmınım 150 ile 6 6.5 arası gider aynı sartlarda 

Hayırlı olsun. Benim de ilk yaptığım uygulama 4 parça spoilerdı :) gayet hoş olmuş :)

@Inter61 Sehirici ortalama tuketim nedir? Tuketim ekranlarinin fotograflarini atma sansiniz varsa daha kolay olur. Kazasiz belasiz surusler dilerim..

1.4 150bg dsg aracımda Muğla’dan İzmir’e 5.0 ortalama ile gidebiliyorum ( eco mod , klima açık, 4 kişi, otoban 110km/s CC ) 

Maltepe dudullu arasi gidip geliyorum gunluk 80 km yapiyorum   1.6 tdi  dsg  105 hp  yakit tuketimi 6 gosteriyor 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Inter61 hocam ben bu aracı 2 hafta önce istanbuldaki bir arkadaştan alacaktım. aynı araç olması lazım. araç manuel  2016 model 34 bin km de idi sanırım ayrıca ön kaput ucunda da ufak bir göçük vardı. fiyat olarak çok uygundu. 

Bu araç eğer o araçsa 150act değildi diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin hocam.

Bende  4 yıl 1.2 tsi araç kullandım ancak uzun yolda 110 ile giderken  max. 5.2 litreyi görüyordu. Birde 18 durban jantlar ve spor süspansiyon ile.. sizin araç biraz fazla yakıyormuş.

@Inter61 hocam ben bu aracı 2 hafta önce istanbuldaki bir arkadaştan alacaktım. aynı araç olması lazım. araç manuel  2016 model 34 bin km de idi sanırım ayrıca ön kaput ucunda da ufak bir göçük vardı. fiyat olarak çok uygundu. 

Bu araç eğer o araçsa 150act değildi diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin hocam.

Bende  4 yıl 1.2 tsi araç kullandım ancak uzun yolda 110 ile giderken  max. 5.2 litreyi görüyordu. Birde 18 durban jantlar ve spor süspansiyon ile.. sizin araç biraz fazla yakıyormuş.
Hocam arac dsg act dedigim cok karma kullandım aracı ılk uzun yolum ıllada 110 gıdecegım desem duser bence donuste deneyecegım🙂

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt