Cam otomatiği

Makine7

Üye
İsim
Sercan
Arkadaşlar merhabalar bu aralar baya fazla soru soruyorum kusura bakmayın lütfen 😊 Akü değişimi için servise gittiğimde aracın diğer kontrolleri sağlanırken ön camların tek seferde kapanmadığını cam açma kapama tuşuna basılı tutunca kapanıp açıldığını söylediler. Normalde böyle bir sıkıntı yoktu araçta sizce sebebi ne olabilir. Çözüm önerilerinizi bekliyorum 

Biraz bekleyince eski haline döner. Ya da camı tam açıp 3 kere tam açıkken açıyormuş gibi sonuna kadar basılı tut. Sonra kapat yine 3 kere yap düzelir. 

Upvote 0
Kontak açıkken camı en aşağı indirin. 5 sn tam basılı tutun. 

Camı kapatın sonuna kadar, yine 5 sn yukarı çekili tutun. 

Senkronu bozuk camların hepsine bu işlemi yapın. Düzelecektir

Upvote 0
@Kysr038 Teşekkür ederim. Kontak yarı açık vaziyette mi yapmam gerekiyor bu işlemi. Yoksa araç çalışır vaziyette mi ?

Upvote 0
Ayın sorun bende de servis sonrası baş gösterdi. Cam açma veya kapama düğmesi ikinci kademede bastığımda otomatik devreye girmiyor. Ancak tam kapalıyken 2-3 sefer üst üste kapatmaya basınca düzeliyor ama sonra yine aynı oluyor. Bu sorun oluştuğunda anahtardan açma kapama da devre dışı kalıyor. Yukarıda önerilen çözümler kalıcı çözüm mü? @Makine7 hocam işlemi uyguladın mı? Sonuç nedir bilgilendirirsen sevinirim.

Upvote 0
aynı sorun bende de var servis ücret talep etti fakat bırde bunu deniyecegım

Upvote 0
Ben yaptım cam asagı tek tusla ınıyor ama yukarı cıkmıyor tek tudla basılı tutmam gerekıyor aczba boyle yoksa sorun mu var 

Upvote 0
Arkadaşlar cam adaptasyonu bu durumlarda iş yapıyor benimde başıma gelmişti bazen calışıp bazen çalışmıyordu uzun basmada düzeldi

Upvote 0

@asturias Evet hocam arkadaşların dediği gibi 5 saniye kadar yukarı 5 saniye kadar aşağı basılı tuttum ve düzeldi şimdilik bir sıkıntı yok gibi. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt