Sis farına Led Önerisi

fthyrl

Üye
İsim
Fath
İyi günler herkese halihazırda kullanamamakta olduğum eski tip xenonlara sahibim  birinin beyni yandı çalışmıyo diğeri sağlam yalnız ikisi aktifken bile çok bi işime yaramıyodu selektörle birlikte kombinasyonlu fakat ısınma durumunu göz önünde bulundurunca hiç bi etkisi olmuyodu uzunlara da. her ne kadar görüntüsü ayrı bi güzel olsa da  karanlık çöktüğünde Amerikan parklarla birlikte açıp dolaşan biri de değilim 🤓 o yüzden ledlere geçiş yapmaya karar verdim selektörün kuvvetini arttırma maksatlı hemde boş durmasın bi işlev kazandırmış olalım. Bu konuda tavsiyelerinize ihtiyacım var  her türlü görüş önerilere açığım. Tercihim bulunduğum bölgenin sis görmemesini de göz önünde bulundurarak (varlığından emin değilim) 5000k en fazla 6000k olmasından yana. Kullandığınız memnun kaldığınız  marka modelleri Bu konu altında toplayabilirsek belki aklında soru işareti olan diğer arkadaşlara da bi yol gösterici olabilir

Moderatör tarafında düzenlendi:
su sis farlarina olsun led takmayin lutfen! lutfen yahu. yolda giderken milletin hakkina girmekten baska halta yaramiyor. sis lambalari zaten isigi yaymasi amaciyla dizayn edilmis ic aynalara sahip bir de siz led takiyorsunuz tam goz almalik milletin gorus kabiliyetini alip goturuyorsunuz.

Zaten sis beyaz bir ortam oluşturuyor bir de sizin beyaz ledler ile birlesince hic bir islevi kalmaz sis farlarınızın. ha siz ben zaten sisli havada kullanmicam sabah aksam acik sislerle dolasicam diyorsaniz umarim en kisa surede ceza keserler.

@Lethifold Hocam sis farı dediğiniz amaçla üretilmiş olup senede 1 2 defa kullanılacak bir şeydir full açık gezmek yanlıştır tabikide ama keyif amaçlı takılıp gündüzlerle beraber düşük yüzdede çalışması için kodlanırsa eğer güzel bir görüntü oluşacaktır. 

@Lethifold anladığım kadarıyla yazdıklarımı tam okumamışsınız lütfen tam okuyup öyle yorumlayın böyle çok kolay oluyo başlığa göre  atıp tutmak

@emrekk teşekkürler hocam tavsiyeniz için anladığım kadarıyla derdimi tam anlamıyla anlatabilmişim sizin gibilere de oldukça hasretiz   :)   

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bende de takılı. Markasını hatırlamıyorum ancak Dönüş farı Çift j lere uyumlu olsun diye taktık görünüm açısından iyi oluyor. Siste faydası olacağını sanmıyorum ancak led in. Sis haricinde hiç açmadığım ve farlarım sürekli auto da olduğu için de kimsenin gözünü alma durumu yok.

Sisin meydana geleceği bi bölge de değilim  açık halde gezen biri de değilim derdim selektörün farkındalığını  kuvvetlendirmek

ben invels marka almıştım çiftini 120 tl ye gayet güzel, ayrıca tam karanlık yollarda geceleri özellikle hayvan çıkabilcek yollarda çok faydası oluyor, geçen trabzon - zonguldak arası neredeyse hiç araba gekmedi karşıdan ve ormanlık alan domuz,geyik, köpek vs.. çıkma olasılığı yüksek yerlerde yardımcı, Amaaa!!! sürekli kullanıp milletin gözüne gözüne kim sokuyorsa Allah onun belasını versin bunuda kimseden esirgemem,

Geri
Üst Alt