VagCom cihaz önerisi

Kablolarda bikac farkli donanim var, hepsi aslinda ayni isi goruyor. Bunlardan son cikan usb konnektorlu olanlar gayet kaliteli.

Ben burdan neredeyse aliexpress fiyatina satilan bi yerden aldim.

Versiyon önemsiz, onemli olan icinde bootloader açık olarak gelmesi. Bootloader açık ise zaten yeni versiyon ciktikca rahatlıkla bilgisayardan güncelleniyor kablo. Bootloader acik defilse dahi aleti acip disardan bi programlayici ile guncelleniyor. Gecen ben arkadasin 12.12 kablosu ile baya ugrastim, sonra baktikki bootloader acikmis zaten 2dk da 19.6 oldu kablo.

Ustelik daha once internete bagliyken felan kullanmis lisans hatasi felan verip duruyordu kablo. Yazilimi bastan atinca tikir tikir calismaya basladi :)

Ben anadolu yakasindayim vag la yapilacak kodlamalar icin yardimci olurum, bir iki kodlama icin kablo almak istemiyorsaniz :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kablolarda bikac farkli donanim var, hepsi aslinda ayni isi goruyor. Bunlardan son cikan usb konnektorlu olanlar gayet kaliteli.
Ben burdan neredeyse aliexpress fiyatina satilan bi yerden aldim.
Versiyon önemsiz, onemli olan icinde bootloader açık olarak gelmesi. Bootloader açık ise zaten yeni versiyon ciktikca rahatlıkla bilgisayardan güncelleniyor kablo. Bootloader acik defilse dahi aleti acip disardan bi programlayici ile guncelleniyor. Gecen ben arkadasin 12.12 kablosu ile baya ugrastim, sonra baktikki bootloader acikmis zaten 2dk da 19.6 oldu kablo.
Ustelik daha once internete bagliyken felan kullanmis lisans hatasi felan verip duruyordu kablo. Yazilimi bastan atinca tikir tikir calismaya basladi [emoji4]
Ben anadolu yakasindayim vag la yapilacak kodlamalar icin yardimci olurum, bir iki kodlama icin kablo almak istemiyorsaniz [emoji4]
Ustad Anadolu yakasinda neredesiniz kablom var hem egitim hem yardimci olabilirmisiniz

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İlginiz için teşekkürler@CemK  şöyle bi ürünü önerir misiniz ve sizin kullandığınız cihazın bi fotoğrafı var mı fikir edinme maksatlı

9560B8DA-1C33-4B57-881E-00039FB2341D.jpeg

Evet bu sekil kodlaniyorda asil merakim ihtiyac halinde butona basinca calisiyor mu

Çalışmıyor diye biliyorum. Daha doğrusu konu kodlamada start stop çalışma prensibi değiştiriliyor. Çalışması için gereken değere imkansız bir değer atanıyor ve hiçbir zaman çalışmıyor start stop.

Çalışmıyor diye biliyorum. Daha doğrusu konu kodlamada start stop çalışma prensibi değiştiriliyor. Çalışması için gereken değere imkansız bir değer atanıyor ve hiçbir zaman çalışmıyor start stop.
Bilgilendirme icin tesekkur ederim o zaman her biniste dugmeye basmaya devam

@fthyrl Aynen aldigim kablo bu.

@Erman N11'de satan birinden aldim üstad, 230TL verdim.

@HONEY Ustad egitim verecek seviyede değilim ama bildiğim kadariyla yardimci olurum tabii, Göztepe'deyim ben.

Aldigim kablonun tam foto bu, fotodakinin aynisi geldi.

41871FE3-C162-471A-A9DC-F354629CBABB.jpeg

@CemK aynısıymış  gönderdiğim ile. Yalnız alacağım arkadaş güncelleme yapılamayacağını söylemişti aynı kablo için. Farklılık nerede acaba

Online guncelleme yapilamamasini kast etmistir muhtemelen, online guncelleyemezsiniz. Klon kablolar icin firmware cikiyor, onlar ile guncelleme yapacaksiniz ve kullanirken VCDS Loader ile internete bagli olmadan kullanacaksiniz kabloyu.

Bootloader acik olup olmadigi baait bi programla bakilabiliyor, sadece kabloya disardan 12V baglamaniz lazim.

Mesajdan sonrası Gördüm yorumunuzu kusura bakmayın :)  güncellemezsek cihazı ne tür sorunlarla karşılaşırım. Alayım diyorum da hiç güncelleme işine karışmayayım diye düşünüyorum elektronik çok anladığım bi alan değil  yönlendirmelerle halledilir tabii ki ama içimde bi korku uyanıyo her seferinde😂

Bootlader aciksa guncelleme icin elektronik felan bilmeye gerek yok.

Ama guncellemesende dert yok, sasece o tarihten sonra cikan araclarda uyumsuzluk olabilir.

Sadece kablo net'e bağlı felan kullanipta bloklarsan, bu şekilde tekrar duzeliyo, o da kolay ama yapamazsan da yollarsin yapar yollarim.

@HONEY Start/stop u kapatmak için 7.6 olan değerini(yanı akü bu seviyelere gelirse start stop çalışmasın)  12.0 volt ile değiştirerek tamamen kapanmasını sağlamış oluyorsunuz. Düğme artık işe yaramıyor. 

Ben yapmıştım fakat tekrar açtım, neden bilmiyorum ama rahatsız etti beni. Tikliyimdir bazı konularda.

Bootlader aciksa guncelleme icin elektronik felan bilmeye gerek yok.

Ama guncellemesende dert yok, sasece o tarihten sonra cikan araclarda uyumsuzluk olabilir.

Sadece kablo net'e bağlı felan kullanipta bloklarsan, bu şekilde tekrar duzeliyo, o da kolay ama yapamazsan da yollarsin yapar yollarim.
Kabloyu yanlışlıkla güncellerseniz, araca bağlandığınızda çokca hatalar alırsınız kodlama yapamazsınız. Başıma geldiği için biliyorum. Fakat 18.9 sürüm kablo için çözümü var. 

Satıcıya iletişime geçtiğimde bana kablonun yazılımını sıfırlamam için bir program göndermişti. Onunla hallettim şuan normal şekilde çalışıyor. 

Burdaki konuyu inceleyebilirsiniz 

@Recep Gül Evet çözüm var, bu kablo versiyonuyla degilde donanimiyla alakali, 3 tip donanım var, bunlardan biriyse tum versiyonlar icin sorunsuz geri yuklenebiliyor kablonun icindeki yazilim. 12.12 yi 18.9 da yaptim 19.6'da. 18.9 gelenide 19.6 yaptim, bu versiyonlar sadece yazilim yeterki hw uyumlu olanlardan olsun :)

Geri
Üst Alt