Jump to content

fthyrl

VagCom cihaz önerisi

Recommended Posts

İyi günler dilerim arkadaşlar bi araştırmaya koyuldum uzun zamandır işin içerisinden çıkamadım. Şimdilik 3 farklı kalite de cihaz olduğunu,  Cihazların üzerindeki sayıların ne anlama geldiğini internetle çalışıp çalışmama gibi durumların olduğunu gözlemleyebildim   :)  Forumumuzda da araştırdım fakat yeterli bilgiye ulaşamadım gözden kaçtıysa affola.  polo 2016 model  aracım için  gerektiğinde de çevredeki arkadaşların  aracını kodlayabilme maksatlı  cihaz almak istiyorum yeteri kadar bilgiye sahip olmadığımdan ve riske atmak istemediğimden dolayı tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum mümkünse. Halihazırda  Sizin kullanmış olduğunuz bi cihaz var mı?   Direkt Sorun yaşamazsın  şu cihazı al  Diyebileceğiniz bi ürün var mı? Açığım tüm tavsiye ve bilgilere.

Saygı Sevgilerimle 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yaşa @fthyrl bende kaç gündür aklımda yazacağım foruma bir türlü fırsat bulamadım. Çünkü benimde ihtiyacım var golf 2015 im var ama gerekirse 2017 modele kadar araçları kodlayabileyim diye düşünüyorum çünkü ailemizde faklı vw grubu araçlar var.Aliexpressten alabileceğimiz  ürünler hakkında yardımcı olabilecek ve alıp memnun olan ve tavsiye edebilecek arkadaşların yardımlarını bekliyoruz.

fthyrl bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

🙏🏼  Bilgileri arttırıyorum aynı zamanda ama  sonucu çok uçuk fiyatlara denk geliyo ucuz etin yahnisi yenmez lafını anımsıyorum anlık 😂 Uygun fiyatlı başımıza iş almayacağımız bi cihaz  edinebilsek kafi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu hafta sahibinden de ilanlarda bulunan guncel versiyonu 200 tl aldim

18.9 versiyonu notebooka kurup dokumandaki testlerini yaptim calisiyor gozukuyor ama cesaret edip araca baglayamadim :)

Birseyi yaparken baska seyi bozmaktan tirsiyorum :)

Sadece 3-4 kodlama yapmayi istiyorum

J far taktim j ler farlar ile beraber yanmiyor

Plaka led var direnc bagli hata vermiyor ama direnc cok isiniyor kodlayip direnci sokmeyi düşünüyorum

Araci calistirinca start stop iptali ni istiyorum ama bunu yaparsam isiklarda beklerken istedigim zaman dugmeye basarsam calisir mi

Kadran selamlama falan bir kac bisey daha olabilir

Sonra kabloyu satmayi ya da tutmayi dusunuyorum zirt pirt oynamak istemiyorum :)

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Recep Gül ve fthyrl bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
[mention=11839]HONEY[/mention] bildiğim kadarıyla start stop araç çalıştırıldığında kapalı konumda başlaması için kodlanabiliyordu yine de tam işin ehli dostlara danışmak lazım 
Evet bu sekil kodlaniyorda asil merakim ihtiyac halinde butona basinca calisiyor mu :)

zulalyol bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Hocam şu an en güncel versiyon 19.6 olup düşünen olursa bende var irtibata geçenlere yardımcı olurum 
Haha bende en guncel versiyonu aldigimi saniyormusum :)

zulalyol bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
[mention=11839]HONEY[/mention] tahminim açık şekilde çalışıp sonradan kapatılabiliyosa kapalı şekilde de çalıştırılıp açılabilmesi gerekir [emoji23] 
Bende o sekilde olmasini umid ediyorum :)

fthyrl bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kablolarda bikac farkli donanim var, hepsi aslinda ayni isi goruyor. Bunlardan son cikan usb konnektorlu olanlar gayet kaliteli.

Ben burdan neredeyse aliexpress fiyatina satilan bi yerden aldim.

Versiyon önemsiz, onemli olan icinde bootloader açık olarak gelmesi. Bootloader açık ise zaten yeni versiyon ciktikca rahatlıkla bilgisayardan güncelleniyor kablo. Bootloader acik defilse dahi aleti acip disardan bi programlayici ile guncelleniyor. Gecen ben arkadasin 12.12 kablosu ile baya ugrastim, sonra baktikki bootloader acikmis zaten 2dk da 19.6 oldu kablo.

Ustelik daha once internete bagliyken felan kullanmis lisans hatasi felan verip duruyordu kablo. Yazilimi bastan atinca tikir tikir calismaya basladi :)

Ben anadolu yakasindayim vag la yapilacak kodlamalar icin yardimci olurum, bir iki kodlama icin kablo almak istemiyorsaniz :)

tarihinde CemK tarafından düzenlendi
fthyrl ve Kebapmaster bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kablolarda bikac farkli donanim var, hepsi aslinda ayni isi goruyor. Bunlardan son cikan usb konnektorlu olanlar gayet kaliteli.
Ben burdan neredeyse aliexpress fiyatina satilan bi yerden aldim.
Versiyon önemsiz, onemli olan icinde bootloader açık olarak gelmesi. Bootloader açık ise zaten yeni versiyon ciktikca rahatlıkla bilgisayardan güncelleniyor kablo. Bootloader acik defilse dahi aleti acip disardan bi programlayici ile guncelleniyor. Gecen ben arkadasin 12.12 kablosu ile baya ugrastim, sonra baktikki bootloader acikmis zaten 2dk da 19.6 oldu kablo.
Ustelik daha once internete bagliyken felan kullanmis lisans hatasi felan verip duruyordu kablo. Yazilimi bastan atinca tikir tikir calismaya basladi [emoji4]
Ben anadolu yakasindayim vag la yapilacak kodlamalar icin yardimci olurum, bir iki kodlama icin kablo almak istemiyorsaniz [emoji4]
Ustad Anadolu yakasinda neredesiniz kablom var hem egitim hem yardimci olabilirmisiniz :)

fthyrl bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, HONEY yazdı:

Evet bu sekil kodlaniyorda asil merakim ihtiyac halinde butona basinca calisiyor mu :)

Çalışmıyor diye biliyorum. Daha doğrusu konu kodlamada start stop çalışma prensibi değiştiriliyor. Çalışması için gereken değere imkansız bir değer atanıyor ve hiçbir zaman çalışmıyor start stop.

tarihinde bcaksk tarafından düzenlendi
fthyrl, Recep Gül ve HONEY bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çalışmıyor diye biliyorum. Daha doğrusu konu kodlamada start stop çalışma prensibi değiştiriliyor. Çalışması için gereken değere imkansız bir değer atanıyor ve hiçbir zaman çalışmıyor start stop.
Bilgilendirme icin tesekkur ederim o zaman her biniste dugmeye basmaya devam :)

fthyrl ve bcaksk bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Online guncelleme yapilamamasini kast etmistir muhtemelen, online guncelleyemezsiniz. Klon kablolar icin firmware cikiyor, onlar ile guncelleme yapacaksiniz ve kullanirken VCDS Loader ile internete bagli olmadan kullanacaksiniz kabloyu.

Bootloader acik olup olmadigi baait bi programla bakilabiliyor, sadece kabloya disardan 12V baglamaniz lazim.

fthyrl bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mesajdan sonrası Gördüm yorumunuzu kusura bakmayın :) güncellemezsek cihazı ne tür sorunlarla karşılaşırım. Alayım diyorum da hiç güncelleme işine karışmayayım diye düşünüyorum elektronik çok anladığım bi alan değil  yönlendirmelerle halledilir tabii ki ama içimde bi korku uyanıyo her seferinde😂

tarihinde fthyrl tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bootlader aciksa guncelleme icin elektronik felan bilmeye gerek yok.

Ama guncellemesende dert yok, sasece o tarihten sonra cikan araclarda uyumsuzluk olabilir.

Sadece kablo net'e bağlı felan kullanipta bloklarsan, bu şekilde tekrar duzeliyo, o da kolay ama yapamazsan da yollarsin yapar yollarim.

fthyrl bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...