Golf 8 Motor Seçenekleri, Yeni Teknolojiler ve Tüm Detaylı Bilgiler

Her detayda daha da çok mide bulandırıyor..... 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Aracin hosa giden tek yeri koltuklari bence , hakikaten guzel gozukuyor ama kalitesinden endiseliyim. On tasarimi daha da itici geliyor renkleride felaket kotu bence. Saridida griside birseye benzemiyor. 

Bu mouse gray cok guzel bi renk ama nedense alirken tercih etmeye cesaretim olmaz gibi geliyo.. Baskalarinda gorunce guzel gelen renklerden heralde :D

Ama 8 guzel olmus bence ;)

Bi de her sey dokunmatik ya ben kisin eldiven takiyorum icerde nasil kullanicam medya sistemini falan, bu geldi gecen aklima :D

Bir abim Almanya’dan atti, 4000€ indirip yapip 40.000€ desek...

Trde fiyatlar ne olacak bilemiyorum, vergisiz cevirsek 265.000₺...

624FFD4F-DAA4-4856-8DD2-B4687D3DD079.jpeg

86F509F4-C2DA-47A5-9BD0-21CE318A63FC.jpeg

FA4AED1C-64E0-4897-B3FE-0422A0EB901B.jpeg

00A2DEA5-72A7-40BE-950E-CE402070906E.jpeg

Bizde 150 bin TL den baslayacakmis.

Full + full girtlak dolusu 210 civari olacakmis.

Ha bak bu güzel olmuş, sanırım tuşlar hassas dokunmatik mi yoksa yine tuşlu mu çözemedim. 
Hocam tuşlar dokunmatik değil plastik normal buton. Dokunmatik gibi göstererek premium bir algı yaratmışlar. :) Şu videoda söylüyor ve gösteriyor dokunmatik olmadığını. Oradan buradan kısarak maliyeti azaltıyorlar. :)    

2:41'den itibaren.

Bir saat önce, AhmetCakmak yazdı:

Hocam tuşlar dokunmatik değil plastik normal buton. Dokunmatik gibi göstererek premium bir algı yaratmışlar. :) Şu videoda söylüyor ve gösteriyor dokunmatik olmadığını. Oradan buradan kısarak maliyeti azaltıyorlar. :)    

2:41'den itibaren.

Hahah aynen hocam, dokunmatik gibi görünüyor, videodaki arkadaşın dilinden pek anlamasakta, oda dokunmatik sandığını fakat yanıldığını söylüyor

Yeni golfün bütün renkleri berbat ötesi, araba belki güzel ama renkler yüzünden kendini göstermiyor. Tungsten gri olsa süper olacak ama onun yerine mouse grey (fare grisi) var, grisi bile igrenc.

@mehmetmert tahmin ettiğim gibi liste fiyatında çokta fark yok, doğuş sanırım indim yapmadan satabilmek için araç getirmeyip arzı kısarak talebi canlandırmayı düşündüğü için Kasım/Aralık aylarında araç getirmedi, 240 civarda bir rakamdı highline golfün listesi, golf 8 260 gibi bir rakamla sunulur ama golf 7,5 ta olduğu gibi 50-60 bin indirim olurmu orasını bilemiyorum.

Türkiye ve Almanya en son bilinen fiyatları şöyle: 

Golf MK7.5

1.6 TDI Golf Highline DSG Almanya Fiyatı 24.500.00 Euro (Vergiler Dahil) - Güncel Fiyat

1.6 TDI Golf Highline DSG Türkiye Fiyatı 236.800 TL (Satış Fiyatı)

Almanya'da %19 Vergi uygulaması var otomobiller için, yani aslında aracın ham ücreti kabaca 19.850 Eur. 

Türkiye'de %45 ÖTV ve %18 KDV şeklinde hesapladığımızda bu fiyat 33.960 Eur yapıyor kabaca. Yani günlük kabaca günlük kur ile çarpınca 226.000 TL yapıyor, Bunun üzerine ilk taşıma masrafları, MTV,  ve tescil ücretlerini ekleyince kabaca 236.800 TL çıkıyor anladığım kadarı ile. 

Şimdi Almanya Golf 8 fiyatlarına baktığımızda, 

En boşu, Life olarak geçiyor (vw.de'de) ve hiç bir ek donanım eklenmeden fiyatı:

Golf 8 1.5 TSI 130 HP Manuel Life Donanım: 27.510 EUR (Vergiler Dahil) 

%19 Vergiyi çıkarttığımızda kabaca ham fiyatı: 22.280 EUR. Türkiye'de bu fiyatlara Bildiğiniz gibi önce %45 ÖTV üzerine %18 KDV.

Yani en boş benzinli manuel Golf 8 Türkiye fiyatı en az 38.130 EUR. Buda yaklaşık günlük kur ile  254.700 TL'ye denk geliyor ki daha bunun üzerine taşıma masrafları, MTV, Tescil ekli değil. 

Golf MK 7.5 Örneğini göz önüne aldığımızda bu masraflar kabaca 10.000 TL tuttuğunu düşünsek (eminim daha fazla olacak, taşıma masrafları EUR cinsinden, ayrıca MTV ve Tescil'e sürekli zam geliyor ülkemizde) 

Sonuç olarak En boş Benzinli Manuel Golf 8'in Türkiye fiyatı 265.000 TL bandından gelecektir.  Üst paketler, opsiyonlar, Dizel DSG derken 350.000 TL'ye Golf görmek insanları şaşırtmayacak gibi geliyor bana 2020'de. Tabiki +- 20 - 30K olabilir, kur farklarından vergi mafiyetlerinden ve ülkeler arası donanım paketlerinden dolayı. Şu çok açık, hem kurdan hemde fabrikadan sürekli zam yiyiyoruz. Nisan 2015'de Highline 7 Fiyatı 68.400, bugün 236.800... Yarın 300.000 :(

Not: Tüm hesaplamalar VW.de ve VW.com.tr adresleri üzerindeki karşılaştırmalı fiyatlar üzerinden yapılmıştır. Öngörüdür, Tahmindir :)  

Zaman gösterecek tabiki ne olacağını ama öngörüm şudur: Boş manuel Golf 8, Dizel DSG Highline MK7.5'den daha pahalı gelecek ülkemize. Hoşgeldin 2020.

Ilk 7 mi sattiktan sonra nasil olsa 8 i alirim uzulmeye gerek yok demistim.

Hatta bu yuzden Golf835 diye nick sectim kendime :D  foruma uye olurken...

Keske daha cok uzulseymisim extradan bu gunler icin...

Hep derim: "Insan ne oldum dememeli; ne olacagim demeli"  :D

8, nick imde kaldi; binemedik, binemeyiz :D

Geri
Üst Alt