2020 Volkswagen Golf 8 Lansmanı

-Far anahtarının altındaki saklama gözü,

-Gözlük koyma gözü,

-Koltuk altı çekmeceler ve torpido kilidi(bunlar 7.5 ta da yok sanırım)

-Kaput Amortisörü,

-Kolçağın önündeki saklama alanının sürgülü kapağı, 

Mk8 ile kaybolmuşlar diye gözlemledim. Golf8 muhakkak bir çok anlamda 7, 7.5 u geride bırakacaktır. Ama bu küçük detaylar golfü golf yapmıştır her zaman. MK8'in efsane bir kasa olacağını düşünmüyorum. MK4'den sonra MK7,7.5 'da efsaneler arasında böylelikle adını yazdırmış oldu..

Moderatör tarafında düzenlendi:
-Far anahtarının altındaki saklama gözü,

-Gözlük koyma gözü,

-Koltuk altı çekmeceler ve torpido kilidi(bunlar 7.5 ta da yok sanırım)

-Kaput Amortisörü,

-Kolçağın önündeki saklama alanının sürgülü kapağı, 

Mk8 ile kaybolmuşlar diye gözlemledim. Golf8 muhakkak bir çok anlamda 7, 7.5 u geride bırakacaktır. Ama bu küçük detaylar golfü golf yapmıştır her zaman. MK8'in efsane bir kasa olacağını düşünmüyorum. MK4'den sonra MK7,7.5 'da efsaneler arasında böylelikle adını yazdırmış oldu..
orta konsoldaki (usb girişinin olduğu) kapak kalmış

bardaklık 2'li değil teke düşmüş

torpidonun halı kaplaması kaldırmışlar diye okudum (bundan emin değilim)

Yeni direksiyonun tuş takımını makyajlı passasta inceledim, tuşların basma hissi iyi değil, plastik kalitesini azaltmışlar..

Klima nın fiziksel tuş olmayışı her defasında media ekranından ayar yapmak sürüş esnasında hiç pratik olmayacak

Kapı kollarındaki tutamaçların ve vitesin etrafındaki plastik kalitesi ciddi anlamda kötü bir plastik malzeme kullanışlar

Şuana kadar hiç gümüş renk jant seçeneği görmedim insanlar siyah jant almaya mecbur mu

Tanıtımda tüm motor seçenekleri gösterildi ama 1.6 TDI motor bunların arasında yoktu., Sadece 2.0 dizel ünite gösterildi., 1.6 dizel gelmezse bu araç Türkiye'de satması çok zor..

@forzaGilles @dgnİnsanlar bu detayları önem vermeyip para vermeye değer görmediği için Alman markaları da giderek Fransız ekolüne kayıyorlar. Detayda maliyet gerektiren her şeyi iptal et, yok et, tasarlama. Halbuki Alman araçlarının karakteristik özellikleri bu detaylardı. Müşterileri Alman markalarında tutan da bu detaylardı.

Yani bu saydığınız özelliklerin artık olmaması hiç iyi değil bence. Hem Fransız/Uzakdoğu ürünlerine benzeyecek hem de sorun çıkaracak demek oluyor. Gidip o zaman bir Uzakdoğu markası alıp sorunsuzca binmeli diye düşünüyor insan :)

@forzaGilles İnsanlar bu detayları önem vermeyip para vermeye değer görmediği için Alman markaları da giderek Fransız ekolüne kayıyorlar. Detayda maliyet gerektiren her şeyi iptal et, yok et, tasarlama. Halbuki Alman araçlarının karakteristik özellikleri bu detaylardı. Müşterileri Alman markalarında tutan da bu detaylardı.

Yani bu saydığınız özelliklerin artık olmaması hiç iyi değil bence. Hem Fransız/Uzakdoğu ürünlerine benzeyecek hem de sorun çıkaracak demek oluyor. Gidip o zaman bir Uzakdoğu markası alıp sorunsuzca binmeli diye düşünüyor insan :)
Malzeme kalitesi düştükten sonra keyless/anahtarsız çalıştırma, tüm donanımlarda led far vs. standart olsa ne olur olmasa ne olur., teknoloji/opsiyonları standart yapıp malzeme kalitesini düşürmek., Bir arabayı aksesuarlar değil işçilik kalitesi belirler.. Kesinlikle haklısınız araba fransız ekolüne kaymış yazık ediyorlar

[mention=208]Ender[/mention] Hocam DSG vites kumandası için yorumunuz var mı?
Pek kullanışlı olmayacağı aşikar. Lakin kullanmadan tecrübe etmeden yorum yapmak da doğru olmayabilir. Yeni A 180 mercoda vites Koldan , golf için daha minyatür topuz ve işlevi ve görüntüsü olup orta konsolu dolduran bir şekilde olması daha iyi olurdu sanki.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dis tasarim cok kotu ic tasarim cok iyi degisik bir sey olmus yani, malzeme kalitesi onemli iceride plastik olmus konsol komple toz tutmayan duzgun birseydir umarim.

yanliz arabada kirpmalar devam ediyor koltuk alti saklama yerleri, aku kilifi derken sira kapi ici kollari ve kapit amortsotlerine gelmis,ha cok elzem degil bunlar tabiki ama golfu golf yapan detaylardi bence yoksa bu detaylar gidince japon araclari daha ahir basar benim nazarimda.

Mk7 nin pasifik ve tungsten olarak kataloglara top model olmasından sonra mk8 in lansman rengi de (sarı  malum renk? Adı ne sarısıdır ?sonra belli olur tabi)

Pasifik ve tungstenin yarısı etmez tabi!

Heleki 

Darwinin evrim teorisinde golf evrimi anlatılırken bu renk hiç olmaz sanki?

https___s3-us-west-2.amazonaws.com_the-drive-cms-content-staging_message-editor%2F157194662575...jpg

arkadaşlar golf 8 lansmanı tanıtıldı fakat bizim ülkemiz gelen golflerde bazı farklılıklar olabilir. daha konuşmak için çok erken. yurt dışında satılan golf 7 lerde de bazı farklılıklar vardı örneğin amerikada satılan bir çok golfte elektronik el fireni yok bildiğiniz elle gerip bıraktığınız el fireni mevcut ve boş olan modellerinde discovery pro mib2 cihazların kullanıldığını görmüştüm. orta paketlerde de ambian aydınlatmaları ve piano black trimler yoktu. ülkeden ülkeye bu tür özellikler değişiyor. lansmanda görmediğimiz bir çok şeyi ülkemizde satılan modellerde görebiliriz. biliyorsunuz ki bmw de de Türkiye paketi diye bir şey var direk o peketle geliyor opsiyon olarak değil.

@forjust1day Tuna hocam zamanında far yıkama uygulamasında silecek suyu deposunu değiştirdiğinizi hatırlıyorum.,

Paylaştığınız uygulama resimlerinden hatırladığım kadarıyla., eski far yıkamasız silecek suyu deponuz da, yeni taktığınız silecek suyu deposu da “siyah renkte” ve sert plastik malzemeden yapılmıştı, doğru mu hatırlıyorum..? 

Bir video izledim, alman milli takımı teknik direktörü Joachim Löw Golf Mk8 ‘in Wolfsburg’daki üretim hattını ziyaret ediyor., halihazırda Mk7,5 üretimi sonlanmadığı için ve son siparişlerin de tamamlanması sonucu durdurulacak.,

Video’nun 00:10 ile 00:14 saniyeleri arasında üretim aşamasında beyaz renk bir Mk7,5 görüyoruz, bu aracın silecek suyu deposu gözüme çarptı, malzeme kalitesi ciddi anlamda düşürülerek incecik plastikten yapılmış, eskisi gibi sert plastik değil ve rengi de siyah yerine beyaz olmuş., 

Evet şeffaf beyaz renk olması deponun direkt ışık alan bir konumda olmadığı için yosun tutma olasılığı düşük ihtimal ama malzeme kalitesinin düşmesi....!! Mk7 ile Mk7,5 arasında bazı farklıklar olduğu herkesce biliniyor., torpido klidi, akü kılıfı, koltuk altı çekmece vs.. Her zaman dedim; bunlar sadece gözle görülenler., ya göremediklerimiz.., diyee sarf ettiğim sözü yeniden hatırlattı..!! 

73EEC1BB-7A71-400F-890D-A78EE4F15FEC.jpeg 

70351A6D-1FC5-4709-996A-70C4BCA1B8CE.jpeg

@forzaGilles doğru hatırlıyorsun ali hocam 7 kasada far yıkamasız silecek suyu deposu siyah plastik ve baya sert kaliteli plastik, yerine taktığım far yıkamalı bidonda ayni şekilde, golf 8 e takılan şeffaf gibi duruyor malzeme incelmiş ve maliyetler düşürülmüş olabilir. İşcilik kalitesi Parca birleşim yerlerindeki ek yerleri vs anca sök tak yapılarak anlaşılır, golf 7 kasanın en çok hayran olduğum yeri parca birleşim yerleri standart bir kullanıcı sadece torpidoya kapıya dokunup kaliteli diyebiliyor fakat bizim gibi retrofit tutkunları görünmeyen perde arkasındaki şeyleri görüp kaliteli yada kalitesiz diyor

@forzaGilles hocam o kadar dikkatiniz ki  taktire değer gerçekten...

7.5 böyleyse 8 ı hiç tahmin edemiyorum malzeme kalitesini düşüre dusure ne hale getirecekler bakalım...

Ornegin Kaput amortisör u görünen kısım  fakat milletimiz hemen alışmış amaan sanki surkeli kaputmu açıyoruz die sahane yorumlar....

E koltuk altı çekmece? Evde büssuru var arabada olmayı versin:)))... 

Yani demem o ki ne gerek var 20 birim para ya üretim yapmaya 10 birime üret 200 250 birime tutturabildigine sat gitsin....

Saygılarimla...

Çekyat/ baza /yatak var evde 1999 model hidrolik pistonlu 

Yazık bi durum

Ekli dosyayı görüntüle 24755
Valla öyle.., silecek suyu deposuna ne diyorsunuz.? en az onun kadar vahim bir durum.. 

Millet yeni nesil bizim gibi düşünmüyor digital ekran olsun, kablosuz şarj olsun, bol teknolojik olsun., bir de afili bir renk oldu mu tadından yenmez mantığındalar..

Geri
Üst Alt