2020 Volkswagen Golf 8 Lansmanı

Çizeni tasarlayanı gördük ya işte? Dün akşam masada kara kalem golf çizen beyaz saçlı bey amca ? Designer bu şahıs...

Kıbrıs gazisi  Kırklareli 51. Mekanize piyade tümen komutanlığı yapmış  Emekli tümgeneral kıvamında birine araba çizdirince durum bu oluyor...
O golf 1’i tasarlayan İtalyan adını unuttum şimdi guiraro filan dı herhalde. Bu ekolü başlatan dayı yani

Tamam!  bundan sonra kullanmam ! 

Uyarınıza rağmen tekrar edersem  yav sev ya terk et kuralına göre terk ederim mecburen bu toprakları! 

Haaa bu arada hatırlatayım

TC Noyu şasi no niyetine taşıyanlanlardan değilim.!! Düz vites Atatürk fanıyım

Trendline vatan sevgisi / highline vatan sevgisi gibi bu tip kavramlar yaratmayınız.
@Savatage Birsey hatirlatma, kim oldugun umurumda degil, nereye gideceginde umurumda degil, disaridan cok iceride soysuz var. Agzina sakiz yapma gazileri üc kurusluk muhabbetin icin , birde Ataürkcüyüm diyor, Atatürk gazi degilmiydi?

@Ender Hocam DSG vites kumandası için yorumunuz var mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim için Mk9 u görene kadar sahip olduğum araç dışında (mk7) Golf efsanesi bitmiştir. Ekran üzerinde manuel ses açma tuşu bile yok, çalmış ta çalmışlar. İşlevsiz bir araç olmuş. Muhtemelen fiyatı da baya yüksek gelecektir, yeni araç alacak olsam düşünmeden yeni BMW 1 serisine yönelirim.

Saygılarımla.
Bmw 1 serisi 250 civarı bu tahminim en az 40 daha düşük gelir para varsa zaten bmw, vw neymiş 😀

Çok beğendim tüm Golf ler gibi buda mükemmel inşallah fiyatlar çok yüksek olmaz.

Göz alışır tabi ! İç mekana .... Uzak gözlüğü çıkarıp yakın gözlüğü takarak tek gözü kapatarak diğerini kısarak falan 

İçi full yapılı kelepir daire ilanları gibi?

Dış cephe ? Gözüm alışana kadar sağ-sol 2 numara astigmat artışı olacak gibi.

2020_volkswagen_golf_8_15-1440x960.jpg

Tahminimce 240 bin bandinda gelecektir diye dusunuyorum ki bu fiyata satmasi cok zor , yeni bmw 1 kasasi hem ic tasarim hem dis tasarim olarak golf 8 in fersah fersah onunde ve fiyat farki 10 bin civari insanlar golfe o parayi verecegine buyuk oranda bmw ye yonelir gorusundeyim . 

Tahminimce 240 bin bandinda gelecektir diye dusunuyorum ki bu fiyata satmasi cok zor , yeni bmw 1 kasasi hem ic tasarim hem dis tasarim olarak golf 8 in fersah fersah onunde ve fiyat farki 10 bin civari insanlar golfe o parayi verecegine buyuk oranda bmw ye yonelir gorusundeyim . 
Çok dedin az inelim style paket 1.5 tsi 220ye anlaşalım. O fiyata 1 tane satılmaz 250 ye bmw1 var yan bayide😀efil efil masmavi hem de önden çekişli.

Comfort DSG 1.0  tsi cam tavan 110 ps muadili 170 bin, benzinli 1.5dsg high muadili cam tavan  200bin max 210 bin fiyatla gelir diye düsünüyorum, yani güncel fiyatlarin üstüne %10 koyarlar bence, 200 binin üstü olursa kolay kolay satamazlar, golfün alicisi belli, alicinin bütcesi belli, rakiplerin fiyatlari belli.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Şu aşağıdaki özete göre!

Güncel comfort üzerine artık standart dedikleri

+ÖN LED FARLAR 

+ANAHTARSIZ ÇALIŞTIRMA

+DİGİTAL GÖSTERGE PANELİ (HAYALET EKRAN

+Şerit takip/ön bölge asistanı/yaya koruma sistemi

Önce bunların serbest piyasa (tahtakale) fiyatlarını güncel kasa comforta ekleyip en son yeni kasa hava parasını ekleyerek sonuca ulaşılabileceği görüşündeyim.

Yukarıdaki artık standart dedikleri ekipmanları alman kızılhaçı hibe etmiyorsa? Orada müşteriye direk yansıyacak +15 bin külfet var.

Screenshot_20191025-223818.png

Şu detay çok iyi artık retrofitler sancılı olmayacak giriş paketi alıp üzerine ihtiyaca göre retrofit yapabiliriz

Ön uzun led sadece elektriklilerde olacak diye duymuştum. 

Ön uzun led sadece elektriklilerde olacak diye duymuştum. 
Passat impression ve business daki gibi sanal led koyabilirler.

Yani dışardan bakınca içinde ne led ne mercek olan sistem?

Elegance (highline) yeni passat ın üzerndeki yeni nesil ledler 11.000 opsiyon değerinde

Güncel golf highline ledler 9000

Bu yeni nesil sanal  ledler boştan itibaren standart olur 

Ön uzun led den kastınızı anlayamadım ?

Tasarım olarak ön taraf da kötü arka taraf da ama dış görünüşe alışılır. Cupevari görünüm katmaya çalışmışlar tavan yüksekliği arkaya doğru azalıyor(esinti bmw1 vb).

Fakat iç tasarım apayrı bir şey olmuş golf ün o ağırbaşlı duran ama herkese hitap eden o karakteristik tasarımı yerine günümüz modasını yansıtan çizgiler, bol ışıklı bir konsol ortaya çıkmış. Buna alışılabilir mi biraz zor gibi.. 

Goruslerim subjektiftir aracı gördüğümde fikrim belki biraz değişebilir ama ilk izlenimim budur.

Geri
Üst Alt