2020 Volkswagen Golf 8 Lansmanı

1.0tsi 90 ve 110 bg

1.5 tsi 130 ve 150bg

2.0tdi 115 ve 150 bg

İçten yanmalılar bunlar hangileri türkiye'ye gelir bilmem.@AhmetCakmak @krym 
Evet motorlar bunlar., bir de bazı tsi motorların (hafif hibrit) olanları var., 60km’ye kadar elektrik ile gidebiliyormuş., eTSI diye geçiyor., 

Ancak biz burda dizel motor olarak 1.6 tdi motorun üretimden kalkmasını ve yerine küçük hacimli bir dizel motorun gelip gelmeme ihtimalinden bahsetmiştim., Dizel de sadece 2.0 tdi motor olur ise bu araç ülkemizde satması çok zor onu demek istedim hocam..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Evet motorlar bunlar., bir de bazı motorların (hafif hibrit) olanları var., 60km’ye kadar elektrik ile gidebiliyormuş., eTSI diye geçiyor., 

Ancak biz burda dizel motor olarak 1.6 tdi motorun üretimden kalkmasını ve yerine küçük hacimli bir dizel motorun gelip gelmeme ihtimalinden bahsetmiştim., Dizel de sadece 2.0 tdi motor olur ise bu araç ülkemizde satması çok zor onu demek istedim hocam..
Aynen katılıyorum hatta 2.0 tdi gelmesini geçtim 1 ay önce eskişehir yetkili serviste tdi golf gelmeyeceğini söylemişlerdi inanmamıştım ama şimdi ihtimal dahilinde diyebilriz.

@forjust1day Evet hocam. Detaylı bilgiler için yeni konu açtım. Yeni donanım isimleri sırasıyla Golf, Life ve Style olarak tanıtıldı.

Style denilen en üst donanım mı oluyormuş.?
Evet hocam. Golf yani giriş seviyesindeki pakette bile anahtarsız çalıştırma vb. bir çok şey standart olarak gelecek şeklinde yazılmış Motor1 sitesinde ve diğer yabancı sitelerde de. Ama ülkemize farklı paketler olarak gelecektir diye düşünüyorum. 

Evet hocam. Golf yani giriş seviyesindeki pakette bile anahtarsız çalıştırma vb. bir çok şey standart olarak gelecek şeklinde yazılmış Motor1 sitesinde ve diğer yabancı sitelerde de. Ama ülkemize farklı paketler olarak gelecektir diye düşünüyorum. 
Trendline, Midline, Midline Plus, Comfortline, Highline şeklinde devam eden donanımlar daha anlaşılır idi., neyse tek sıkıntımız bu olsun.. 

Dış tasarım iyi veya kötü, kişiden kişiye değişir ama iç dizayn bir kaç nesildir süregelen sıkıcı, tek düze VW anlayışından sıyrılmış. Tabi malzeme kalitesi ayrı konu..

O değil de Rline tampon Golf 8'de en çok beğendiğim şey oldu. R versiyonda oraya çift çıkış egzoslar geldiğindeki hali yemede yanında yat.  :)  Audi'nin performans modellerindeki gibi egzosların bulunduğu kısımların genişleyip ortaya doğru alçalan tasarım dili çok hoşuma gidiyor. Arkada agresif bir görünüm sağlıyor.

image.png image.png

Herkesin zevki ve düşüncesi farklı fakat içini beğenmedim (kendi düşüncem) arkadaki baş mesafesi uzun boylular için sıkıntı yarata bilir.dıştan arkası bmw 1 gibi duruyor.birde donanım ve içerikleri nasıl olur zaman gözterir.%60 ötv var tatından yenmez

45bf9c4eda4fa8274964439ffb9f2df8.jpg

Bu direksiyon diğerinden farklı olarak dokunmatik sanırım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Golf premium segmente göz kırparken bazı önemli detaylardan taviz vermiş ilginç ancak standart donanımı bile bayağı dolu olacak gibi...

A Klas - 1 Serisi - A3 - Golf eşleştirmesinde;.

1 Serisi arkadan itiş farklılığını yitirdi ve şartlar eşitlendi,

Bu segmentte şimdilik A klası önde görüyorum ancak şimdi gözler yeni A3 te...

İlerde mk7 sini satacaklar ilana !

Aracımın kaputu hidrolik sistem pistonludur. ...  Demir Değnekli manuel sistem golflerle karıştırmayın ....

Yazmayı unutmasın...

Onun dışında ? 

7 den sonraki 9 dan önceki golf kasası işte?

Geri
Üst Alt