Expertiz Yaptırdığım Aracın Tavanı Boyalı Çıktı, Satıcı Exper Parasını Vermedi

@Serkanasn valla hocam aracının eksik olan kısmı varsa, ve bunu belirterek satıyorsan neden alınmasın :)  km kısmında da artık alanın güvenine kalıyor :D  ben sırf bu yüzden servis bakımlı araç bakıyorum özellikle, hatta aldığım aracın ilk alım faturası, tüm bakım formları vs hepsi dosya olarak duruyor, o şekilde teslim aldım :D  ama tabi bu benim takıntılılığım, yoksa ekspere dahi sokmadan araç alan dolu insan var :)

Aynı durumu yaşadım malesef gemlikte bmw 118i pazarlığı yaptık bayan bir avukatındı araç ilk sahibiyim ben eski belediye başkanı geliniyim bilmem ne türlü türlü ilave yaptılar arka kapı boyalı başka bir şey varsa söyleyin boşuna ekspere götürmeyelim başka bişey çıkarsa siz karşılarsınız dedim yanında çalışan yalamalarıda bilmem ne hanım kesinlikle yanlış olmaz öyle zenginler böyle zenginler neyse ekspere götürdüm arka çamurlukta boyalı çıktı aradım bin lira daha indirirseniz alırım yoksa allah çarşınızı pazar etsin dedim hayır olmaz o benim sorunum değil alacaksan ala getirdi. Tamam dedim daha aşağısınada versen bu konuşmadan sonra istemiyorum eksper parasını ver alsın elemanın arabanı gitsin dedim beni ilgilendirmez diyince cinler tepeme çıktı arabanın kapılarını kilitledim bu adamıda arabanıda yollamıyorum dedim alabiliyosanız gelin alın dedim tekte değil topla tüfekle gelin burdayım diye belirttim. Hoş olmayan bir kaç telefon görüşmesinden sonra iki s kuralı gereği paramı aldım yanımda yolladığı lavuğunda enseye şaplağı koydum akıllı ol kimseye yalakalık yapma ki dedim birinin elinde kalmayasın dedim yolladım
Hocam bu tip adamların yüzüne tükürsen yarabbi şükür der. Yani adama o kadar laf söyledim bana mısın demiyor. Arsız insanlarla uğraşamıyorum.

geçmiş olsun bu araç için başka şehirdende gidebilirdiniz herşeye iyi tarafından bakmanızda fayda var. kardeşim ankaradan istanbula gitti arabaya yakından bakınca dolu izi gördü.adam benim için önemsiz ondan söylemedim demiş.yani canınız saolsun . kardeşim onu yaşadıktan sonra ben istanbuldan araba almadan önce adama içinde evcil hayvan taşındımı? diye bile sormuştum.
Sağolun. Kesinlikle öyle başka şehirden gitmek de değil normal bir expere gitsem kesin anlamazdı ve ben alabilirdim arabayı. Sağlık olsun diyorum.

@strayder çok geçmiş olsun hocam, aklınızda olsun bu gibi durumlarda baştan anlaşın her zaman. Sahibi x-y-z parçalarında boya var diyorsa, tamam o zaman q parçasında da boya çıkarsa ekspertiz ücretini siz ödersiniz diyin ve bu şekilde gidin, ben şahsen öyle yapıyorum ve gerçekten 2-3 kez sahibinin dahi bilmediği yerlerde boyalar çıkan arabalardan döndüm (anlaştığımız gibi ekspertiz ücretini de araç sahibi ödedi). Bir satıcı bunu kabul etmiyorsa zaten kafadan size söylemediği birşeyler vardır. Daha başka takıntılı davranışlarım da mevcut, mesela sigortadan aracın ne kadar sürede kaç el değiştirdiğine bakarım, kısa sürede 2-3 el değiştirdiyse yine o araçta muhtemelen bir sıkıntı vardır (bu durumda tanıdık sigortacıya ihtiyacınız var elbette). Her ne kadar gereksiz görülse dahi, servis bakımsız araç almam mesela. Çünkü araç servise her girdiğinde km si kaydediliyor, en azından servis giriş aralıklarından yaptığı ortalama km yi görüp, km si ile oynanıp oynanmadığını da bu şekilde anlayabiliyoruz. Bunların dışında bulmak zor olsa da genelde ilk sahibinde araç almayı tercih ederim. Bu yaptıklarımı da ikinci el araç alacak her arkadaşa öneririm. Türkiyede yaşıyoruz ve inanın insanlar çok ama çok kötü.
teşekkür ederim hocam. O şekilde konuştuk konuşmasına da adamın sözüne güvenip götürüyorsun işte. Yani kabul ederek götürdüm fakat sonuç ortada. 

İlanın olduğu sayfaya girip şikayet et butona tıklayın gerekli açıklamarı yazıp gönderin., tabii ne kadar işe yarar o ayrı konu..
Onu da yapmıştım arabam.com da belki de ondan kaldırıldı ilan tam emin olmamakla birlikte.

Galerici arkadaş beni de aradı ve gerçekten kendisi bilmediğini söyledi. Yarın exper raporlarını ona göndereceğim zaten koyacak siteye de.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sizin için Pahalı bir tecrübe olmuş, geçmiş olsun.   İyi tarafından düşünürsek; bu sitede takılıp o aracı almayı düşünen herhangi birine büyük iyilik yapmış oldunuz. Şahsen o aracın bu durumu bilerek aracı ben alacak olsam;  araçtaki böyle bir sıkıntıyı açığa çıkarttığınız için size o ekspertiz parasını cebimden öderdim...

@niclayt Evet ne yazık ki öyle oldu ama ne yapalım sadakam olsun diyorum aslında başka yapacak birşey yok. Zaten sadece istediğim de bu aslında alacak olan kişi gerçekten aracın durumunu bilerek alsın. Yani tavanı boyalı muadilleri 10 bin lira aşağıdayken boşu boşuna o kadar para vermesin, kazıklanmasın diye yazdım. Yoksa alacak olan kişi durumunu bildikten sonra ne diyebilirim ki ben. 

geçmiş olsun.. bunları polise şikayet ederek suç duyurusunda bulunulsa belki caydırıcılığı olur. Ekspertiz raporunu, faturasını, ilan görüntüsünü alıp hakkında suç duyurusu açılsa nasıl sonuç alınır acaba..  

geçmiş olsun.. bunları polise şikayet ederek suç duyurusunda bulunulsa belki caydırıcılığı olur. Ekspertiz raporunu, faturasını, ilan görüntüsünü alıp hakkında suç duyurusu açılsa nasıl sonuç alınır acaba..  
Beni böyle işlerle uğraştırma kardeşim de get işine yauvvv. Diye bir tepkiyle karşılacağınıza eminim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: SCC
Beni böyle işlerle uğraştırma kardeşim de get işine yauvvv. Diye bir tepkiyle karşılacağınıza eminim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben de öyle olacağını tahmin ediyorum. O yüzden açıkçası bunlarla uğraşmaya gerek yok. Böyle çakalların yüzünden insanlar mağdur olmasın yeter.

Ayni sey benim de basima gelmisti. Sizin tecrubenizle de İstanbul avrupa yakasinin bogaza uzak kismindaki galerilerinden araba alirken on defa dusunmek gerektigine kesin olarak inandim.

Gecen sene Beylikduzu’nde bir galeriden 2016 model sanirim 30bin km Mercedes C200d almak uzereydim. Galerici o kadar yaglayip ballari ki araci, lafina kanip bir araba da ona alasi geliyordu insanin :)  sahibi dostuymus da kuyumcuymus da garajdan cikarmamis da falanmis filanmis. Sahibinin kim ya da ne vasifta oldugunun ne onemi var ki? Basbakanin amcasinin oglu olunca arabayi otomatikman daha dikkatli ve titiz mi kullaniyor? Boyle kurnazliklara kanmayin.

Adam her ne kadar “bos yere goturmeyin, paraniza yazik” dese de ben israrla expertize goturdum. Galericiler sitesindeki expere tabii ki goturmedim. Otorapor’un methini cok duydugum icin oraya goturdum ve cok memnun kaldim. Sonraki aracimi da anadolu yakasinda bir otorapora goturmustum ve ayni profesyonellik ve kurumsallikla ilgilenmislerdi. Bunun bir tik ustu, tarcanlar tarzi kili kirk yaran expertizler olsagerek.

Velhasil expere soktugumda 2 adet beyin hatasi ve en onemlisi amortisorlerden birinin patlamak uzere oldugunu gorduk. Ben de en kapsamli paketten yaptirmis ve 450tl vermistim. İyi ki de vermisim. Amortisor bende patlasaydi en az 20bine mal olacakti. Tabi o zamanlar is bilmedigimiz icin parasini galericiden istemek de aklimiza gelmemisti ama 450 liraya cok onemli bir tecrube kazanmis olduk, olan olmus, iyi tarafindan bakmak lazim...

@yunusaktas91 Kesinlikle öyle. Dediğin gibi hocam aracı alsaydım daha çok üzülecektim. O yüzden 450 lira vermek problem değil. Sadece benim kızdığım nokta insanlara neden güvenemiyoruz, neden olan şeyleri söylemiyor boşu boşuna benim tatil günümü ve paramı heba ediyor, bu hakkı kimden alıyor? Vesselam bu insanların yaptığının hırsızlıktan bir farkı yok. Allah böyle insanlarla karşılaştırmasın.

@yunusaktas91 bu hesaba göre 4 amortisör 80.000 ediyor yani yanlış mı anlıyorum.
O kadar olay anlattim, burasi mi dikkatinizi cekti? Hic 4 amortisor degistirmedim bilmiyorum ama tek fari 8000tl olan bir arabanin yuruyebilmesini saglayan parca da en az farin iki uc kati olabilir...

Geri
Üst Alt