Expertiz Yaptırdığım Aracın Tavanı Boyalı Çıktı, Satıcı Exper Parasını Vermedi

strayder

Üye
İsim
Berat
Başıma gelen bir olaydan bahsetmek istiyorum ki en azından buradaki insanların bu konudan canı yanmasın istiyorum. Geçen ay malum siteden beğendiğim bir aracı Bayrampaşa'ya giderek görmek istedim. Adamın ilana yazdığı ve bana söylediği şey, sağ tarafın komple boyalı olduğu idi. Araç sahibine aracı expere sokmak istediğimi söyledim. Bağcılar'daki Otorapor'a götüreceğimi söyledim. Ne gereği var gibisinden konuştu yakınlarda bir yere götürmemi önerdi. Israr ettim ve yeğeni ile birlikte beni oraya gönderdi. Araçta sadece sol taraf dışında tavan da dahil boya çıktı. Hatta ön cam bile değişmiş. Tavanın yarısı boyalıymış. Mikron orjinal değerinde çıkıyor ama boya yapıldığı dışarıdan belli oluyor. Exper mikron boyacıların olduğunu söyledi. Experden çıkınca telefonla aracın sahibini aradım. Böyle böyle bir durum var. Exper parasının normalde hepsini vermen lazım çünkü tavanın yarısı boyalı dedim. Ama tavırlarından belli vermeyeceksin yarısına razı ol dedim. Tavanda işlem var evet aldığım kişi bana söylemişti zaten dedi. E sen niye bana söylemiyorsun bana söyleseydin götürmezdim expere dedim. Telefonda biraz tartıştık ve işim var deyip kapattı telefonumu. Allah sorsun böyle haysiyetsiz insanlara deyip alacağımı diğer tarafa bıraktım. Arkadaşlar bilmiyorum plaka vermek serbest mi. İsteyene plakasını da veririm exper raporunu da gönderirim. Alacak olan kişi normal bir expertize götürürse çok büyük pişmanlık yaşayacak. Bunun önüne geçmek için böyle bir konu açıyorum. Umarım alacak olan kişinin haberi olur. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Başıma gelen bir olaydan bahsetmek istiyorum ki en azından buradaki insanların bu konudan canı yanmasın istiyorum. Geçen ay malum siteden beğendiğim bir aracı görmek için Bayrampaşa'ya giderek aracı görmek istedim. Adamın ilana yazdığı ve bana söylediği şey, sağ tarafın komple boyalı olduğu idi. Araç sahibine aracı expere sokmak istediğimi söyledim. Bağcılar'daki Otorapor'a götüreceğimi söyledim. Ne gereği var gibisinden konuştu yakınlarda bir yere götürmemi önerdi. Israr ettim ve yeğeni ile birlikte beni oraya gönderdi. Araçta sadece sol taraf dışında tavan da dahil boya çıktı. Hatta ön cam bile değişmiş. Tavanın yarısı boyalıymış. Mikron orjinal değerinde çıkıyor ama boya yapıldığı dışarıdan belli oluyor. Exper mikron boyacıların olduğunu söyledi. Experden çıkınca telefonla aracın sahibini aradım. Böyle böyle bir durum var. Exper parasının normalde hepsini vermen lazım çünkü tavanın yarısı boyalı dedim. Ama tavırlarından belli vermeyeceksin yarısına razı ol dedim. Tavanda işlem var evet aldığım kişi bana söylemişti zaten dedi. E sen niye bana söylemiyorsun bana söyleseydin götürmezdim expere dedim. Telefonda biraz tartıştık ve işim var deyip kapattı telefonumu. Allah sorsun böyle haysiyetsiz insanlara deyip alacağımı diğer tarafa bıraktım. Arkadaşlar bilmiyorum plaka vermek serbest mi. İsteyene plakasını da veririm exper raporunu da gönderirim. Alacak olan kişi normal bir expertize götürürse çok büyük pişmanlık yaşayacak. Bunun önüne geçmek için böyle bir konu açıyorum. Umarım alacak olan kişinin haberi olur. 
Geçmiş olsun.., plakayı paylaşmanızın sıkıntı olacağını düşünmüyorum., esas sıkıntı o aracın sahibinde..

@forzaGilles Teşekkür ederim. İlan hala sitede duruyor çünkü. Alan kişi gerçekten bilmeden alırsa yazık olacak. Plaka 34RLR91 dikkat edin arkadaşlar. Dediğim gibi isteyene exper raporunu dahi gönderebilirim.

Geçmiş olsun. Kötü niyetli (kibarca yazdım aslında çok daha ötesini hak etmiş) birine denk gelmişsiniz. Şansınıza tavan boyası tespit edilmiş. Verdiğiniz eksper parası tavan boyasız diye almanızdan iyidir diye düşünüyorum. İlan linkini de paylaşırsanız forumdan araç bakan herkes için hem aydınlatma olur hem de bu tip insanları ifşa etmiş olursunuz. Umarım gönlünüze göre bir araç bulursunuz.

@strayder ekperden parayı vermeden çıkmanız gerekirken satıcı ile muhatap olmanız hata olmuş.

@Serkanasn exper parayı peşin alıyordu mecburen ödemek zorunda kaldım ve satıcının kendi gelmedi işi varmış yeğeni ile gittik. Sözüne güvendik, hata ettik. 

Başıma gelen bir olaydan bahsetmek istiyorum ki en azından buradaki insanların bu konudan canı yanmasın istiyorum. Geçen ay malum siteden beğendiğim bir aracı görmek için Bayrampaşa'ya giderek aracı görmek istedim. Adamın ilana yazdığı ve bana söylediği şey, sağ tarafın komple boyalı olduğu idi. Araç sahibine aracı expere sokmak istediğimi söyledim. Bağcılar'daki Otorapor'a götüreceğimi söyledim. Ne gereği var gibisinden konuştu yakınlarda bir yere götürmemi önerdi. Israr ettim ve yeğeni ile birlikte beni oraya gönderdi. Araçta sadece sol taraf dışında tavan da dahil boya çıktı. Hatta ön cam bile değişmiş. Tavanın yarısı boyalıymış. Mikron orjinal değerinde çıkıyor ama boya yapıldığı dışarıdan belli oluyor. Exper mikron boyacıların olduğunu söyledi. Experden çıkınca telefonla aracın sahibini aradım. Böyle böyle bir durum var. Exper parasının normalde hepsini vermen lazım çünkü tavanın yarısı boyalı dedim. Ama tavırlarından belli vermeyeceksin yarısına razı ol dedim. Tavanda işlem var evet aldığım kişi bana söylemişti zaten dedi. E sen niye bana söylemiyorsun bana söyleseydin götürmezdim expere dedim. Telefonda biraz tartıştık ve işim var deyip kapattı telefonumu. Allah sorsun böyle haysiyetsiz insanlara deyip alacağımı diğer tarafa bıraktım. Arkadaşlar bilmiyorum plaka vermek serbest mi. İsteyene plakasını da veririm exper raporunu da gönderirim. Alacak olan kişi normal bir expertize götürürse çok büyük pişmanlık yaşayacak. Bunun önüne geçmek için böyle bir konu açıyorum. Umarım alacak olan kişinin haberi olur. 
plakayı paylaşarak çok iyi bir iş yaptınız, böyle usta, uyanık geçinen çok kişi var en azından birisi bu şekilde ortaya çıkmış oldu.

@strayder sen parayı ver dediğin gibi cikarsa araç bedeli ile birlikte noterde veririm sana derim hep satıcıya, böyle olunca tıpası yemez zaten ekspertize gitmeye😊

@İhsan Dinç Arabam.com ilanını bulamadım. Yayından kaldırmış. Sahibindendeki ilan duruyor. Evet şanslıydım ki adamlar buldu boyayı. 450 tl verdim full expertiz için bir de. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2012-md.120-bin.de-ww.golf-conf.1.6-tdi-dsg.2013-cikisli-740646501/detay sahibinden linki budur. Belki adam bunları okuduktan sonra plakayı değiştirebilir. Benzer araba bulurlarsa şase numarasını da paylaşabilirim. 
bunun her yeri kolpadır. km alt takım vs.

@Culture33 Öyle de işte yine de alacak adam burayı okur mu. Zor bir ihtimal de olsa umarım görürler. Hayır insan gibi söylese kimse birşey demeyecek zaten. Lastikleri bile yeni diye yazmıştı ilana, lastikleri 2014 çıktı. Hiç ahlak kalmamış bu insanlarda.

@strayder Bir de ne olursa olsun gerçek sahibinden araba almakta fayda var. Galericilerin (illa ki işini çok iyi yapanlar da vardır sözüm onlara değil) ilanlarını araç bakarken incelemiyorum bile. Tekrar geçmiş olsun.

Geri
Üst Alt