Aracıma süt döküldü, nasıl temizlerim.

iamalegend

Katılımcı Üye

İsim
Nadir
Merhaba Arkadaşlar,

Malum küçük çocuk olunca arabaya baya bir şey dökülebiliyor, bunların en kötülerinden biri de sanırım süt, kol dayamayı öne doğru tam açınca arkasında bir şeylerin koyulabileceği bir alan oluşuyor ya, bizimkilerde ne kadarı içildiği bilinmeyen bir küçük süt koymuşlar (pipeti ile beraber), süt yavaş yavaş aka aka bitmiş, şöför koltuğunun arka kısmı ve arka paspasın ön kısmı arasında paspasın altındaki komple kaplama ile kavuşmuş, sanırım süt tam dolu değilmiş ki öyle çok sarsıcı bir koku olmamakla beraber , ara ara burnuma gelen sinir bozucu bir koku var, bu kokudan kurtulmak için würtün koku giderici spreyini sipariş ettim, gelince uygulayacağım bakalım ne olacak, siz değerli forum üyelerinin başına buna benzer bir olay geldimi? nasıl çözdünüz? paylaşırsanız memnun olurum.

saygılarımla

En kolay çözümü arabayı satmak hocam.

iamalegend dedi:
Merhaba Arkadaşlar,

Malum küçük çocuk olunca arabaya baya bir şey dökülebiliyor, bunların en kötülerinden biri de sanırım süt, kol dayamayı öne doğru tam açınca arkasında bir şeylerin koyulabileceği bir alan oluşuyor ya, bizimkilerde ne kadarı içildiği bilinmeyen bir küçük süt koymuşlar (pipeti ile beraber), süt yavaş yavaş aka aka bitmiş, şöför koltuğunun arka kısmı ve arka paspasın ön kısmı arasında paspasın altındaki komple kaplama ile kavuşmuş, sanırım süt tam dolu değilmiş ki öyle çok sarsıcı bir koku olmamakla beraber , ara ara burnuma gelen sinir bozucu bir koku var, bu kokudan kurtulmak için würtün koku giderici spreyini sipariş ettim, gelince uygulayacağım bakalım ne olacak, siz değerli forum üyelerinin başına buna benzer bir olay geldimi? nasıl çözdünüz? paylaşırsanız memnun olurum.

saygılarımla
Hocam ortam kokusu emen malzemeleriz size yazayım siz bence araç boşken bunları kullanın 2-3 seferde mis gibi kokar araç.

1- bu en etkilisi KÖMÜR bildiğimiz mangal kömürü.

2. vanilya

3. kahve

2 ve 3 kolayca bulunur konur. Güzel de koku bırakırlar araçta. Kömür bulursanız kesin çözer sorunu ;)

Çok geçmiş olsun koku giderek artmaya başlar inşallah fazla kalıcı olmaz... Özel ürünler var diye biliyorum mr ile başlayan bir ismi vardı ama hatırlayamadım.

Hocam biran önce sütün döküldüğü bütün bölgeyi detaylıca temizleyin. Süt temizlenmedikçe o koku gitmez.

seran dedi:
ne yaptın hocam, en fazla yarım çay bardağı süt döküldü yada dökülmedi, zaten komple paket dökülse bile 200 ml.. sizin başınıza süt dökülmesi geldide aracınızımı sattınız?

iamalegend dedi:
ne yaptın hocam, en fazla yarım çay bardağı süt döküldü yada dökülmedi, zaten komple paket dökülse bile 200 ml.. sizin başınıza süt dökülmesi geldide aracınızımı sattınız?
Hocam yukarıda arkadaşlar çözüm önerilerini deneyin bir. İnşallah çözüm bulursunuz.

Biz kendi adımıza arkadaşın arabası için ne yaptıysak çözüm bulmadık. İnşallah siz sorununuzu çözerseniz

@iamalegend

Süt koltuğun içine, süngerine işlediği için ilerleyen zamanda bozulunca çok kötü kokacaktır.

Yüzey temizleyiciler işe yaramayacaktır.

Bunun çözümü detaylı temizlik yapan bir yere gidip koltuğu söktürüp/ya da mümkünse söktürmeden koltuğu yıkatmakla çözebilirsiniz.

Hortumla yıkamaktan elbette bahsetmiyorum.

Islak vakumlu süpürge ile yıkanınca tertemiz olacaktır.

Araç yeni olduğu için diğer koltuklarla ton farkı da olmayacaktır.

iamalegend dedi:
Merhaba Arkadaşlar,

Malum küçük çocuk olunca arabaya baya bir şey dökülebiliyor, bunların en kötülerinden biri de sanırım süt, kol dayamayı öne doğru tam açınca arkasında bir şeylerin koyulabileceği bir alan oluşuyor ya, bizimkilerde ne kadarı içildiği bilinmeyen bir küçük süt koymuşlar (pipeti ile beraber), süt yavaş yavaş aka aka bitmiş, şöför koltuğunun arka kısmı ve arka paspasın ön kısmı arasında paspasın altındaki komple kaplama ile kavuşmuş, sanırım süt tam dolu değilmiş ki öyle çok sarsıcı bir koku olmamakla beraber , ara ara burnuma gelen sinir bozucu bir koku var, bu kokudan kurtulmak için würtün koku giderici spreyini sipariş ettim, gelince uygulayacağım bakalım ne olacak, siz değerli forum üyelerinin başına buna benzer bir olay geldimi? nasıl çözdünüz? paylaşırsanız memnun olurum
dostum dr mat hijyen sprey...

Hocam sen sat arabayi :) saka bi yana cok iyi temizlemen lazim yoksa o koku cikmiyo bi turlu

Sütte bulunan bakteriler süt bozulunca kokmaya başlıyor maalesef çözümüde zor komple döşeme koltuk temizliği gerekiyor bu işle ugradmayanlar aracı satıyor bakteriler kendiliğindende gitmiyor 3-4 yıl kalıyor arabada ve koku iyice kötüleşiyor

Geri
Üst Alt