Anket CAM TAVAN ederi

Sunroof / Cam Tavan olayi biraz farkli bir durum. Bir 2016 model BMW’lerdeki sunroof var, bir de iki hafta once sattigim guzelim C200’deki gercek cam tavan var. Golf’te de cam tavan diye geciyor ama bana gore cam tavan, tavani cam olan arabadir. Eski aracimda bagajdan kaputa kadar orta kisimda neredeyse metal direk yoktu. Golf’te ve cogu arabada arka koltugun ustunde cam yerine doseme var. C200’deki gibi bir opsiyona (AMG pakette standart) 10000 tl vermek sanirim kimseyi uzmezdi. Golf icin de max 5000 tl can yakmaz diye dusunuyorum.

Kullanim acisindan uzun yolda avantaji var. Bana gore daha buyuk avantaji, aracin dis gorunumune kattigi muthis guzellik... Golf’e de bu opsiyon cok yakisiyor fakat ikinci elde maalesef istenen ozelliklerin hepsini bir arada bulmak imkansiz oldugu icin bazilarindan feragat etmek zorunda kaliyoruz...

68F1EFA7-E800-4350-B037-404F29675B62.jpeg

1C78A524-2AC0-4AC8-8E58-34D1A871ADE6.jpeg

• Beğen
Tepkiler: SCC

@HONEY 

Neden pismansiniz?

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben ilk önce konfor diyenlerdenim, 2 yil icinde 2 tane sifir km golf aldim (2018-2019), camtavansiz aracimla klimayi yazin hic acmazdim,  camtavanliyla klimayla bile arabayi sogutamadim, ayrica bana klima carpar. Bunun disinda ben bekarim, yalniz sürerim gezerim genelde, bu durumda arabanin icine kattigi ferahlik hisside benim neyime, tavana bakarak araba sürmüyorum sonucta. Uzun yillar avrupada yasadim, orada yasayanlar bilir, azicik günes görünce millet cabriolarla cirit atar, cimlerin üstüne yatar güneslenir. Bizim ülkeye göre degil, abartmiyorum asiri sicak yapiyor arabayi yazin. Birde ses konusu var, kimisi kafaya takmaz ben takarim, Würth silikon spreyi yagmur gibi yagdirdim, simdilik kurtuldum. Sonucta arabaya baska hava katiyor bu bir gercek, cift renk golf olsa kimse camtavan almazdi. Folyo kaplayanlari gördüm, bence gayet güzel oluyor. Arabamida yilbasinda saticiam, golf'e veda edicem, kaliteyi son 10 yilda cok düsürdüler ve düsürmeye devam ediyorlar.

@krym Dostum yorumunuza katilmamak elde değil.Malesef ülkemizde ihtiyaci olmadigi halde bütçesini zorlayan bir sürü insan var.Kaldiki ben en ufak bir seste acayip kafaya takarim.Aracim 1.0 dsg cam tavansiz bilerek öyle aldim.Cam tavanli olan arkadaşlarim kesinlikle alma diye cok uyardılar sadece görüntü boşa para verme vs.Simdi düşününce doğru karar vermisim.Arabamla cok bozuk yola girdim  uzun yolda kullandim tik yok maşallah.Trim sesi falan yok eğer ki cam tavanli olup gacirti gucurtu duysaydim kafayi yerdim.

A - B üstü gerek yok bence satarkende aynı değeri kaybetmeyecek sonuç olarak

@fanajal Iste insanlara anlatamiyorum, herkes sekilci, gösteris pesinde. Arabayla kötü yollara girdigim zaman korkuyorum, plastik aksami yerinden oynuyacak tavanin, sesi daha da -kalici sekilde- artacak diye, cam tavansiz golfüm 1.0tsi di, dag bayir, tas-cukur demeden basar giderdim, kaya gibi arabaydi, bu bayagi kirilgan geliyor bana.

Ses geliyor felan insanın kendisini avutması gibi geliyor bana =). Yani cam tavan ücretsiz verilse ses geliyor , sıcak yapıyor diye almayan bir kişi bile olmazdı emin olun.

@chemdemir Benim camtavanim var, avutma yok, Q7'de var ondan ses niye gelmiyor, 3 yillik araba üstelik, golfte 2 hafta sonra basladi, tinerci gibi würth silikon sprey bagimlisi oldum.

@krym

Evet hocam bundan sonra almazsınız sanırım?

Ben hiç almadım , ve almamda !

Ama bir bedeli olmalı (makul mantıklı)

Bunun üzerine başlık açmıştık

Arabamda her şey olacakki aaaa sunroof eksik kaldı diyeyim?

Hayalet ekranım var orda navi yok?

Hadı orayı geçtim multimedya ekranda yine yok ...

Sırf bu eksiklikten elde telefon navide adres yazarken 40 km hızla kaldırıma çıkıp indim...

Ses yapmasa ? Alma ihtimaliniz? Bunun üzerine 5000 fiyat biçtik forumca (%50 tr barajını aşan çoğunluğun görüşü)

Bence ses yapmayana 5000 verin gitsin..

@Savatage Bu biraz karakter meselesi, kimisi sesi kafaya cok takar, kimisi hic takmaz, cogu kiside kafaya takmaz, beni rahatsiz ediyor, ben arabami sifir almissam, orasini burasini yaglamakla ugrasmak istemyiorum, aslinda arabaylada hic ugrasmam, modifiye etmem, yikamam bile dogru düzgün, böyle birisine göre degil camtavan.

Ederi nedir: Cok oynuyor fiyatlar dogusta, 2.elde max 7000 oda araba yeniyse, aracin yasi artikca fiyat inmeli, cünkü sorunuda artacagi kanaatindeyim ve garanti yoksa ciddi maliyeti olur.

2017 yılında Aracımı alırken iki tane araç arasında kalmıştım. Km/renk/model/hatasızlık aynı olmasına rağmen 2014 boş comfortline + sunroof + bej döşeme 69 bin tl idi. 2014 comfortline + sürüş konfor paket 67 bin tl idi. Tabi ki sunroof lu olanı aldım. Pişman değilim. 5-10 bin tl arası farkı veririm. Golf e en çok yakışan opsiyon cam tavan. Araç daha premium duruyor bence.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt