Araç oluşturucu

@Orhan Hoca @yusuf

kesinlikle bize sponsor olmalılar. bedava reklam yapıyoruz burda, insanlar golf almaya karar veriyorlar burada okudukları doğrulardan sonra  s=s16

Orhan Hoca dedi:
@Orhan Hoca @yusuf

kesinlikle bize sponsor olmalılar. bedava reklam yapıyoruz burda, insanlar golf almaya karar veriyorlar burada okudukları doğrulardan sonra  s=s16
haklısın ama olmasada sıkıntı yok bence değerli hocam. arkadaşların mutlulukları ve duaları yeter derim.
kesinlikle şunu demek istemedim

"sayemizde golf satıyorlar"

ama hani bu kadar seviyeli, bu kadar objektif bilginin döndüğü, st'lerin güzellerini seçtiğimiz bi ortam. belki bi güzellik yaparlar diye düşündüm  :D

@Orhan Hoca @yusuf

aklıma ne geldi ya. düşündüm de yusuf hocam gerçekten "über alles" bi iş yapmış resmen. hani bildiğiniz araç oluşturucu bu ve bizim forumda.

vw.de'ye mail atalım çok ciddiyim. bu durumdan haberleri olsun. yusuf hocamı da wolfsburg'a göndeririz bence :D

attım maili, volkswagen electronic media sorumlusuna :D

hi from turkey,

me and our valuable friends just wanted to inform you about our site, golftutkusu.com (means "passion of golf")

this forum is about volkswagen's forerunner model "golf", mostly mk7.

we share our photos, comments about our cars and trying to help people who want to purchase golf.

months passed and at last our administrator accomplished a "car configurator". all optional extras, all engine types, colors etc are included.

now, we can guide people to make the right choice easier. they can configure their cars and print the summary and discuss it with their sales representatives.

we all love golf so much and we are proud of this success, because this is the first ever golf configurator in turkey that deveoped by a group/forum like this.

as you may know the volkswagen website in turkey does not have a configurator like this, and people mostly don't know which options they can add to their desired car.

as mentioned before we are highly proud of our administrators who worked so much on this website and created this decent community

we will be happier if you have a look at our website. as you can guess the site is in turkish and you may need someone to translate

with our best regards

saçma yerleri ve gramer hataları olabilir. dili de bazı yerlerde çok resmi olmadı.

maniax dedi:

hi from turkey,

me and our valuable friends just wanted to inform you about our site, golftutkusu.com (means "passion of golf")

we share our photos, comments about our cars and trying to help people who want to purchase golf.

months passed and at last our administrator accomplished a "car configurator". all optional extras, all engine types, colors etc are included.

now, we can guide people to make the right choice easier. they can configure their cars and print the summary and discuss it with their sales representatives.

we all love golf so much and we are proud of this success, because this is the first ever golf configurator in turkey that deveoped by a group/forum like this.

as you may know the volkswagen website in turkey does not have a configurator like this, and people mostly don't know which options they can add to their desired car.

as mentioned before we are highly proud of our administrators who worked so much on this website and created this decent community

we will be happier if you have a look at our website. as you can guess the site is in turkish and you may need someone to translate

with our best regards

saçma yerleri ve gramer hataları olabilir. dili de bazı yerlerde çok resmi olmadı.
Ellerinize sağlık hocam. Resmi olmaması daha iyi. Samimi adamlarız biz :D

Haberlerinin olmasi iyi olur tabi ki. Sonuçta burda insanlar hiç bir karşılık beklemeden aşkla şevkle buraya geliyor yazıyor ilgileniyor okuyor paylaşıyor. Bir çok forum sitesinde takıldım ama burası kadar seviyeli, safi paylaşım, yardimlasma ekseninde, çıkar beklemeksizin paylaşımın yapıldığı başka bir forum görmedim. Forumu dışardan okuyanlar yazılanları okuyup mesajlardaki saygı ve seviyeyi görüp üye oluyorlar diye düşünüyorum. Bu ortamın bozulmaması en büyük dileğim burayla ilgili olarak.

Sonuç : İyi etmişsiniz Hocam :D

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

maniax dedi:
@Orhan Hoca @yusuf

Murat hocam altına imzamı atıyorum,kesinlikle haklısınız.

İnanıyorum ki bir çok kişi bu forum sayesinde golf alıyor,golfu keşfediyor,hayran kalıyor...

Nasıl olur bilemem ama VW bu denli kaliteli bir forumu desteklese bir türlü,hem biz hem onlar daha mutlu olmaz mı?

Emek veren katılan tüm dostlarımı saygıyla selamlarım.

Doğuşa yaklaşık iki ay önce bir başvuruda bulunduk ama yanıt alamadık.

Bizi görmezden gelmeye devam edecekler bir süre daha.  Sanırım; Sadece tek model merkezli olduğu için onların gözünde mikro siteyiz. Biz destek olmasak da nasılsa yapıyorlar. neden destek olalım ki? zihniyetinde de olabilirler. Ferit ŞAHENK duyduğum kadarıyla yeniliklere en açık kişilerden birisiymiş bu sektörde. Haberi olsa belki farklı olurdu. Ama kendisine doğrudan ulaşmak mümkün değil ne yazık ki.

Benim gönlümden geçen bu forumu testlerle ve Türkiye'de yapılmayan ama Almanya'da bakılmaksızın araç alınmayan "100 Bin km yol deneyimi"

Bunu yapan şirket yok henüz.

Online araç satan da.

Sadece sevenlerinin kurduğu araç oluşturucusuna sahip olan da...

Gönlümden geçen emek veren  herkesin kazanması.

Yarı zamanlı olmayan bir kısıtlılıkta yaratılan gelişme tam zamanlı olsa harikalar yaratmaya dönüşebilir.

İşte Doğuş Otomotive başvuru metnim şöyleydi:

Amacımız; Sosyal medyada güncel olayların ardından Vw.'e düzenlenen linç kampanyalarına karşı markanın en fazla satan modeli Golf üzerinden Vw'in marka bilinci, saygınlığı ile farkındalığını yaratmak ve korumak.Araç satın almada araştırma aşamasında en fazla başvurulan tarafsız bilgi kaynağı olması bakımından son derece etkili "forum" temelli bilgi paylaşım topluluğu kurucularından biriyim. Teknik destek aldığım bir ortağımla birlikte Silvershadownicki ile golftutkusu.com sitesini kurdum. Yabancı kaynakları da araştırarak derlediğim görsel destekli yüzlerce konu ve binlerce sayfa teknik ve uygulama açıklaması mevcuttur. Çoğu ziyaretçi herhangi bir soru dahi sormadan aradığı bilgiye doğrudan erişebilmektedir.

Daha yüzlercesi olmakla birlikte örnekler çoğaltılabilir:

http://www.golftutkusu.com/6-5-'-ekranli-composition-media/6-5'-ekranli-composition-media/msg9454/#msg9454

http://www.golftutkusu.com/golf-aldigim-icin-mutluyum-cunku/inanilmaz-bir-zevk-1-2-degil-sanki-2-0/msg16122/#msg16122

http://www.golftutkusu.com/golf-almak-isteyenlere-donanim-onerileri-ve-fiyat-hesaplamalari/donanim-hesaplama-istegi/msg17546/#msg17546

İki yılı aşkın süredir araç alma kararı verenlere marka ve model seçme, seçtikleri  modeli kişiselleştirme konusunda satış temsilcilerinizin pek çoğundan fazla kişinin tercihlerini belirlediğimiz ve yönlendirdiğimiz örneklerle ispat edilebilir.

ki, satışında rol oynadığımız modeller arasında sahiplerinden ikisiyle hali hazırda diyaloğumuz devam eden 2 adet R, 1 adet GTI, sayısız Golf var.

Sitemiz 5 ayda (şimdi 7); 460 (şimdi 557) kayıtlı kullanıcı ve günlük 820 (şimdi 1100) ziyaretçi binlerce tıklamaya ulaştı. Detaylı istatistikler için googleanalytics sayfası ziyaret edilebilir.

Gerçekleştirmeyi istediğimiz  ilk aşamada Vw.de.'dekinden daha gelişmiş bir konfigüratör tasarlamak. Bu konfigüratör çeşitli aşama ve arayüzlere sahip olacak. İlk kısım: ne istediğini bilenler için. Burada sadece araç motor, donanım seviyesi ve opsiyonel ekipman listesini içerecek (ÖTV'siz hesaplama seçeneği dahil) ve hesaplama imkanı tanıyacak.

İkincisi: tam olarak ve istediğine emin olamayanları opsiyonel ekipmanları tanıtarak aracını kişiselleştirme imkanlarını gösterecek.

Sonraki; adına mantıksal ve duygusal seçim portalı diyebileceğimiz ve benzeri bir örneği olmayan; üçüncü kısım: Burada araç hakkında hiçbirşey bilmediğini varsaydığımız ve henüz ne istediğine karar vermemiş kişilerin yaşam alışkanlıklarına, gündelik yaşantılarına ve tercihlerine dayalı olarak doğru tercih yapmalarını sağlayacak bir konfigüratörarayüzü olacak.

Söz gelimi aracın hangi rengini neden seçmeli veya neden seçmemeli, hangi karaktere hangi renk uygun, hangi renk kir, çizik gösterir veya göstermez vb. olasılıkları teker teker eleyerek ilerleyecek.

Son aşamada araç stoklarını kontrol ederek yeni siparişe veya mevcut stoktaki aracın bulunduğu bayiye yönlendirecek.

Aslında hayalim dünyada başka bir örneği olmayan aşama eminim ki ilerleyen zamanda gerçekleştirilebilir olan : Bu konfigüratöre bağlı Online araç satışı.

gelecekte markaya olan güven ve satış maliyetlerinin azaltmanın yansıması olan fiyatlarda indirim imkanı bilinçli tüketiciyi yöneltecektir.

@mandufla @Umut

hocam sesimiz az çıkabilir, sallamayabilirler olsun. ben oraya o maili attım yeter. Böyle biseyden haberleri olsun göz ucuyla baksınlar. insallah daha çok büyürüz. belli mi olur Türkiye'de söz sahibi oluruz

çünkü burada gerçekten çok ama çok değerli bi insan topluluğu var..

maniax dedi:

hi from turkey,

with our best regards

9Değerli Murat Hocam;

Tam bir gönül adamısınız.

Cesur girişiminiz takdire şayan.

"Teşekkür ederim" desem bilmem ki gönlümdeki saygı ve müteşekkirliği aktarmaya faydası olur mu?

@silvershadow

insallah direk çöpe atmazlar :)

Daha önce customercare adresine attigima cevap gelmişti umarım bunu da görürler.

sizin özveriniz, güzel insanliginiz bize bu cesareti veriyo hocam. bizimle olun yeter hep söylüyorum bunu ;)

Hocam merhabalar, ben oncelikle site ile ilgili eksikliklerden bahsetmek istiyorum. Smf modasi gecmis ve cagimizda populerligini yitirmis bir forum yazilimi. Bunun yerine xenforo, ipb, en kotu ihtimalle vbulletin veya mybb kurulursa daha profesyonel bir imaji olabilir sitenin. Su andaki sistem tapatalkla bile tam entegre degil, alintilar karma karisik sekilde cikiyor. Ayrica anasayfaya girdigimde karsima cikan ekranda hicbir icerik yok, ana ekranin sitenin en onemli ve en cok gozuken yeri neredeyse bos.  Asil bahsetmek istedigim ise 7 ayda 557 uye boyle kaliteli bir site icin oldukca dusuk bir rakam, sitenin tanitiminin ve seosunun daha iyi yapilmasiyla hak ettigi yerlere kavusacaktir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

o8NzN2.png

resimde görebilirsiniz, siteye girince karşıma bu çıkıyor ve haberler dışında bir içerik yok

gokberks dedi:
Hocam merhabalar, ben oncelikle site ile ilgili eksikliklerden bahsetmek istiyorum. Smf modasi gecmis ve cagimizda populerligini yitirmis bir forum yazilimi. Bunun yerine xenforo, ipb, en kotu ihtimalle vbulletin veya mybb kurulursa daha profesyonel bir imaji olabilir sitenin. Su andaki sistem tapatalkla bile tam entegre degil, alintilar karma karisik sekilde cikiyor. Ayrica anasayfaya girdigimde karsima cikan ekranda hicbir icerik yok, ana ekranin sitenin en onemli ve en cok gozuken yeri neredeyse bos.  Asil bahsetmek istedigim ise 7 ayda 557 uye boyle kaliteli bir site icin oldukca dusuk bir rakam, sitenin tanitiminin ve seosunun daha iyi yapilmasiyla hak ettigi yerlere kavusacaktir.

anasayfa konusunda benim de aklımdan geciyo arada. diğer teknik kısımları Yusuf hocam bilir :)

gokberks dedi:

Xenforo konusunda haklısınız hocam. Geçiş düşünmüyor değilim.

557 üye ve seo konusunda biraz ağır konuştunuz hocam. Çoğu kelime için google aramalarında ilk sıralardayız. Diğer forumların aktifliği bizden daha düşük. Biz üye olmaya zorlamadağımız için üye sayımız düşük. Günde 1200 kişi giriyor foruma. Üye olmaya zorlama niyetinde değilim kimseyi.

1200 kişi giriyor ve ortalama 7 dakika forumda duruyor giren. Bunun yanında ortalama 8 sayfa geziyor. Başarısız demeyelim lütfen.

Sistem değişikliğini düşünüyorum.

yusuf dedi:

Xenforo konusunda haklısınız hocam. Geçiş düşünmüyor değilim.

557 üye ve seo konusunda biraz ağır konuştunuz hocam. Çoğu kelime için google aramalarında ilk sıralardayız. Diğer forumların aktifliği bizden daha düşük. Biz üye olmaya zorlamadağımız için üye sayımız düşük. Günde 1200 kişi giriyor foruma. Üye olmaya zorlama niyetinde değilim kimseyi.

1200 kişi giriyor ve ortalama 7 dakika forumda duruyor giren. Bunun yanında ortalama 8 sayfa geziyor. Başarısız demeyelim lütfen.

Sistem değişikliğini düşünüyorum.
sitenin üye olmaya zorlamamasını gözden kaçırmışım ve kimseyi zorlamadığınız için tebrik etmek isterim. maalesef insanımız zorunda olmadıkça bir şeyler yapmıyor o yüzden üye sayısı düşük. ben emeklerinizin karşılığını, sitenin hak ettiği değerin bundan fazla olmasını istediğim için yazdım. bu kadar kaliteli içerikli bir sitenin kesinlikle daha iyi istatistiklere sahip olması gerekiyor.

Geri
Üst Alt