Bagaj açılmıyor :(

Mmt0634

Katılımcı Üye

İsim
Mehmet
Öncelikle selamlar arkadaşlar...

Bugün başıma geldi misafirimiz vardı yolcu edecektik hali ile valizler eşya çok otogara kadar her neyse aracı yükledim otagara geldiğimizde bagajı açmaya çalıştım ses geliyor açılmıyor....

Sanırım elektirikli bi mekanız ma var bagaji açmak istediğimde boş elektirikli motor sesi geliyor ve açılmıyor :((((.... sesi çektim yükleyemedim....

Başına gelen varmidir? Servise gitmeden simdilik bagaji acabilirmiyim...

İnanın yağmur da yağıyor du arka koltuğu indirip tüm valizleri tek tek arka kapıdan çıkardım çok zor oldu bagajda elektirik mekanizmasi var belki ses geliyor fakat devre dışı birakilsa böyle zamanlarda manuel açılsa sonuçta elektikli bagaj değil!!!...

Yani nasıl bi tutkudur başıma hiç gelmeyen şeyler sağolsun golf kardeş hepsini yaşattı yaşatıyor da daha neler görecez bu forum olmasa golf tutkusu olmasa ben çoktan satardım bu aracı ama aracıma da sizlerede çok değer veriyorum o yüzden tavsiyelerinizi bekliyorum saygılarımla....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bagaj kilidi çalışma mantığından ufakça bahsedeyim:

Bagajı açmak için düğmeye dokunduğunuzda kilit motoruna elektrik veriliyor (cırrt diye bir ses geliyor motor sesi) motordaki kol plastiği ittirmeye başlıyor plastiğe bağlı takılıp çıkarılabilir 2 tane mil var biri kısa biri uzun iki milide aynı anda hareket ettiriyor uzun mil bagaj kilidini açıyor açtığı anda (tık edip bagaj açıldığında) motora giden elektrik kesiliyor ve kol plastiği ittirmeyi bırakıyor kesilmezse sürekli ittirmeye devam ediyor mesela kilit mekanizmasında pislik kirlenme donma gibi olaylar olunca bagaj açılmıyor(tık etmiyor) ve motor kolu ittirmeyi bırakmıyor bu yüzden plastik daha fazla dayanamayıp kırılıyor bundan sonra motor ve ittirme mekanizması devre dışı kalmış oluyor peki bagajı bir daha açamıyormuyuz tabikide açıyoruz buradada diğer kısa mil devreye giriyor kısa mil ise manuel anahtar ile açarken işe yarıyor anahtarı kilide sokup çevirdiğimizde küçük mil plastiği ittiriyor tabi plastiğe bağlı olan büyük milde bizim el kuvvetiyle anahtarı çevirdiğimiz güçle ittiriliyor sonra bagaj açılıyor yani motor görevini elimiz yapmış oluyor bir nevi
Anlattıklarımdan sanırım hiç bir şey anlaşılmadı videoyu izledikten sonra tekrar okuyun yazdıklarımı daha iyi anlayacaksınız peki bu mekanizma kaç para yenisini alalım ne uğraşacaz derseniz 2014 ağustos ayında 75TLye Konyada yan sanayi adi plastikten yapılmış olanını satın aldım Bu tamiri yaparsak kaça patlar derseniz SUN FİX marka yapıştırıcı ile 10 tl masrafınız olur

Bu tarz yazı buldun nette bakarken başına gelen olursa faydalı olur umarım yarın servis yolu gözüktü bana hayırlı olsun ne diyelim saygılarimla...

Upvote 0
@Mmt0634 yağmur var ise fitil ile kapı yapışmıştır. Benim başıma geldi. Arka Koltuklardan bagaja erişim sağlayın ve araçta reflektörün olduğu yerde bi boşluk var oradan anahtar ile sola baskı yapın ve bagajı içeriden dışarıya ittirin..

Bu olay normal.Fitilleri silin kullanıma devam edin.Kilit ile alakali bi durum olmaması durumunda ki benim başıma gelmedi çözüm bu.

Son düzenleme:
Upvote 0
@ogzogz cok teşekkür ederim hocam ilk defa başıma geldi ne yapacağımı bilemedim  kitapçığa bakmak aklıma gelmedi şu anda bagaj açılmıyor göndermiş olduğunuz kavuzu uygulayacagim ilginizden ötürü tekrardan teşekkür ederim saygılarımla 

Upvote 0
Selamlar,

Bende de aynı şekilde problem oluştu.

İstanbul’da tamirini yapabilen bir yer var mı acaba?

Upvote 0
Geçen yine konuşulmuştu!

AVM lerde bagaja bakma hikayesine o bagaj logo kilidinin içine ediyorlar.

Gel kardeşim gel burdan gel!

Arka kapıları açıp arka koltukları yatıralım ordan bak diycem artık ...ve yapıcam bunu....

Upvote 0
Geçen yine konuşulmuştu!
AVM lerde bagaja bakma hikayesine o bagaj logo kilidinin içine ediyorlar.
Gel kardeşim gel burdan gel!
Arka kapıları açıp arka koltukları yatıralım ordan bak diycem artık ...ve yapıcam bunu....

Hikayeden açıp kapatıyorlar yazık dikiyorlar boş yere insanları oraya , benim bazen kapı kilidini açmama rağmen bagaj açılmıyor kapıyı açıyorum öyle açılıyor sizde de oluyormu ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
@erkanwrc

Boş işler....bu bi rant işte

Güvenlik şirketleri için memlekette dönen paranın miktarı ???

Upvote 0
@Mmt0634 Kardes Koltukların arkasından içerden Bagaj kilidinin oldugğu yere vur elinle bırakacaktr bilmiyorum senin ondan mı ama orada sıkan mekanizma bırakmıyor bozulunca defalarca eski golfümde başıma gelmişti sonunda orjinal mekanizmayla değiştirmiştim

Upvote 0
@Bahadiraktan @Savatage @thelakayit  bagaj açılmaması iki durumdan oluşuyor. 

Birincisi, yağışlı havalardan sonra toz vs. ile karışım yaparak bagaj fitili bagaj kapağına yapışıyor. Cama vantuz yapışmış gibi düşünülebilir. Çözümü içeriden bagaja erişim ile yukarıda paylaştığım gibi ve kitapçıklarda da olan şekilde yapılarak, bagaj açılması olağan haline dönüyor.

ikincisi, kilit mekanizmasının bozulması. Tamiri var mıdır bilmiyorum.Değişim yapılarak çözülebilir.

ikisinden hangisi olduğunu çözümlemek için önce, birinci sorun olup olmadığını denemek. Sorun çözülmüyorsa kilit mekanizmasında arızası olduğunu anlarsınız.

Upvote 0
Konun üzerinden zaman geçmiş ama belki yazacaklarım birilerinin işine yarar. Bugün benim bagaj kilidim ariza yapti, bagaj kitlenmiyordu açmak istediğimde dişli siyirma sesi geliyordu. Sanayiye gittim söktüler içinde bir dişli kırılmış dişliyi 150 TL ücret karşılığı değiştirdiler. Bu dişli birçok İnternet sitesinde satiliyor. Genelde sorun bu dişliden kaynaklaniyormuş bilginiz olsun.

Upvote 0
O dişli 30 tl hocam. 120 tl işçilik mi aldılar? Siz de değiştirirdiniz aslında. Geçmiş olsun

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
O dişli 30 tl hocam. 120 tl işçilik mi aldılar? Siz de değiştirirdiniz aslında. Geçmiş olsun

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Teşekkürler. Malesef aldilar. Biraz meşakatli bagaj trimlerinin sökumü vs ama el becerisi olan birisi değistirebilir. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt