Golf 7.5 yağ pompasından gelen ses

İsim
Kemal kapaklı
Selam arkadaşlar aracımın yağ pompasından ses geliyor serviste onayladı yağ pompası sesi dedi ama değişim gerekmiyor sadece yağ sıcaklığı 60 derece olana kadar gelir sonrasında ses yapmaz diyor araç ısınıncada geçiyor ses yenisini taksakta bir süre sonra bu sesi yapacak diyor garantiden değişim yapan oldu mu ? Birde bana ilerde sorun açar mı ? Servise kalırsa hiç parça değiştirmek istemiyorlar.

Selam arkadaşlar aracımın yağ pompasından ses geliyor serviste onayladı yağ pompası sesi dedi ama değişim gerekmiyor sadece yağ sıcaklığı 60 derece olana kadar gelir sonrasında ses yapmaz diyor araç ısınıncada geçiyor ses yenisini taksakta bir süre sonra bu sesi yapacak diyor garantiden değişim yapan oldu mu ? Birde bana ilerde sorun açar mı ? Servise kalırsa hiç parça değiştirmek istemiyorlar.
Yağ pompası araçtaki en önemli şeylerden biridir bozulsa motoru kucaklarsınız . Eğer servis değiştirmicekse sorun yok diyorsa yazılı bir metin alın işte ben bu sorundan dolayı gittim sorun olmayacağı söylendi vb . Uzun yolda bozulur vb motoru elinize alırsınız hem baya bir masraf çıkar hemde yolda kaldığınız için rezillik çekersiniz .

@mbonat  akü yüzünden serviste araç aküm bitti garantiden değişecek yağ pompası içinde servisten yazılı metin verin diyeceğim teşekkürler @mbonat

@mbonat  akü yüzünden serviste araç aküm bitti garantiden değişecek yağ pompası içinde servisten yazılı metin verin diyeceğim teşekkürler @mbonat
Nasıl olsa bir süre sonra yine aynı sorunu yapacak diye bir mantık yok., o zman o mantıkla düşündüğümüzde nasıl olsa yine yağmur yağacak, nasıl olsa sakalım yine çıkacak berbere gitmicek miyiz..? Yüksek ihtimalle bu problemden dolayı yağ pompasında iyileştirme yapılmıştır., süreç şöyle işler bir parçada bir sıkıntı veya kusur fark ettiklerinde aynı parçada iyileştirmeler yapılarak parçanın kodundaki son hanedeki harf A ise B olur C ise D olur vs.. alfabetik sıraya doğru ilerler., atıyorum sizin araçtaki yağ pompasının son 4 hanesi atıyorum 345B olsun., o parça da iyileştirmeler yapılmışsa son 4 hanesi 345D olmuştur., (rakamları atmasyon olarak veriyorum).,

Yedek parça bölümüne gidip ilgili personele kendi aracınızın yağ pompasının fiyatını öğrenmek istediğinizi söyleyiniz., size fiyatı söylediğinde parça kodunda daha önce revizyon (iyileştirme) yapılmış mı(bu son söylediğimi unutun)., daha doğrusu yağ pompasının fiyatını sorun., devamında eleman fiyatı söylediğinde şuan bu parçayı serviste taktırmak istediğinizde bende ki aracın parça kodu neydi..? ve yeni takılacak parçanın parça kodu ne olmuş sistemden bakmalarını söyleyiniz., baktınız ki parça kodunun sonundaki harf değişmiş., teşekkür edip servis danışmanına giderek tepesine binin., nasıl oluyorda yok efendim gene aynı sorunu yapacak bak kardeşim parçada iyileştirme yapılmış diyerekten..

hiç biri işe yaramazsa buna kendilerinin değil doğuş oto garanti bölümünün karar vermesi gerektiğini ve işlemlerin başlatmasını taleb edin., Kendileri merkeze yani doğuş garanti bölümüne danışmadan kafalarına göre karar verme yetkileri yoktur..

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles teşekkür ediyorum bilgiler için 2019 model 4000 km passatta aynı ses mevcut bi kaç araçta  daha dinledik aynı ses geliyor o yüzden bişey diyemedim akü bitti araç serviste yarın için gideceğim ve yağ pompasının değiştirmelerini talep edeceğim

@forzaGilles teşekkür ediyorum bilgiler için 2019 model 4000 km passatta aynı ses mevcut bi kaç araçta  daha dinledik aynı ses geliyor o yüzden bişey diyemedim akü bitti araç serviste yarın için gideceğim ve yağ pompasının değiştirmelerini talep edeceğim
Hocam benim aracın depo kapağı bozulmuştu gittim garantiden değiştirdiler., parçanın gelmesi için 1 gün sonraya randevu vermişlerdi., yedek parça bölümüne gittim., kardeşim benim değişecek olan depo kapağı kilit mekanızmasının parça kodu neydi söyle bakayım., baktı 111B yarın takılacak olan nedir tekrar baktı 111H olmuş.,  tamam dedim çıktım yani parçada 4-5 kez iyileştirmeler yapılmış.. servise gittiğinizde servis danışmanına uğramadan önce gidip bi yedek parça bölümündeki eleman ile bu söylediğimi bir sorun., şayet bu şekilde olmuşsa gidip konuyu servis danışmanına izah edin., En azından bu şekilde eliniz güçlenmiş olur., O danışman en azından sizin az çok konuya ve işleyişe hakim olduğunuzu fark edip sizi başından savmaya çalışma mantığıyla davranmasın..

Nasıl bi ses böyle dengesiz çalışma sesi gibi mi ?

TDI motorda bu yüzden triger değiştirdim sorunu hala çözemediler ve çoğu tdi motordan bu ses gelmekte.

Slm yag pompasının bozuk oldugu nasıl anlaşılır benim araba ses yapıyor takur ses geliyor ısınıncaya kadar

Geri
Üst Alt