Akü bitti

dinar626

Yeni Üye
İsim
Anıl
Merhaba arkadaşlar bugün akşam aracımın marşına bastım ve çalışmadı akü zayıf uyarısı verdi kaltanabilir aynalar kendi kendine açılıp kapandı auto hold ve elektronik park freni hata verdi takviye ile çalıştı ama diğer çalıştırmada tekrar takviye gerek kaldı.Şimdi 1.4 tsi manuel 2016 model aracıma  herhangi bir akü taksak çalışır mı ? Aküyü tanıtmak gerekiyormuş aldığımız yer bu işlemi yapar mı yoksa servisten mi almak mantıklı yardımlarınızı bekliyorum. İyi forumlar herkese.

20191020_000057.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar bugün akşam aracımın marşına bastım ve çalışmadı akü zayıf uyarısı verdi kaltanabilir aynalar kendi kendine açılıp kapandı auto hold ve elektronik park freni hata verdi takviye ile çalıştı ama diğer çalıştırmada tekrar takviye gerek kaldı.Şimdi 1.4 tsi manuel aracıma  herhangi bir akü taksak çalışır mı ? Aküyü tanıtmak gerekiyormuş aldığımız yer bu işlemi yapar mı yoksa servisten mi almak mantıklı yardımlarınızı bekliyorum. İyi forumlar herkese.

Ekli dosyayı görüntüle 24502
Geçmiş olsun.

Benim yöntemim şu oldu. Üstündeki amper le aynı amperde varta efb start stop lu aküyü aldım kendim taktım. Kodlama vs yapılmadı. Hata ışıkları birkaç km de söndü. 500 tl idi masrafım

İsterseniz servisten de alabilirsiniz. 500 liralık işlemi 1000 tl ye nasıl çıkartıyorlar şahit olursunuz. Akü sökme işçiliği, akü takma işçiliği, akü kaldırma işçiliği, akü taşıma işçiliği, akü doğa zararı tazmini vs vs 😂

belki biraz abartıyor olabilirim ancak aşağıdaki konuda fatura görebilirsiniz. 1000 lira civarında imiş, zubizu ile 850 ye düşüyormuş. 

Merhaba arkadaşlar bugün akşam aracımın marşına bastım ve çalışmadı akü zayıf uyarısı verdi kaltanabilir aynalar kendi kendine açılıp kapandı auto hold ve elektronik park freni hata verdi takviye ile çalıştı ama diğer çalıştırmada tekrar takviye gerek kaldı.Şimdi 1.4 tsi manuel 2016 model aracıma  herhangi bir akü taksak çalışır mı ? Aküyü tanıtmak gerekiyormuş aldığımız yer bu işlemi yapar mı yoksa servisten mi almak mantıklı yardımlarınızı bekliyorum. İyi forumlar herkese.

Ekli dosyayı görüntüle 24502
herhangi bir akü takamazsınız daha doğrusu takmanız gereken akü EFB tip akü olmalıdır., 60ah'lık EFB akü almalısınız.. dışarda varta efb 60ah akü 550-600 civarı., serviste orjinal akü zubizu indirimiyle 800-850 ye geliyor

Sağolun arkadaşlar yarın servise gideceğim bakalım ne diyecekler buraya paylaşacağım gelişmeyi.

@dinar626 hiç servisle uğraşma derim al geç varta rahat et 540 tl şuan piyasası arkadaşların dediği gibi servise 2. Akü parası verme 

Peki arkadaşlar varta nin hangisini tavsiye edersiniz? Seri marka model gibi.

Peki arkadaşlar varta nin hangisini tavsiye edersiniz? Seri marka model gibi.
Dizel ise agm, benzinli ise efb oluyor., bütçesi olanlar benzinli araca da agm takabiliyor.. akünüzün ah değeri neyse ona göre aynısını alıyorsunuz.. 

Benimde akü bitti aracı cumartesi servise bıraktım garanti kapsamında değişim yapılır inşallah takviye yapıp 85 km yol yaptım serviste stop ettim araba çalışmadı araçın sarj etme durumu iyi onun ölçümünü yaptırdım 2017 model aracın aküsü biter mi bu kadar kısa sürede. 

4161CD1C-D8ED-49DB-B52A-0AD718D0FD12.jpeg

Yarın ola hayrola beyler 😊 yarın servisi arayıp bilgi alacağım ne kadar ve kodlama yapıyor musunuz diye malum servislerin durumu ortada servisten alıp kodlama olmayacaksa dışardan alırım .Sonra  varta'dan fiyat alırım. Ayrıca dışardan ithal aküyü alıp serviste kodlama yaptırabilir miyiz onu da soracağım umarım bilgiler forum için faydalı olur konu da netleşir.

Benim bildiğim efb agm farkı yok sadece agm aküler daha uzun ömürlü agm lerin dizel için tercih edilme sebebi ilk marş da ki fazla güç gerektirmesi olabilir .

bılgı amaclı yazıyorum benımde 4 ay once akum bıttı ustunde efb özellıkle aku vardı o an durumum el vermeyınce halk aku aldım 280tlye bı kac km sonrada hata ısıkları sondu 4 aydrı sorunsuz kullanıyorum...start stopta calısıyor sıkıntısız...

Bende yaklaşık 2 ay önce aküyü bitirdim ve 350 liraya çelik marka akü aldım, çok memnunum start stop dahil her şey çalışıyor kodlama vs yapılmadı işini bilen bir akücüye gitmeniz yeterli, yetkili servise gerek yok

efb akü ucuz olduğundan takılıyor fabrika... agm en son teknoloji amperi kaç ise ona göre vartanın agm aküsünü alın hatta akü marş değeri en yüksek olanı taktır..sizin aküde 640 yazan varya onun 700 lük olaları da olabilir... agm nin ömrü daha uzundur ve araç çalışmıyorken 1 kat daha fazla dayanır...efb 15 dakka ise agm 25 dk dayanır. ayrıca agm ler fren enerji geri kazanımı özelliğide vardır.

ve yanlış bilmiyorsam son dönemde aküleri tanımlamaya kodlamaya gerek yoktur tak çalıştır kullan mantığı.

Yarın ola hayrola beyler 😊 yarın servisi arayıp bilgi alacağım ne kadar ve kodlama yapıyor musunuz diye malum servislerin durumu ortada servisten alıp kodlama olmayacaksa dışardan alırım .Sonra  varta'dan fiyat alırım. Ayrıca dışardan ithal aküyü alıp serviste kodlama yaptırabilir miyiz onu da soracağım umarım bilgiler forum için faydalı olur konu da netleşir.

Benim bildiğim efb agm farkı yok sadece agm aküler daha uzun ömürlü agm lerin dizel için tercih edilme sebebi ilk marş da ki fazla güç gerektirmesi olabilir .
Dün sanayide varta bayinden agm 70ah 1100 tl fiyat aldım yarın servisten fiyat alalım bakalım.

Geri
Üst Alt