Lastik önerisi

ladinkayin

Üye
İsim
H
Arkadaşlar, 

2016 golf aracımda 205/55 R16 continental ecocontact5 orijinal lastikleri var ve değiştirmek istiyorum. İzmir de yaşıyorum. 
 - 4 mevsim lastik mi almalıyım yoksa yazlık lastik mi bakınayım? 
- hangi markanın hangi modelini ne özelliği için önerirsiniz ? 
selamlar 

Sıfır Golfümün üzerinde continental ecocontact 5 vardı geçen 17" e geçtiğim için sattım  memnun kaldığım bir lastikti daha önceki araçlarımda da Michelin primacy 3 kullanmıştım. İkisi de çok güzel lastikler.

Bu 4 mevsim olayını hiç anlayamamışımdır.?

Küresel ısınmanın daha sonraki evrelerin de 5 mevsim (belki yeni bir mevsim türetirler) ? Yada 3 mevsime göre lastik mi üretilecek? (Sonbaharın mevsimlikten atılması?)

Yani hem karda kaymaz lastik hem yazın  asfalt otoban lastiği? 

3 ü bi arada kahve oluyorda.. 

Lastikte bu işe pek inanmıyorum.

4 mevsim lastik diye bişey Yok hocam. Direk yaz lastiği alıp geçeceksiniz! Şehir zaten izmir...

Michlein cross climate? Denen bişey var? Hem kar lastiği hem yaz lastiği? Diyorlar...Nokian / conti boşa halen kar kış kıyamet lastiği üretiyor o zaman?

Yani yok öyle ? 

Networkten bi kaban aldım ...ultra kalite saf keçi yünü 4 mevsim diye sattılar

Kışın üşütmüyor yazın güneş ışınlarını içeri geçirmeyip yansıtma özelliğine sahip ? Ferah tutuyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar, 

2016 golf aracımda 205/55 R16 continental ecocontact5 orijinal lastikleri var ve değiştirmek istiyorum. İzmir de yaşıyorum. 
 - 4 mevsim lastik mi almalıyım yoksa yazlık lastik mi bakınayım? 
- hangi markanın hangi modelini ne özelliği için önerirsiniz ? 
selamlar 
İzmir gibi bir şehirde 4mevsim lastiğe geçmenize hiç gerek yok hocam.,

Conti ‘den memnun kaldıysanız Conti Premium Contact 6 öneririm., EcoContact serisinden daha konforlu, daha iyi yol tutan bir lastiktir..

Bende Ecocontact 5 lerden 

Premiumcontact 6 ya geçtim. Tahminimce 15 bin km oldu. Çok memnunum fren ve yol tutuş olarak. Hâlâ kendini bırakmadı diyebilirim. Köy yollarında bozuk yerlerde ses almıyor yol sesi olarak da bence başarılı tavsiye ederim. 

CPC6 ların yanakları CPC5 e göre yumuşak deniyordu. Güzergahlarınızdaki yol kalitesine göre CPC5 daha mantıklı olabilir.

Ha ben olsam her türlü CPC6 taktırırdım o ayrı.

Arkadaşım lastik yenilerken CPC6 yerine CPC5 önermişti Conti.(kimi zaman lastiği kaldırıma sürttüğünü kabul ettiği için)

Sert çukura girildiğinde de bir kaç yarılma okumuştum yabancı forumlarda.

Ama genel anlamda kullanıcılardan geri dönüşler iyi.Ben henüz deneyimlemedim ama. Tercihim tüm lastikler arasında kesinlikle CPC6 olurdu.

CPC6 ların yanakları CPC5 e göre yumuşak deniyordu. Güzergahlarınızdaki yol kalitesine göre CPC5 daha mantıklı olabilir.

Ha ben olsam her türlü CPC6 taktırırdım o ayrı.

Arkadaşım lastik yenilerken CPC6 yerine CPC5 önermişti Conti.(kimi zaman lastiği kaldırıma sürttüğünü kabul ettiği için)

Sert çukura girildiğinde de bir kaç yarılma okumuştum yabancı forumlarda.

Ama genel anlamda kullanıcılardan geri dönüşler iyi.Ben henüz deneyimlemedim ama. Tercihim tüm lastikler arasında kesinlikle CPC6 olurdu.
Premium Contact 5 güzel efsane bir lastiktir fakat dezavantajı ömrü biraz kısa yeni seri PC6 ‘da ömür bakımından iyileştirme yaptılar., diğer sıkıntı CPC6 çıkması sonucu CPC5 ‘ler yavaş yavaş üretimi durdurulacak.. hatta bazı ebatlar artık üretimi bitti.. 

@ladinkayin 4 mevsim lastikten ziyade yazlık/kışlık lastik kullanmanı;

Yazlık lastikte: "Continental'den" şaşmamanı,

Kışlık Lastikte ise: "Nokian" kullanmanı öneririm...

Arkadaşlar teşekkür ediyorum yorumlarınız için. Conti Eco Contact 5 lastiklerden biri balon yapmış yeni lastik arayışım bu yüzden. Lastik inceleme/mukayese yapan sitelerde yazlık lastik olarak Conti PC 6 epey öne çıkıyor. Orijinal lastikler de Conti olduğu için aklıma yattı gibi. Bir arkadaş Hankook Ventus Prime 3 önermiş o da güzel lastik gibi duruyor. Onun da fiyatını öğreneceğim başka kullanan var mıdır acaba ? 
Conti için VW servisi zubizu üzerinden %16 indirim uyguluyor. Conti bayisinden alacağım fiyatla mukayese edeceğim. Lastiği serviste taktırmanın bir avantajı olur mu? Diyelim ki balon yaptı garantiden değişim olur mu? 

D42223BE-3320-46BC-A5D9-C416D3B0A86C.jpeg

14078175-50F9-41D1-AB52-10749790B997.jpeg

B697A2C2-1FA5-426C-A35E-30F96EB1AE14.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ladinkayin hankook Kore malı 2015 yılında kullandım kalitesi çok düşüktü yanağın üstü çok çabuk aşındı fiyat olarak avantajlı olabilir ancak can taşıyoruz ben lastikte ucuza kaçma derim brisgestone potenza s001 takılı bende çok memnunum yol tutuşu iyi 

@bf417 şimdi baktım o da çok iyi puanlar almış. Sorayım onun da fiyatını. Hangileri daha uygun bakıp ona göre bir karar vereceğiz artık. Teşekkürler 

5DB19CB8-F9A8-45DA-956F-69AA48DC8B7A.jpeg

Geri
Üst Alt