Yagmur sensoru 3u birarada

Koc

Üye
İsim
Muhammet
Merhabalar aracimda yagmur far ve nem sensoru 3u bir arada bir sensor var oem nosu 5Q0955547 ama internetten ne kadar arasamda bu numarali sensor hep 2 li Yani yagmur ve nem sensoru cikiyor 3lu olan yok.Benimkine benzeyen 5Q0955559 var bunu alsam beyin tanirmi yoksa illaki aynisimi olmasi gerekiyor tesekkurler 

Screenshot_20191019-041139_Google.jpg

Merhabalar aracimda yagmur far ve nem sensoru 3u bir arada bir sensor var oem nosu 5Q0955547 ama internetten ne kadar arasamda bu numarali sensor hep 2 li Yani yagmur ve nem sensoru cikiyor 3lu olan yok.Benimkine benzeyen 5Q0955559 var bunu alsam beyin tanirmi yoksa illaki aynisimi olmasi gerekiyor tesekkurler 

Ekli dosyayı görüntüle 24489
Merhaba hocam 

Bunda nem sensörü yok. Çalışır ama klima hataya düşer. Nem sensörünü devre dışı bırakırsanız düzelir ya da 3in1 sensör alacaksınız. 

Upvote 0
@Koc hocam far yağmur ve ben sensörü far anahtarı ile birlikte satılıyor ve kodlama istiyor birnevi comfortline araçlara ışık paket eklentisi gibi. Nem sensörü zaten dikiz arkasına monte ediliyor ve klima bağlantısı yapılıyor diye biliyorum 

Upvote 0
Belirli model yılından sonra (sanırım 2014 şasi yılı sonrası) 2li sensöre geçtiler.,

Bahsettiğiniz 5Q0 955 547 nolu parçanın pek çok çeşidi var;

5Q0 955 547 (Bu sizin araçtaki 3'lü olan., aslında 5 gözlü ama siz 3'lü dediğiniz için öyle dedim)

5Q0 955 547A (bu kodlu parçada revizyona gidilmiş/iyileştirme yapılmış sonu B olmuş.) bu 2 gözlü

5Q0 955 547B (2 gözlü)

5Q0 955 547C (bu belirsiz)

Açıkçası size en doğru bilgiyi servisten öğrenebilirsiniz., servise danışmanızda yarar var..

Şu satıcı sizin parçadan satıyor ama ne kadar doğru bilemiyorum (5Q0 955 547) https://www.aliexpress.com/i/32855645727.html

5Q0 955 559 olanı alarak boşuna zaman kaybı yaşamanız olası., Fransa'da işler nasıl yürüyor bilmiyorum ama servisin yedek parça bölümü ile görüşmeniz veya bizzat giderek en doğru bilgiyi alabilirsiniz., Forumdan bilse bilse bunu @forjust1day Tuna hocam bilebilir ona danışalım.. hangisi uygundur montaj sonrası kodlama gerekir mi o bu konularda daha tecrübeli

Upvote 0
Merhaba hocam 

Bunda nem sensörü yok. Çalışır ama klima hataya düşer. Nem sensörünü devre dışı bırakırsanız düzelir ya da 3in1 sensör alacaksınız. 
2'li olanlarda neden nem sensörü yok anlayamadım., şuan yeni gelen 2014 veya 2015 sonrası tüm araçlarda 2'li olanlar takılı..?

Upvote 0
2'li olanlarda neden nem sensörü yok anlayamadım., şuan yeni gelen 2014 veya 2015 sonrası tüm araçlarda 2'li olanlar takılı..?
Mesele ortadaki gözlerde değil sayın hocam konuyu yanlış anladınız galiba. Işığı ve yağmuru algılayan sensör orta kısımda bulunur.

Nem sensörü ise sensörün alt kısmındaki kahverengi renkli film görünümlü parçada saklıdır. Bu parça yoksa o sensörde nem algılama fonksiyonu yoktur. VW ürettiği her araca otomatik klima koymuyor. Bu sebeple nem sensörü bulunmayan far/yağmur sensörü modelleri de mevcut.   

B085EAB7-5915-4C27-A49E-22B7C556B8D1.jpeg 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Herkese cok tesekkurler yanitlarindan dolayi servisle gorustum oem numarasi ayni yada sonu A-B olmak zorundaymis yani baska numarasini takamiyormusuz onun icin aynisini almaya karar verdim

Upvote 0
@Koc  Hocam bana da bi yardımcı olabilir misiniz, benim araçta sadece nem sensörü var ben de far yağmur almayı düşünüyorum 2017 model golf7 comfortline aracım, hangi siteden nerden alcaksınız

Upvote 0

Geri
Üst Alt