Golftutkusu Hesaplama Araçları

AhmetCakmak

Yönetici
İsim
Ahmet Çakmak
Merhaba dostlar. 

Taşıtlarla ilgili çeşitli hesaplama araçlarını forumumuzda yayınlayacağımızdan bahsetmiştim bir konuda. Henüz hepsi bitmedi ve çok kapsamlı olmasa da ilk hesaplama aracını yayına alma vakti geldi sanırım.

Jant ya da lastik değişiminde eski ve yeni lastiğin boyut değişim oranı epey önemli. Bu yüzden lastik ölçüsü hesaplama aracı tek tek hesaplamak yerine epey işe yarıyor. 

İlgili alanlara mevcut ve yeni lastiğin boyutunu girerek değişim oranını görebilirsiniz. Önerilen oranlar -%3 ve +%3 aralığında ve bu oranların dışındaki rakamlar yakıt tüketimi, yol tutuş ve fren güvenliği açısından hem otomobil hem de lastik markaları tarafından tavsiye edilmiyor.

Henüz giriş seviyesinde bir tasarıma  sahip hesaplama sayfası. Zamanla birlikte jant değişiminde ofset değerlerinin farkı, araçların fabrikasyon jant/lastik kombinasyonları vs. gibi şeyler de olacaktır.

Lastik ölçüsü hesaplama aracına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İyi forumlar. :)  

Örnek bir ekran görüntüsü:

image.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elinize sağlık gayet başarılı...

Başarılarınizin devamı ni diliyorum...

Bide uygulama olsa mesela telefon tablet için kendi araçlarımizin detaylı takibini yapsak foruma kısa yoldan ulaşsak ve çok işlevli bir uygulama olsa bence mükemmel olur sayımız oldukça artıyor ve daha sağlıklı ve kaliteli bi şekilde buyur die düşünüyorum fakat taktir sizindir emeğinize saygi duyuyorum iyi çalışmalar saygılarımla 

Elinize sağlık,

Bir diğeri psi bar vs değerleri dönüştürme olabilir. Google hemen veriyor gerçi ama olsun. 

Diğeri yakıt km kuruş hesaplama 😊 birçoğumuz hesaplamada pratiğiz bu konuda. Hele de benim gibi ortalamanız tam 5 lt ise 😁

Kredi faiz oranına göre kredi hesaplama tablosu da işe yarayabilir. Bunun için belli siteler var ancak forumdan çıkmadan hesap yapmak güzel olurdu. 

@AhmetCakmak elinize sağlık

% değişim hesabında ondalık haneden sonra 2 hane yeterli olur.

Ayrıca

Orijinal lastik dış çapı 634.3mm , istenen lastik çapı 637.2mm ; arasındaki fark ise 2.9mm dir.

yerine

Mevcut lastik dış çapı 634.3mm , yeni lastik çapı 637.2mm ; arasındaki fark ise 2.9mm (%0,46) dir.

olabilir.

Tablo da Mevcut Yeni kullanılmış iken sonuçta Orijinal İstenen kullanılmış. Uyumlu olsalar daha iyi olur bence.

Yakıt hesaplama aracı ülkedeki enflasyonu hesaplayanlar tarzı olursa memnun oluruz ..(verileri girip enter 'a bastığımızda  bir depoyla 2200 km gitmişim? 100 liraya depo fulledim , km de 15 kuruş yaktım sonuçları verirse bu sistem iyiymiş ya deyip halay çekeriz/ inanırız yada)

Elinize sağlık gayet başarılı...

Başarılarınizin devamı ni diliyorum...

Bide uygulama olsa mesela telefon tablet için kendi araçlarımizin detaylı takibini yapsak foruma kısa yoldan ulaşsak ve çok işlevli bir uygulama olsa bence mükemmel olur sayımız oldukça artıyor ve daha sağlıklı ve kaliteli bi şekilde buyur die düşünüyorum fakat taktir sizindir emeğinize saygi duyuyorum iyi çalışmalar saygılarımla 
Hocam Android ve iOS cihazlar için ayrı şekilde uygulama yapmak gerektiği için henüz o tarz şeyler için biraz erken. Teşekkürler güzel önerileriniz için.

Elinize sağlık,

Bir diğeri psi bar vs değerleri dönüştürme olabilir. Google hemen veriyor gerçi ama olsun. 

Diğeri yakıt km kuruş hesaplama 😊 birçoğumuz hesaplamada pratiğiz bu konuda. Hele de benim gibi ortalamanız tam 5 lt ise 😁

Kredi faiz oranına göre kredi hesaplama tablosu da işe yarayabilir. Bunun için belli siteler var ancak forumdan çıkmadan hesap yapmak güzel olurdu. 
Km'de yakıt hesabı olmazsa olmaz zaten hocam :) O da hesaplama araçları içerisinde olacak. Teşekkürler.

@AhmetCakmak elinize sağlık

% değişim hesabında ondalık haneden sonra 2 hane yeterli olur.

Ayrıca

Orijinal lastik dış çapı 634.3mm , istenen lastik çapı 637.2mm ; arasındaki fark ise 2.9mm dir.

yerine

Mevcut lastik dış çapı 634.3mm , yeni lastik çapı 637.2mm ; arasındaki fark ise 2.9mm (%0,46) dir.

olabilir.

Tablo da Mevcut Yeni kullanılmış iken sonuçta Orijinal İstenen kullanılmış. Uyumlu olsalar daha iyi olur bence.
Teşekkürler hocam, düzenlemeler devam ediyor. Önerilerinizi dikkate alacağım. 

Jant ve lastik değişiminde ofset, km saati, km başına devir vs. farkını gösteren görsel destekli hesaplama aracını bugünlerde yayınlayacağız. :)  

2020 ocak/temmuz mtv lerine %22,5 zam yolda...

Şu an sıfır 1.6 tdi yada 1.5 tsi golf alan

Yıllık 2100 vergi? Ödeyecek

Sigara haram

Mtv kutsal

Ötv sevap

Kdv helal

Alkol Tümden şeytan işi

Emeğinize sağlık

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt