Golf 7 imden direksiyondan gelen gicirdama sesi

İsim
Burak
Mrb arkadaşlar 2016 model 29binde olan golfumden söyle ses geliyor. Araba dururken direksiyonu iyice sağa yada sola kırıyorum ve iyice cevirdikten sonra sona doğru bir gicirdama geliyor ama iyice sağa yada sola çevirmeye zorladigimda geliyor. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba,

Aynı sıkıntı bende de oldu, direksiyon kutumu garantiden değiştirdiler. Dediklerine göre bu model yılında bazı serilerde kronik bir sorun.

@Fotoburak27 Aracınız garantiliyse direksiyon kutusunu garantiden değişiyorlar, hata belli nokta atışı teşhis "direksiyon kutusu bozulmuş."

@Mobydick hocam benim aracimda gelen ses gicirdama sesi. Bugün sordum amasor üst kulelerde yani takoz da geliyor dediler sizce ne kadar doğru 

@Fotoburak27 aaa ses var ya sundadir ya bunda....

Kuleler amortisör , on takım , z rot hepsini bi degistirelim bakalım kesilir mi.....

Hocam her ses dikkate alınmalı dır ki usta diye geçinen vasıfsız insan sürusu dolu en kısa sürede servise uğrayın emin olun daha avantajli olacaktır

en önemlisi araç saçma sapan kurcalanmayacaktir...

Büyük ihtimal kronik sorun servis garanti bitsede yardımcı olacaktır...

Bi keresinde ustam gerçekten usta ama öyle böyle değil ya 100 110 arası ses geliyor demiştim araba da titreme oluyor dedim ne dese beyenirsin.. sen çok takintilisin bak mühendisler buraya teyip koymuş biraz sesini aç dedi ses duymazsin :)))) 

Golf biraz nazlı hassas bir araç ne yazık ki çok kurcalanmaya deneme yanılma yoluna pek gelmiyor o yüzden serviste garantili bir şekilde yaptırmanızı tavsiye ederim ben cok çektim saçma sapan usta die dolanan muhteremlerden servis gözümü korkutuyor du Daha fazlasını vatandaşa verdiğimi bilirim sorunun cozulmediginide....

Geçmiş olsun umarım en kısa sürede sıkıntınız çözülür ve güvenli sürüşe hazır olur...

Saygılarimla...

@Mobydick hocam benim aracimda gelen ses gicirdama sesi. Bugün sordum amasor üst kulelerde yani takoz da geliyor dediler sizce ne kadar doğru 
Olabilir, bu tür seslerde amartisör takozlarına da bakıyorlar ama benimkisi doğrudan cihaz da arıza kodu da verdi ve dedikler gibi çıktı. Belli yıl üretimlerinde sık sık görülüyormuş. Genel bir ön takım incelemesi yapsınlar, son çare direksiyon kutusu değiştirmek. Basit bir takoz/lastik sorunu bile olabilir. 

Geri
Üst Alt