akü durumu %80 ne diyosunuz yeterli mi sizce?

gokhan8585

Üye
İsim
gökhan
MERHABA ARACI YAKLAŞIK YARIM SAAT KULLANDIKTAN SONRA PARK EDİYORUM VE AKÜ DURUMU HEP 80 BENİM SİZCE NE ZAMAN DEĞİŞMELİ AKÜ?

@gokhan8585 selamlar kullanıma göre değişiyor 5-6 sene değişim öngörüm. Start/Stop varsa ve çalışırken tek seferde almamaya başladıysa hemen değiştirin derim.

2016 model arac sahıbıyım benımde sureklı %80 gorunuyordu... en son start stop calışmamaya basladı ve 2 gun sonra aracı park ettıkten sonra calıstıramadım akusu bıtmıstı... bence %80 e guvenmeyın derım nacızane fıkrım...

araç sizi start stop çalışmama

akü zayıf diye vs bilgilendirecektir

ancak bilginiz var mı bilemiyorum

aküyü değiştirdikten sonra bi kodlama gerekiyor (yeni aküyü araca tanıtmak adına)

ilave: konu yanlış yerde açılmış

@doganersin benım arac hıc uyarma yapmadı start stop calısmama durumu dısında hocam... arkadasımında passatı var 2015 model onuda hıc uyarmamıstı... ayrıca akuyu taktırdıktan sonrada hıcbır kodlama yaptırmadım yanan ışıklar vardı onlarda usta 1-5 km arasında kendı kendıne soner dedı... dedıgı gıbıde oldu... 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hayalet ekranlı araçlarda akü durumunu nasıl öğreniyoruz ,ekranın altındaki düğmeye devamlı basınca çıkmıyor bilen varsa yardımcı olabilir mi

Hayalet ekranlı araçlarda akü durumunu nasıl öğreniyoruz ,ekranın altındaki düğmeye devamlı basınca çıkmıyor bilen varsa yardımcı olabilir mi
Belirli model yılı itibariyle akü durumunu gösterme özelliği kaldırıldı hocam. Zaten genelde doğru oranı vermiyor. En sağlıklı akü durumu ölçümü aküye bağlanarak yapılan ölçümdür.

Akü bu... Bir anda bitebiliyor. Yolda kalmak istemiyorsanız; bana göre start stop aktif kullanılıyorsa UYARI VERMESE BİLE en geç 4.yıl, start stop kullanmıyorsanız benim gibi aracı çalıştırınca ilk iş onu kapatmak ise 5.yıl kesinlikle değişmeli diye düşünüyorum.

Akünün ömrünün sonuna geldiğini anlamak için aracınızı gerçekten çok iyi tanıyor olmanız gerekiyor.
Bakıma girdim akü ölçüldü sorun yok,  10 gün geçmedi marşa bastım normalden çok azda olsa uzun sürdü çalışması... Serviste işim vardı ve 10 gün önce bir uyarı vermeyen akü 3 defa üst üste ölçtüler hata verdi, değişmesi gerek denildi...

Bende de %70 yazıyor.  Start stop kullanıyordm yorumlardan sonra artık kullanmamaya başladım😃

Geri
Üst Alt