Kayis sesi ?

pasa42

Yeni Üye
İsim
Pasa42
Selam cümleten hayirli günler dilerim.

1 ay önce, Volkswagen Golf Variant 7 VII DSG 1.6 TDI BMT Comfortline 2015 model ve 115000 km de araci aldim, sabah ilk calistirdigimda motor sogukken kayis sesi geliyor, motor isininca ses kayboluyor. Araci satan WV yetkili satici bu modellerde nu ses normal hic bir sorun yok dedi. Arac 1 yil garantili 2 hafta sonra servisde kontrol edilecek. Acaba ayni sorunu yasayan varmi ? Saticinin dedigi gibi sorun yok her sey normalmi? Cavaplariniz icin simdiden tesekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selam cümleten hayirli günler dilerim.

1 ay önce, Volkswagen Golf Variant 7 VII DSG 1.6 TDI BMT Comfortline 2015 model ve 115000 km de araci aldim, sabah ilk calistirdigimda motor sogukken kayis sesi geliyor, motor isininca ses kayboluyor. Araci satan WV yetkili satici bu modellerde nu ses normal hic bir sorun yok dedi. Arac 1 yil garantili 2 hafta sonra servisde kontrol edilecek. Acaba ayni sorunu yasayan varmi ? Saticinin dedigi gibi sorun yok her sey normalmi? Cavaplariniz icin simdiden tesekkür ederim.
TDI için 90-120bin km arası triger kayışı değişir., satıcının söylediklerine itibar etmeyin doğrusunu servis zaten size söyleyecektir., Golf Variant’ın TR’de satışı olmadığını düşününce yabancı bir ülkede olduğunuz anlaşılıyor., Almanya vs.. yabancı ülkelerde servis anlayışı daha doğru şekilde işlediği için trigerin değişmesi gerekiyorsa zaten size bunu söyleyeceklerdir.. Değişim gerekli dediklerinde zaten triger set halinde rulman/bilyalar vs.. komple set halinde değişiyor., Bu aşamada siz servise gittiğnizde devirdaim pompasını da kontrol etmelerini taleb ediniz çünkü motorun pek çok yeri söküleceği için olası devirdaim pompası arızasında 2.kez işçilik ödememiş olursunuz., VW araçlarda devirdaim pompası kronik sıkıntılıdır.. 

VW periyodik bakım tablosu; https://binekarac.vw.com.tr/content/dam/vw-ngw/vw_pkw/importers/tr/satis_sonrasi_hizmetler/ssh_pdf/Bakim_Araliklari.pdf/_jcr_content/renditions/original./Bakim_Araliklari.pdf

• Beğen
Tepkiler: SCC
Sesi video atabilir misin ? Bendede aynı ses var bir haftadır araç serviste triger degişimi yapıldı garantiden ses halen mevcut

O ses normal değil, tüm kayışların, gergileri de dahil değişim zamanı gelmiş. @forzaGilles Ali Bey'in de söylediği gibi o arada devirdaim pompasını da değiştirtmeyi unutmayın. Kronik de denebilir, su kaçağına neden oluyor, ben 2014 model 90k km deki aracımda yaşamamıştım ama, yaşayan da çok.

v kayışına da bir baktırın bence.

Aynı ses bendede mevcut.Isınınca geçiyor garanti bittiği için servise gitmekten korkuyorum.Ayrıca motor soğukken 2000 deviri geçince motorun sağ tarafından ince bi zırıltı sesi geliyor.

Isınınca ayrı bi ses geliyor.Araç daha 45000 km’de.

Geri
Üst Alt