Yıllık bakım

Aliii

Üye
İsim
Ali
İyi akşamlar değerli arkadaşlar aracım 2017 model golf highline dizel.. İlk bakımını serviste yaptırdım şimdi ikinci senesi ikinci bakım da gerekiyor zamanı geldi.. Servisi aradım bana biçilen fiyat 1500 TL yağ değişimiı polen hava mazot filtresi vs bunu sizce serviste mi yaptırayım bu fiyat gerçekten tuzlu geldi bana yoksa dışarda mı avantaj dezavantaj nedir bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler 

Aracınız dsg mi? Dsg ise hiç düşünmeden serviste yaptırın. Dışarıda yaptırırsanız sonrasında dsg sorunu vs olursa garantiniz bozulmuş olduğu için büyük masraflar açabilir. Hiç olmazsa serviste garantiniz ve iyi niyet garantiniz devam edeceği için çok daha makul olacaktır.

Upvote 0
@AhmetCakmak araç dsg hocam.. Ne gibi sıkıntılar çıkıyor ki dsg olunca ve bu şanzuman gerçekten sıkıntı yaratıyor mu ilk kez otomatik kullanıyorum 

Upvote 0
@AhmetCakmak araç dsg hocam.. Ne gibi sıkıntılar çıkıyor ki dsg olunca ve bu şanzuman gerçekten sıkıntı yaratıyor mu ilk kez otomatik kullanıyorum 
Dsg, diğer çoğu yarı otomatik şanzıman gibi sorunsuz değil. Bu yüzden, sorun çıktığında ortalama 7-8 bin tl gibi rakamlarda maliyet çıkartabiliyor. Ama siz bakımları serviste yaptığınız sürece yeri gelir ücretsiz, yeri gelir makul fiyatlarda işlemler yapılır. Bu yüzden alırken de, satarken de, kullanırken de aracınız DSG ise yetkili servisin önemi epey fazla. İşin özü, yetkili servis olsun, kafanız rahat kullanırsınız aracı.

Manuel olsaydı dışarıda yaptırmak makul. Ama dsg için biraz ucuz olsun diye dışarıda yaptırıp garantiyi bozmak mantıklı değil. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: SCC
Upvote 0
@AhmetCakmak çok teşekkür ederim hocam.. Şimdi Manuel olsaydı araç dışarda yaptırmak arasında ne kadar maliyet farkı çıkardı? Bir de bir önemli soru daha ben serviste yağ koyarken adamların castrol bidonundan değil de normsl bir depodan yağ koyduklarını gözlemledim bu saçma değil mi o deponun içindekinin orijinal castrol olduğunu nerden bilebiliriz? 

Upvote 0
Yağ konusunda pek bilgim yok malesef. @forzaGilles hocam bu konuların uzmanıdır. Müsait olduğunda bilgilendirme rica edebiliriz.

• Beğen
Upvote 0
Manuel olsaydı

Tümü mann olmak üzere 

Hava/polen/yağ/yakıt filtreleri 286 lira

215 liraya 5 litre motul yağ

100 lirada sanayide işçilik parası

Bu bakım 600 lira olcaktı....

Yetkili serviste 1500 !

Aracınız dsg olduğuna göre bu hesaplamaları falan yapmanıza gerek yok..

Mecburen yetkiliye gitmeniz farz gibi...

Screenshot_20191011-012340.png

Screenshot_20191011-012244.png

• Beğen
Upvote 0
@Aliii Arabaniz servis bakimli oldugu icin daha yüksek fiyata satarsiniz, simdi servise ödediginiz parayi cikartirsiniz, bir nevi ön ödemeli sistem gibi düsünün, kafanzda rahat olur, sanayiyle parcayla ugrasmazsiniz

Upvote 0
@Aliii DSG olunca kesinlikle evet, daha hizli ve biraz daha yüksek fiyata  satilir

Upvote 0

2018 1.0 TSİ DSG higline aracım var bunda triger zincir mi yoksa kayış mı?

Upvote 0

Geri
Üst Alt