ACC Taktirmak yada Taktirmamak

@CemK Hocam senin abs pompası follow &stop yani sadece durur. Tekrar hareket etmez. Stop&go özelliği destekleyen pompa ihtiyacın var eğer dur kalk istiyorsan. Diğer özellikleri kullanabilirsin. 

@onurmat tja 0 km hız da bile direksiyona müdahale ederek şeride hizalar.stop&go ise öndeki araç durunca sizde durursunuz , 3 sn bekler araç, eğer 3 saniye içinde öndeki araç hareket ederse sizde hareket edersiniz. 3 sn geçerse sizin gaza basmanız yada direksiyonda set tuşuna basmanız gerekir. Kamera kalibrasyonu için pano gerekiyor. Yeni nesil acc ler eğer doğru konumdaysa kalibrasyon istemiyor. 

@onurmat tja 0 km hız da bile direksiyona müdahale ederek şeride hizalar.stop&go ise öndeki araç durunca sizde durursunuz , 3 sn bekler araç, eğer 3 saniye içinde öndeki araç hareket ederse sizde hareket edersiniz. 3 sn geçerse sizin gaza basmanız yada direksiyonda set tuşuna basmanız gerekir. Kamera kalibrasyonu için pano gerekiyor. Yeni nesil acc ler eğer doğru konumdaysa kalibrasyon istemiyor. 
@İlker34 İlker sağol bilgi için. Lane Kamera retrofit yaptım kendi aracıma. Sadece ABS pompası yükseltmesi böyle bir işleme gerek duyuyor mu onu merak ettim; yoksa sök eski pompayı al uygun kodlu pompayı tak yerine gibi basit bir süreç mi?

@CemK Hocam senin abs pompası follow &stop yani sadece durur. Tekrar hareket etmez. Stop&go özelliği destekleyen pompa ihtiyacın var eğer dur kalk istiyorsan. Diğer özellikleri kullanabilirsin. 
Sadece durur derken acil fren ile değil dimi, yumuşak sekilde duracaksa kalkmasa da kafi bana :)

Follow&Stop ve Stop&Go iki ayri ozellik mi yani :)  Ne çok karistirmislar arkadaş ya 🤪

@CemK evet iki ayrı özellik. Dururken gayet yumuşak durur. Front asist çalışırsa tam fren yapar. 

@onurmat abs pompası çok önemli bileşen bu konularda. Fazla özellik isteniyorsa yüksek versiyon kullanılmalı. Pompa yer olarak kolay yerde sayılır. Değişimine şahitlik yapmadım ama zor olacağını düşünmüyorum. 

merhaba ben de aracıma acc takmak istiyorum. parçaları tedarik edebilir montajını yapabilirim vas5054 var ama online kodlama yapamıyorum hesabım yok. araştırmalarım neticesinde kare radarda etkinleştirmek için birleşen koruma hariç swap kodu da isteniyor sanırım. takan arkadaşlar siz nasıl etkinleştireceksiniz. bana da yardımcı olur musunuz bu konuda.

bir de pompanın özelliklerini neyi destekleyip neyi desteklemediğini nereden öğrenebilirim.

@İlker34 şimdi değiştiren birileri olsa da bize destek verse ama duyduğum kadarıyla çok basit de değil çok zorda değil ama fren hidrolik sıvısını bile değiştiriyorlar diye  biliyorum..300-500 tl değişim ücreti oluyormuş ama asıl olan hangi pompa olmalı kodu nedir...mesela benimki  5Q0 614 517 CG benimki jam asisti desteklemiyor jam asist araç durduktan sonra herhangi bir şeye basmadan kalkması demek ve yaya tanıma sistemi demek...

CTA yazıyor ve araç 2017 ???

@İlker34 hocam yasal mı olacak cracklı mı bir de fiyat hakkında özelden bilgi verirseniz çok memnun olurum. eğer sıkıntısız aktivasyon olur ise parça tedariğine yavaştan başlamak istiyorum. teşekkürler

@İlker34 şimdi değiştiren birileri olsa da bize destek verse ama duyduğum kadarıyla çok basit de değil çok zorda değil ama fren hidrolik sıvısını bile değiştiriyorlar diye  biliyorum..300-500 tl değişim ücreti oluyormuş ama asıl olan hangi pompa olmalı kodu nedir...mesela benimki  5Q0 614 517 CG benimki jam asisti desteklemiyor jam asist araç durduktan sonra herhangi bir şeye basmadan kalkması demek ve yaya tanıma sistemi demek...

CTA yazıyor ve araç 2017 ???
Aracınızda en son nesil pompa var herseyi destekler , benim aracımda da ayni absden var traffic jam assist kullanıyorum 

@CemKbiraz araştırma yapmak gerekiyor yada etka üzerinden görebilirsin

Moderatör tarafında düzenlendi:

merhabalar benim de comfort 7.5 aracım için ACC çok istediğim özelliklerden biri.

o nedenle konu dikkatimi çekti.

acaba ne kadara mal olacak bir işlemdir yaklaşık?

kamera taktırmak istemiyorum line asist vs. gerek yok.

Geri
Üst Alt