1.4 tsi 122 triger zinciri

musiqzz

Üye
İsim
Oğulcan
Araç
Scirocco
merhaba daha öncede bir konu açmıştım 1.4 tsi 122 scirocco aracım var (116binde) , bu araçlarda triger kayışlı değil zincirliymiş. konuya gelirsek aracı ilk çalıştırmamda (bazen) 1-2 sn trr diye ses geliyor sanırım zincir uzamasındanmış bende bundan dolayı kartal doğuş otoyu aradım danışman arkadaş aracımın zincirinin ömürlük olduğunuu değişime gerek olmadığını söyledi...
bunun hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi ? internetten araştırdığım kadarıyla bu ilk çalıştırmadaki 1-2sn lik ses normalmiş 200 binden önce değişime gerek olmadığını söylüyorlar... nasıl bir yol izlemeliyim ?

Merhaba,

Ömürlük diye bişey yok. Sallamış biraz. Bende 1.4 TSİ 140 hp var. 60.000'de zincir uzamasından dolayı değişim oldu. Baya masraf çıktı bundan 4 sene önce

Zincir değişim zamanı geldiği zaman anlarsınız. Motor sesi sürekli farklı bir şekilde gelir.

Videoya yapılan bir yorum şu şekilde,;

1.2 tsi aracimda da ayni ses olustu. 1 saniye kadar suruyordu. Servis bu sesin suresi uzarsa triger zincirini degistirir dedi. Kendi ozel ustam değiştirelim teklifinde bulundu ancak ben sonra degistiririz diyerek ihmal ettim. Bayram donusu maalesef yolda kaldim. Zincir uzamasindan dolayi subaplar egildi. Cekici ve tamir parasi bana 4 bine mal oldu. Sesi önemseyin.

Eğer sizin aracınız da zamanla bu şekilde ses çıkarmaya başlarsa ihmal etmeyin,

çok teşekkürler özel serviste triger zincir setini değiştirmek istesem maliyeti ne kadar olur ortalama acaba bilginiz var mı ? set yaklaşık 600-700 tl civarında internette

Merhaba hocam, yanlış bilgi vermek istemem. Almanyada yaşayan akrabalarımdan duyduğum kadarıyla vag grubundaki araçların zincirli olanlarında zincir kopması gibi bir kronik sorun varmış sanırım.Dolayısıyla bu konuda değişip kafanın rahat olmasını tavsiye ederim.

Yan sanayi zincir kullanmayın derim ben.Motor numarası ile birlikte doğuştan orijinal zincir isteyin kafanız rahat olsun

merhaba daha öncede bir konu açmıştım 1.4 tsi 122 scirocco aracım var (116binde) , bu araçlarda triger kayışlı değil zincirliymiş. konuya gelirsek aracı ilk çalıştırmamda (bazen) 1-2 sn trr diye ses geliyor sanırım zincir uzamasındanmış bende bundan dolayı kartal doğuş otoyu aradım danışman arkadaş aracımın zincirinin ömürlük olduğunuu değişime gerek olmadığını söyledi...
bunun hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi ? internetten araştırdığım kadarıyla bu ilk çalıştırmadaki 1-2sn lik ses normalmiş 200 binden önce değişime gerek olmadığını söylüyorlar... nasıl bir yol izlemeliyim ?
Hem servisten hem de dışardan fiyat alınız., serviste şuan %25-30 arası yedek parça ve işçilik indirimi olduğundan fiyatlar birbirine yakın olabilir.

Geri
Üst Alt