ÇÖZÜLDÜ !!! Golf 1.0 TSI Manuel Vites topuzunda Titreme

Ferat

Üye
İsim
F.C
Merhaba,

2018 golf 1.0 TSI 110 hp Comfortline manuel araç sahibiyim. aracım 14 bin km de, aracımda debriyaja basılı birinci viteste rölantide beklerken vites topuzu aşırı derecede titriyor. Bunu sadece birinci ve ikinci viteste yapıyor. Bu problem sadece 1. Ve 2. viteste rölantide beklerken vardı. aracı Gebze doğuş oto servise götürüp durumu anlattım, aracı 1 gün sonra hiçbir problem yok her şey normal 1.0 tsi motorlarda bu titreşim olabilir diyerek teslim ettiler.daha önce vites boşta beklerken titreme yok iken şimdi boşta da titriyor. 

Sonuç olarak bu problemi yaşan varmı. Eğer sadece benim aracıma özgü bir durumsa cevaplarınıza göre servisi sıkıştıracağım.

İyi günler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Halledilirse çok iyi olur. Ama halledilmez ise işte o zaman 1.0 tsi golf e veda ederim gibi. C sınıfındaki diğer araclarıda kullandım malesef golfe alternatif yok. Vazgeçmem yine 1.6 tdi golf alırım.

Upvote 0

@Ferat hocam seni çok iyi anlıyorum. Şu an hissettiklerini benden daha iyi anlayamaz kimse. Benim bu Golfle yaşadığım ilk sıkıntı değil. O yüzden bir şey diyemiyorum. İnşallah çözümünü bulursun. 

Upvote 0
@YusufP Umarım çözülür, belliki 1.0 TSI manuel araçların hepsinde aynı sorun var. Fakat kimse anlatmak bahsetmek istemiyor gibi. Çözüm olursa burdan paylaşırım.

Upvote 0
@YusufP hocam, endişe edecek bi durum yok fakat konforu törpülüyor ciddi anlamda. Daha 1 yıllık araç bu traktör gibi vites topuzu titriyor, bende bu durumu kabullenemiyorum. B sınıfındaki araçlarda bile yokken golf hocam bu araç resmen soğudum araçtan.

İlginiz için ayrıca teşekkürler hocam.
kardesim servisin dedigi gibi durum cok normal birsey degil bence baska hir yetkili servis dene  bu arac 70 80 oi yillarin reno 12 simi murat 124 mu normal degil 3 silindir titrer boyle bir mantik varmi bunu yapan alman muhendisin kafasi bukadarmi basiyor yani oyle bisey olmasi mumkun degil 

Upvote 0
Arkadaşlar merhaba,

Vites topuzundaki titreme sorunu çözüldü. 3 gündür araç serviste gerekli incelemeler ve ısrarlarım sonucu sorunu hallettiler. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler herkese.  Bu akşam üzeri aracı teslim alacağım kısmetse, problemin kaynağı motor kulaklarının montaj hatasıymış. Bana verilen bilgi bu şekilde servise gittiğimde detayları öğrenip yazarım. 

Upvote 0
@Ferat hocam Hangi serviste yaptırdığını ve plakanı emsal gösterme adına yazabilirsen ben de tekrar götüreyim Servise garantisi bitmeden

Upvote 0
@YusufP dostum akşam aracı kontrol edip teslim alacağım. Umarım hicbir sorun kalmamıştır

Servis gebze doğuşoto. 

Upvote 0
Arkadaşlar merhaba,

Vites topuzundaki titreme sorunu çözüldü. 3 gündür araç serviste gerekli incelemeler ve ısrarlarım sonucu sorunu hallettiler. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler herkese.  Bu akşam üzeri aracı teslim alacağım kısmetse, problemin kaynağı motor kulaklarının montaj hatasıymış. Bana verilen bilgi bu şekilde servise gittiğimde detayları öğrenip yazarım. 
size hiçbirşey yok normal diyen servis hangisiydi.

Upvote 0
Merhabalar,

Aracımı 1 saat önce Gebze Doğuş otodan teslim aldım. Çok şükür sorun tamamen çözülmüş en ufak bir titreme, vibrasyon yok. Hatta aracın karoserinde bile hissettiğim bir titreşim vardı o bile tamamen ortadan kalkmış. Şuan araç içinde atmosferik bir motor kullanıyormuş gibi sarsıntısız çalışıyor.

Sorunun motor kulaklarının hatalı montajından kaynaklandığını belirttiler. Kulaklar değişmedi sadece sökülüp tekrar takıldı. Bu problemi yaşayan arkadaşlar durumu servis danışmanına anlatarak sorunlarını çözebilirler.

İyi akşamlar.

Upvote 0
@Culture33 hocam, aynı servisti malesef. Fakat tekrar götürdüğümde  sorunu anlayıp problemi giderdiler. 

Upvote 0

@Culture33 hocam, aynı servisti malesef. Fakat tekrar götürdüğümde  sorunu anlayıp problemi giderdiler. 
yani bir araç herhangi bir problem için en az 2 defa servise gidiyor.... vw bunu her servisinde mi yapıyor anlamadım.... ama sizin bu sorun 2. defada hallolduğu için şanslısınız.

Upvote 0

Geri
Üst Alt