Yağmurda Camların Otomatik Kapanması ( Rain Closing )

@fcsrn Eren son soraken özellikle şunu belirtmeni isterim 2015 model araç ve 955547A sensör kodu olan araçlarda açılabiliyormuymuş de bakalım. muhtemelen bazılarında diyecek sana ama bakalım cevabı merak ediyorum yinede [emoji4] 
Ender hocam. Ezelden beri bu mesele ile ugrasiyorsun. Artik bugun dayanamayip sana destek gondermek istedim. Ins. Kisa zamanda su olay cozulur.

2015 aralik cikisli aracimda vakit olursa kabloyu baglayip deneyecegim. Ankara da yeni kablomuzda var 15.7.3 thinkblue trainer hallediliyor o kabloyla belki bunada bir care olur.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ender hocam. Ezelden beri bu mesele ile ugrasiyorsun. Artik bugun dayanamayip sana destek gondermek istedim. Ins. Kisa zamanda su olay cozulur.2015 aralik cikisli aracimda vakit olursa kabloyu baglayip deneyecegim. Ankara da yeni kablomuzda var 15.7.3 thinkblue trainer hallediliyor o kabloyla belki bunada bir care olur.

Bekliyorum gelişmeleri ve cevabını [emoji1] [emoji106]

One Life Live it.!!!

Ender hocam. Ezelden beri bu mesele ile ugrasiyorsun. Artik bugun dayanamayip sana destek gondermek istedim. Ins. Kisa zamanda su olay cozulur.

2015 aralik cikisli aracimda vakit olursa kabloyu baglayip deneyecegim. Ankara da yeni kablomuzda var 15.7.3 thinkblue trainer hallediliyor o kabloyla belki bunada bir care olur.

Thinkblue nasıl aktif ediliyor hocam ?

Far ve yağmur sensörü  montajı yapmıştık aracımıza bildiğiniz gibi, aldığımız sensör Rain Closing olayını da destekliyormuş şans eseri böyle denk geldi. Video da çok belli olmasa da şöfor camının kapandığı belli oluyor. Sesini açıp dinleyince de duyuyorsunuz camın sesini. Camları kapatıyor ıslaklık algıladığı zaman. @Ender Hocam, sensör değişikliği ile bu işi çözebilirsiniz son çare olarak.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@fcsrn sensör kodu nedir ? birde daha net bir video olsaymış çok daha olurmuş. çok teşekkürler.Bakalım er yada geç bu olayı çözeceğim fakat sensör değişimi olmadan çözebilirsem 10 larca arkadaşımız da çözüme kavuşacak.  Paylaşımın ve bilgilendirmen için tekrar teşekkür ederim :)  

@fcsrn sensör kodu nedir ? birde daha net bir video olsaymış çok daha olurmuş. çok teşekkürler.Bakalım er yada geç bu olayı çözeceğim fakat sensör değişimi olmadan çözebilirsem 10 larca arkadaşımız da çözüme kavuşacak.  Paylaşımın ve bilgilendirmen için tekrar teşekkür ederim :)  
Sensör kodu RLFS. Bugün müsait olursam bir video çekerim. Evde işler var bayağı. :)

Sensör kodu RLFS. Bugün müsait olursam bir video çekerim. Evde işler var bayağı. [emoji4]
RLFS nin uzantısı numerik olarak olan kısmı önemli Eren [emoji1] [emoji106]

One Life Live it.!!!

Sensör kodu RLFS. Bugün müsait olursam bir video çekerim. Evde işler var bayağı. :)

RLFS nin uzantısı numerik olarak olan kısmı önemli Eren
emoji1.png
emoji106.png

One Life Live it.!!!
kodlama olmadan sadece sensörle oluyorsa bu iş alalım hocam problem değil. bir de birşey soracağım benim aracıma da sonradan takmıştık yağmur far sensörünü. çinden almıştım 20 doılar civarıydı. yağmur sensörü pek randumanlı çalışmıyor, yağmurda iyi silmiyor geç kalıyor az siliyor. sensörün altındaki plastiği sökerek görebilir miyiz kodunu? değiştirsek bu yağmurda silme işi de düzelir mi acaba?

kodlama olmadan sadece sensörle oluyorsa bu iş alalım hocam problem değil. bir de birşey soracağım benim aracıma da sonradan takmıştık yağmur far sensörünü. çinden almıştım 20 doılar civarıydı. yağmur sensörü pek randumanlı çalışmıyor, yağmurda iyi silmiyor geç kalıyor az siliyor. sensörün altındaki plastiği sökerek görebilir miyiz kodunu? değiştirsek bu yağmurda silme işi de düzelir mi acaba?
Rain Closing i kodlamazsanız çalışmaz Hocam. Kodlama gerekli.

Hassasiyeti hangi ayarda?

Eskiden fasıla ayarı yaptığınız silecek kolunun üstünde bulunan küçük düğme şimdi sensörün hassasiyet ayar düğmesi. Onunla oynayın bakalım istediğiniz şekilde olacak mı?

@fcsrn o kolla oynadım hocam hiçbir ayarda olmuyor yine de teşekkürler. Bazen dediğim gibi silmekte geç kalıyor elle müdahale etmezsem önümü göremiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@fcsrn o kolla oynadım hocam hiçbir ayarda olmuyor yine de teşekkürler. Bazen dediğim gibi silmekte geç kalıyor elle müdahale etmezsem önümü göremiyorum.
İlginç, Bende sadece ilk çalıştırma sırasında biraz geç devreye giriyor, onu da silecek kolunu kendime çekip cama su sıkar gibi yapıyorum ve hemen geri bırakıyorum, anlık olay gibi. Su sıkmadan hemen geri bırakıyorum. Silecekler sanki su sıkmışım gibi siliyor ve sonra sensöre göre görevine devam ediyor. Vw'nin yağmur sensörlerinden şikayet duyuyorum bu ara fazlaca. Kızacak belki bazı arkadaşlar ama Focus'un sensörleri çok iyi çalışıyor. İçinizden "Şuan silmesi lazım." dediğiniz anda siliyor çoğu zaman. Hassasiyet ayarı da gayet iyi.

@onur@fcsrn ne oldu halen bi cevap gelmedi sizlerden [emoji1] [emoji106]

One Life Live it.!!!

@onur@fcsrn ne oldu halen bi cevap gelmedi sizlerden
emoji1.png
emoji106.png

One Life Live it.!!!
Henüz aracı pc ye bağlama fırsatım olmadı Hocam. Ancak biraz önce aydınlık hava da yeni bir video çektim. Buyrun;

Yağmur yağdığı için aracı kilitlediğim anda camları kapatıyor.

Yalnız şöyle bir sorunum var. @Onur sende durum nasıl bu konuda. Kumandadan camları kapabiliyorum ama açamıyorum. Uzun basıyorum kapanıyor, ama aynı şekilde açma tuşuna bastığımda açmıyor camları.

@fcsrn konforlu açma işaretli mı diye önce medya cihazından bak. Sonra vcds ile.

Geri
Üst Alt