Hangi Rengi Neden Seçmeli veya Seçmemeli?

Herkese merhaba,

Hem aranıza hem vw dünyasına hem de golf dünyasına yeni katılıyorum. Katıldım denilemez, aracı bu hafta içinde teslim alıcam inşallah. :)

Ben de umduğumu değil bulduğumu alarak, kurşun gri 1.4 TSI DSG Allstar aldım. Rengi canlı hiç görmediğim için internette araştırıyordum. Bu yazı moralimi düzeltti, görseller de çok hoşuma gitti, iyiki beyaz değil kurşun gri tercih etmişim diyorum.
Hoşgeldiniz renkten pişman olmassınız bide cam tavan varsa tadından yenmez 

Hoşgeldiniz renkten pişman olmassınız bide cam tavan varsa tadından yenmez 
Teşekkürler hoş bulduk. :) Malesef cam tavan yok hocam, bu renge baya yakışıyormuş sanırım resimlerden görünce anladım.

HB araçlarda siyah renk biraz aracı göz yanılsamasıyla birlikte küçük gösterme eğiliminde oluyor, koyu renk olduğundan araç hafif kirlendiğinde keskin hatları net fark edemiyorsunuz ve bazı durumlarda eski kasa yanılsamaları oluyor. tabi siyahın hayranları var elbette. her aracın bi özgü rengi vardır. Honda Civic tek renk kesinlikle beyaz gerisi tırt. seat leon kırmızı, Mercedes CLA siyah/kırmızı ve golf lansman rengi pasifik mavi/tungsten gri bence. ama oyum pasifik mavi/bej iç döşeme/Madrid 17 jant derim...

Moderatör tarafında düzenlendi:
HB araçlarda siyah renk biraz aracı göz yanılsamasıyla birlikte küçük gösterme eğiliminde oluyor, koyu renk olduğundan araç hafif kirlendiğinde keskin hatları net fark edemiyorsunuz ve bazı durumlarda eski kasa yanılsamaları oluyor. tabi siyahın hayranları var elbette. her aracın bi özgü rengi vardır. Honda Civic tek renk kesinlikle beyaz gerisi tırt. seat leon kırmızı, Mercedes CLA siyah/kırmızı ve golf lansman rengi pasifik mavi/tungsten gri bence. ama oyum pasifik mavi/bej iç döşeme/Madrid 17 jant derim...
Bir pasifik mavi ve madrid jant resmi paylaşayım sizler için hocam :)  

6m7617.jpg

golf için en güzel renk bence ,Pasifik mavi aldım bende memnunum 👍🏻

sunroof un 8 bin ettiği yerde pasifik farkı 5 bin den az etmemeli. (renk satışı devam etseydi)

vw işi bilmiyor ? 

kırmızı ferrari

sarı lamborghini

pasifik golf

bu arada golf liste fiyatı artık 200 lü rakamlar yazdığı için 8 bine sunroof devede kulak kalıyor batmıyor ama 8 bin de artık  f/p oranında error verecek noktaya geldi.

mavi,gri, sarı ... parıl parıl parlayan araçlarda bu renkler çok dikkat çekiyor. Çevrenizdeki sisli, pislik insanlarında dikkatini çok çekiyor ve aracınıza zarar verebiliyorlar. Söz konusu renklerde seyir halinde aracınıza gelen taşlar olsun park halindeki araçların kapı öpücükleri olsun verdikleri hasarlar renkli araçlarda çok fazla sırıtıyor.
Pasifik mavi golf kullanıcısı olarak bir sonraki aracım kesinlikle beyaz renk olacak ( mümkünse sedefli ). Hem az dikkat çekecek hem de olası minik hasarcıklarda canımı az yakacak

Son 3-5 ayda şu kiremit golflere biraz burun kıvarmadık desek yalan olur
Hep nerde o eski "gün batımı "golfler dendi
Güneş/ışık oyunları/yansıma  insan gözü yanılsamaları
Şu kiremit??  bu resimlerde sınıfı geçer pozlar vermiş ilginç??
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-mutlular-dan-0-km-golf-1.5tsi-highline-cam-tvn-pluskis-pkt-plusgeri-grs-821507106/detay

Ortadirek mod arabadan gına geldi,şöyle bir highline'ım olsun da varsın kiremit renk olsun.
2991075f3472d2bc307aa3b32baf208b.jpg

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İnsanoğlu yapısı hocam 

Çıta yüksetme psikolojisi?

Eger şakkk diye alınacak ekonomi mevcut değilse Arabanın sorunluzlugu nazarsızlığı ile mutlu olmak lazım

Yarın evin otoparkından çıkarken bahçe duvarına sürtüp kapıya 50 santim faça atılırsa da insan dünkü halini düşünüp değerini daha iyi anlıyor. (O zaman gözüm highlinelara keşke gitmeseydi keske elimdeki de baba araçmış dersiniz)

Bozulmayan/sorun çıkarmayan façasız/çiziksiz/ bir golf sonucta golftür (yıkayıp cilalayacaksınız tabi )

Bu arada bu tip nazarlar icin

Olacağı varsa olur tabi.önüne geçilmez

Olmadı sürece keyfini sürmek lazım

@Savatage insanoğlunun gözü doymaz hep daha iyisini ister şu paket olsun şu renk olsun ihtiyacı yeterki giderilsin hemen başka şeyler ister. İhtiyaçlar sınırsızdır ama eldekiyle yetinmek en iyisi. Bende satıp Passat alacaktım sonra döndüm baktım ne gerek var buda gidiyo oda biraz bagajı küçük çok bagaj lazım olursa yatır arka koltukları al sana variant bagajı dedim🙂 Birgün bıkarsam verecem hanıma o kullansın 5 senede o kullansın golfler güzel araba sırf satmamak için retrofit işlerine başladım. Koltuk ısıtma yolda. Sonraki ay kör nokta pla. Sonrada bi ACC lane assist tadından yenmez😊

Geri
Üst Alt