Golf 8'in tanıtım tarihi belli oldu

AhmetCakmak

Yönetici
İsim
Ahmet Çakmak
2019 Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtılması beklenen yeni nesil Golf, yerini ID.3'e bırakarak Ekim ayını beklemeye başlamıştı. Volkswagen, bir süredir herkesin merakla beklediği sekizinci nesil Golf'ün tanıtım tarihini açıkladı.

Motor1 haberine göre Golf 8'in 24 Ekim'de tanıtılacağı doğrulandı. Firmanın Almanya'daki üssü Wolfsburg'da düzenlenecek özel bir etkinlikte tanıtılacak araç, kompakt hatchback segmentine yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Firmanın en çok satan modeli olan Golf, bolca teknolojisi ve yeni elektrikli güç seçenekleri ile birlikte satışa sunulacak.

2021-vw-golf-gte-spy-photo.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umarım yurtdışındaki fiyatını görüp türkiye fiyatları için sinirlerimiz çok bozulmaz :)

ilk olarak saklı egzozu hiç sevemedim. bide u led yerine j ledler.. ?.... 

bide golf 8'e bakınca burun kıvırdım biraz.

belki ilk golfuün 7 olmasından yanlı düşünüyor olabilirim. 

4-5-6 golfü kulanan arkadaşlardan sormak lazım. 

ilk olarak saklı egzozu hiç sevemedim. bide u led yerine j ledler.. ?.... 

bide golf 8'e bakınca burun kıvırdım biraz.

belki ilk golfuün 7 olmasından yanlı düşünüyor olabilirim. 

4-5-6 golfü kulanan arkadaşlardan sormak lazım. 
Efsane olan Golfün kendisidir. Sizin nasıl baktığınız önemli değil.

Yeniliklere de açık olmak lazım.

Egzoz ucuna bakıp hayalet ekranı görmezden gelmek taraflı bir yorum olmuş.

@Negatiwe Hayalet ekran Golf'e özgü bir tasarım yada donanım mı ki? Satış politikası icabı her modele eklenen bir oyuncak sadece. Passat, TRoc, Tiguan, Polo vs. hepsinde var. 

Ama dış tasarım farklı, aracı karakterini oluşturuyor.

Bence de MK7 çok iyiydi, özellikle 2013 sonrası makyaj ile. MK7,5 ise kasayı son düzlüğe ittirmek için yapılan  klasik teknolojik bir dokunuş. Her firma yapar. Ama temel taş MK7'dir.

24 Ekim'de örtünün altından şu ana kadar medyada gördüğümüz bu Mk8 çıkacak herkes aaaaaaa oldumu şimdi  deyip affallamışken bununda  3D bir örtü olduğunu ,,, Merkel ablanın gelip şaka yaptık diyerek mk4 efsanesini bile tokatlayacak ikinci örtüyüde kaldırması sonrası dudak uçuklatan bir golf hayal ediyor insan....

+200 bin yeniliklere değil estetiğe şekile karizmaya verebilecek durumda millet...

Olsun yeni kasa yeni kasadır deyip Eskisini tek celsede boşayacak bı milyon adam çıkar ama?

Mk4 ve mk7 den çıta düşürmek yenilikçilik adı altında gericiliktir.

@Negatiwe Hayalet ekran Golf'e özgü bir tasarım yada donanım mı ki? Satış politikası icabı her modele eklenen bir oyuncak sadece. Passat, TRoc, Tiguan, Polo vs. hepsinde var. 

Ama dış tasarım farklı, aracı karakterini oluşturuyor.

Bence de MK7 çok iyiydi, özellikle 2013 sonrası makyaj ile. MK7,5 ise kasayı son düzlüğe ittirmek için yapılan  klasik teknolojik bir dokunuş. Her firma yapar. Ama temel taş MK7'dir.
MK7 belki benim kadar seven yoktur :) Bende yeri çok çok ayrıdır.

Egzoz ucu kriter olamaz karakterli görüntüde. 

MK7 araca kayan ledli sinyal ve J Led far takarak ne yapmak nereye varmak istenmektedir?

• Beğen
Tepkiler: SCC
9 u 4 gözle bekliyoruz 4 den 7 ye geçtim 7 den kolay kolay vaz gecemem sanırım 7 den 9 ya da 10 ömrüm olursa tabi :) 

parası olan tarlası evi olan dakika beklemesin bi tane kendine 1 tane devlete şimdiden sipariş versin illaki güzel oyuncaklari vardır sonuçta golf sonuçta 8 alana şimdiden hayırlı uğurlu olsun ne diyelim...

Golf8 in ben çok güzel olacağını düşünüyorum.7 çıktığında xeon far halojen stop vardı bayılıyorduk.Sonra u led led stop geldi bunun üstüne tasarım zor olur diyordum.Devamında j led bence u ledden cok güzel ve dinamik led stop geldi.Far ve stopların RS6 Audi ye çok benzeyeceğini düşünüyorum anahtarsız giriş çalıştırmada standart olur.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

şahsi fikrim , çift egzoz araca sportiflik ve dinamiklik katıyor.1.4 tsi kulanıyorum bu arada.

7.5'ta tampondaki kromajların içinden egzoz gazı çıkaydı bi nebze "he tamam" derdim ama çin işi gibi sadece görsellik , işlevsizlik bana göre değil. bi de şu bmw'lerde çamurluklardaki teker havalandırması gibi görünen boş kromajlarda da böle benim için.bu örnek çoğaltılabilir,  yani göz aldanması , yanılması veya bu tür ticari amaclı salvoları sevmiyorum.

golf tabiki kendi efsane oldu. hot hatch öncüsünün elinden bu kemeri kolay kolay kimse alamayacak. çünkü golf kelimesi kazındı artık beyinlere.. çok saçma bi hamle yapmazsa. zaten premium sınıfına göz kırpıyor artık.

inanın hayalet ekran da sevmiyorum. analog göstergenin yerini tutmuyor bana göre.  fazla muhafazakar ve eski kafalıyım sanırım. 

7.5 'i kötüler gibi görünmeyeyim aman diyim.  ama çift u ledi devam ettirmelerini isterdim. 

7.5'in dış tasarımında beğendiğim tek yer stopları ve sinyali oldu. kayar sinyal ve highlinedaki stoplar yakışıyor golfe. ama ben oyumu U ledden ve çift egzozdan yana kullanıyorum, devam ettirmeliydiler. 

Bence dışı sasi olcak 8 bumu diyecez...ki diyoruz simdiden...

İçine bindiğimiz zaman ağzımız açık kalacak bu nasıl koppittir benim olmalı ve gelsin hayaller:).....

Sonuçta ticaret 5 yıl ne satacak bunca rakip varken yok farları değiştir tampon derken 8.5 gelir 8 illa ki makyaj görecek ve bu sefer içinde çok değişklik olmadan dışı güzelleşecek e bizde 8 ı ne yol verip makyajlı 8.5 mu olur 8.9 mu olur artik neyse kismetimize onu alicaz cok uygun faiz oranlariyla otv dusecek degil ya yada KDV hatta onlara neler neler gelir o zamana....

çünkü bu satis stratejisi 7 den çok 7.5 satıldı neredeyse ve çok beğenildi kısa sürede (ÇOK GÜZEL YAA 7.5:))) ne fark var dış makyaj tabi hayalet gösterge falan ama haylaynnn :))) donanım da onu görmek hayal gibi....

Golf bir tutku gerçekten seviyoruz almazsak fiyatı düşecektir die düşünüyorum ama yine saçmalıyorum parası olan hemen alsin parası olmayana hava atsın 8 makyajlaninca da hemen makyajlisi alınsin duruşu bambaşka olacaktır jant buyur heybetli durur far falan baya iyi olur TAHMINIMCE tabi....

para var huzur var bitene kadar böyle ne yazık ki...

Geri
Üst Alt