KATLANIR AYNANIN KUMANDADAN UZUN SÜRE BASMAKLA KATLANMASININ SAĞLANMASI

Orhan

Üye
İsim
Orhan
Bu özellik kapıları her kilitlemede tek basmayla aynaların katlanmasını istemeyenler için uygun olabilir. Sanırım katlanır ayna mekanizmasının ömrünü uzatmak için bazı marka araçlarda sistem bu şekilde çalışıyordu.

1-  09 Cent. Elect.

2- Security Access -16 > key 31347

3- Adaptation - 10

4- (24)-Access control 2-Funk Spiegelanklappung Modus kanalını seçip alt kısımdan "by convenience operation via remote control key" 'i aktif ediyoruz.

0bdae3ea6f5648ccd86d1c3893c1ea13.jpg

https://vimeo.com/143224324

Moderatör tarafında düzenlendi:
Higline araçlarda bu car menüsü  ayarlarında var olan birşey secilebiliyor.  Diğer modellerde belki faydalı olabilir. Benim bu konuda aradığım ise katlama olayı için uzun süreli park edeceğimiz  zaman aktif olması ki oda şöyle olabilir ya kapama tuşuna biraz uzun basılır yada bikaç defa basılır bu şekilde araç algılar ve aynaları katlayarak park haline geçer.  ☺

One Life Live it.!!!

Ender dedi:
Higline araçlarda bu car menüsü  ayarlarında var olan birşey secilebiliyor.  Diğer modellerde belki faydalı olabilir. Benim bu konuda aradığım ise katlama olayı için uzun süreli park edeceğimiz  zaman aktif olması ki oda şöyle olabilir ya kapama tuşuna biraz uzun basılır yada bikaç defa basılır bu şekilde araç algılar ve aynaları katlayarak park haline geçer.  ☺

One Life Live it.!!!
yeni model katlanır aynalarda anahtarla açma ve kapama var. eskilerde anahtarla kapama kontakla açma. mesela bende öyle. bizde anahtarla açma gibi bir işlem olamaz mı kodlamayla.

Aslında olabilir ama aracın ilk test beckhup  menüsünde yazılı olabilir. Ama benim için geçerli ve gerekli olmadığı için hiç kurcalamadim

Ender dedi:

One Life Live it.!!!
Ender hocam zaten kapama tuşuna uzun basılı tutunca kapanıyor bu kodlamada. Menüdeki seçenek kapanmayı tamamen iptal ediyor.

Videoda ilk kilitlemede açık kalıyor. Basılı tutunca camlar ile birlikte ayna da katlanıyor.

Yani sizin aradığınız özellik bu gibi geldi bana.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Belki bir denenebilir ama . Ben de sunroof olduğundan ve sürekli havalandırma şeklinde açık kalsın istediğimden basılı kalınca kapansın istemiyorum. 2 defa basınca kapansın sadece ayna. Diğerleri zaten kapatıp acilabiliyor. İlgine teşekkür  ederim iyi forumlar ☺

One Life Live it.!!!

One Life Live it.!!!
Ender hocam zaten kapama tuşuna uzun basılı tutunca kapanıyor bu kodlamada. Menüdeki seçenek kapanmayı tamamen iptal ediyor.

Videoda ilk kilitlemede açık kalıyor. Basılı tutunca camlar ile birlikte ayna da katlanıyor.

Yani sizin aradığınız özellik bu gibi geldi bana.

2013 highline. kapanmayı iptal etme ekranı bu şekil. Park ettikten sonra katla kutucuğundaki tıkı kaldırdığımda anahtarla uzaktan aracı kilitlemiş olsam bile aynaları katlamıyor. Sadece içeriden joistikle manuel olarak kapatma oluyor.

o87pNQ.jpg

Hocam benım istediğim son bolum dü kilit actıktan sora acılması

ugurgoncu_02 dedi:
Hocam benım istediğim son bolum dü kilit actıktan sora acılması

Aynen uğur benimde istediğim özellik. kontaktan değil de anahtarla uzaktan kilit açtıktan sonra aynanın açılması.

2015 lerde bu olay standart sanırım.

Muhammed hocamın bunu da çözmesi kuvvetle muhtemel.

@MSE

2015 model benim arac mesela. ben ekrandan katlanır aynayı tik edip iptal kınumuna aldım fakat aracı kitlerken sürekli basılı tutmama rağmen kapatmadı. üst üst 2 defa basarak denedim yine olmadı. şayet bu kodla bu mümkünse o zaman kullanışlı olabilir. denemedim kodu deneyen ve bu şekilde sonuç alan olursa paylaşırsa sevinirim. teşekkürler iyi forumlar.

Ender dedi:
2015 model benim arac mesela. ben ekrandan katlanır aynayı tik edip iptal kınumuna aldım fakat aracı kitlerken sürekli basılı tutmama rağmen kapatmadı. üst üst 2 defa basarak denedim yine olmadı. şayet bu kodla bu mümkünse o zaman kullanışlı olabilir. denemedim kodu deneyen ve bu şekilde sonuç alan olursa paylaşırsa sevinirim. teşekkürler iyi forumlar.
Ender hocam ilk mesajda video mevcut. Önce kilitliyorum aynalar sabit kalıyor. Sonra kilitleme tuşuna basılı tutuyorum. Açık olan camlar kapanırken aynalar da katlanıyor.

Tekrar denicem bakalım olacak mı ☺

One Life Live it.!!!

Ender dedi:
Tekrar denicem bakalım olacak mı ☺

One Life Live it.!!!
Media ekranından aynanın katlanması seçeneğini iptal ederseniz kumandadan açıp kapatamazsınız. Kışın soğuk yerlerde yaşayanlar donma nedeniyle aynalara zarar gelmemesi için bunu kullanabilir.

Geri
Üst Alt